Film 8 Mile není autobiografickým příběhem, ale je jím volně inspirován a na hlubší vazbě s rappovým zpěvákem Eminemem mu dodává i fakt, že v něm Eminem, až s překvapivou bravurou ztělesnil hlavního hrdinu Jimmiho. Zachycuje jen kratičký úsek v životě dospívajícího chlapce, bojujícího o vítězství v rappové soutěži. Je situován do Detroitu, kde Eminem skutečně žil, do bezútěšné čtvrti chudinských karavanů a zchátralých domů, kterou od bílé části odděluje rovná, nekonečně dlouhá ulice s názvem 8 Mile. (oficiálny text distribútora)

ReactLotus

Nečakal som, že to bude až tak dobré. Väčšina chýb sú odpustiteľné, pretože je to už starší film a proste nemôže v niektorých veciach sa už nevyrovná novým filmom. Jediná vec, čo mi dosť vadí je zakončenie. Chýba tomu nejaké to rozuzlenie. Akoby to ešte malo pokračovať, ale film už končí. 7,7/10 Eminem je geniálny človek... ()

endymion

Už jsem viděl lepší kusy je to průměr šedej furt tam žvaněj černý pusy s nima jeden bledej yeah, yeah Myslym že ho ocení jen kdo chce vidět Eminema ale pro nás pro ostatní víc ambic ten filmík nemá yeah, yeah One Choice One Opportunity... ... One Look ()

eeddiiee

Ačkoli se zdálo, že to bude nejprvoplánovější film, nakonec jsem se velmi dobře bavil. Eminemova muzika má v sobě hodně prvků, není to jen duc duc a do toho rap, což bylo příjemné zpestření tohoto kousku.Velmi zdařile natočený náhled do chudinských čtvrtí a jejich kultury v Detroitu. ()

sin34

Vynikajici scenar, filmova hudba i rezie. Tento film me uplne pohltil, muzu ho videt jednou za cas znovu a znovu. Prekvapilo me, jak dobre Eminem svou roli odehral. K celkovemu hodnoceni musim jeste pripojit perfektne pripraveny 2cd soundtrack! 23/25 ()

Jirka1111

Eminema nemám rád a hip hop se mi hnusí, ale musím uznat, že umí hrát opravdu dobře. Film sám o sobě také není špatný. Dal bych 3 hvězdičky, ale za Eminemův herecký výkon jednu přidám. ()

matracak42

Raper Eminem ukázal, že je docela ubožáček - maminka alkoholička. Hodnotit jeho herecký přístup skoro nelze - je to neherec. Děj filmu je o jeho životě a to se povedlo. Co mě zneklidňuje jsou herecké ambice zpěváků - je to děs ()

dawexx

Film, který velice jednoduše a rychle vytěsníte, protože neobsahuje prakticky nic přínosného. Role rádoby šitá na míru Eminemovi je plytká stejně jako jednoduchý příběh o klukovi, co "něco" dokázal, kterým tento film oplývá. Fanoušci hipecu si můžou přidat další body od jednoho do deseti, ostatním nedoporučuju. ()

Neel

Jsem fanda tohoto hudebního žánru a filmů na podobné téma je spousta. 8 Mile mě oslovila. Výborný Eminem, od kterého jsem neočekávala víc, než jeho rap umění, překvapil mě i jako herec.(Možná je to tím, že je příběh přece jen tak nějak nenápadně lehce autobiografický). Téma je pro mě zkrátka velice zajímavé, už jen proto, že Eminem má nějaké to kouzlo a u jeho textů se velmi dobře bavím. Jinak dějová linie: ,,Jak kluk z okraje společnosti ke štěstí přišel" ()

Lukaaasek

Výborný snímek, který je v mnohém inspirovaný vlastním životem, což mu ještě přidává na síle. Eminem je člověk, který toho dokázal mnoho, dokonce více, než drtivá většina jeho kritiků, kteří tuto skutečnost pro jistotu velmi rádi přehlížejí. Abych to shrnul.. Že je Eminem dobrý rapper (jeden z nejlepších) jsem věděl, ale že dokáže i solidně zahrát jsem zjistil až po shlédnutí filmu. ()

Incogn1to

Rap můžu a Eminem jako herec příjemně překvapil v dobře zvládnutém snímku plném ostré hudby a ostrých hochů. Koho ale nenávidím je Evan Jones. Všude hraje takové idioty, že mám nutkání vyhodit televizi z okna kdykoliv se objeví na obrazovce. ()

panic25

kvalitní hudba, dobrý herecký výkon rappera eminema udělal z filmu docela slušnou podívanou a zvlášt konec je velmi povedený stojí za zhlédnutí i přes nudný příběh. ()

Jartian

Zase jsem šlápnul vedle. Eminem mi ani jako herec, ani jako člověk, a už vůbec jako "zpěvák" nesedí. Za pěkně vykreslení prostředí dělnické čtvrti ** PS: usmál se ten člověk někdy? ()

Paul_Banks

Docela zajímavý pohled do zpackaného a těžkého života jednoho rappera, který se snaží i přes svou "nerapperskou" barvu kůže prorazit a dát tak svému životu nový a lepší směr. Herecký výkon Eminema mě mile překvapil, hrát opravdu umí, ale celý film pro mě postrádal tu pravou atmosféru života v tak zpropadené čtvrti a emociálně mě tento snímek taky moc nenaplnil. Zajímavý snímek s velkým potenciálem, který však brzy nejspíš z mé paměti vyšumí. ()

CuriousGuy

8 míle je asi ten nejlepší hudební film, který jsem kdy viděl. A to hlavně kvůli témeř dokonalému Eminemovi, který předvádí velmi přesvědčivý výkon. Celý film je také podpořen solidním rapem a Kim Bassinger. O to více mě překvapuje, že se Eminem dodnes k herectví nevrátil. ()

FunTomCZ

"s Eminemem o Eminemovi"... Eminemem kvalitně zahraný autobiografický film. Super hudba - Eminem je prostě pan rapper a muzikant, to mu nikdo nemůže upřít. Skvělé - i když samozřejmě připravené "battly" a celkem dojemný příběh někoho, kdo se ze dna zvednul do výšin. ()

mayla

Uznávám, že musí být těžký v rýmech reagovat na urážky a nadávky, ale mě Eminem i tenhle styl hudby naprosto minul. Příběh je až stupidní, pro ty, co se nevyžívají v rapových battlech je to nuda. Jediný, kdo ve filmu hraje je Kim Basinger, Eminem to podle mě moc nezvládl. A jedna perlička- v závěrečném battlu kritizuje "protiřečníkovo" oblečení, bílé tílko, a když odhodí mikinu-copak to nemá a sobě-šedé tílko. Myslim, že na tohle se znovu dlouho nepodívám... ()