Film 8 Mile není autobiografickým příběhem, ale je jím volně inspirován a na hlubší vazbě s rappovým zpěvákem Eminemem mu dodává i fakt, že v něm Eminem, až s překvapivou bravurou ztělesnil hlavního hrdinu Jimmiho. Zachycuje jen kratičký úsek v životě dospívajícího chlapce, bojujícího o vítězství v rappové soutěži. Je situován do Detroitu, kde Eminem skutečně žil, do bezútěšné čtvrti chudinských karavanů a zchátralých domů, kterou od bílé části odděluje rovná, nekonečně dlouhá ulice s názvem 8 Mile. (oficiálny text distribútora)

Pathrose

Kdo nemůže Eminema vystát tak je jasný, že bude horko těžko tenhle film hodnotit kladně. Já osobně jsem otevřen jakékoliv muzice a snímek, který se inspiroval právě životem Eminema je jedním z těch lepších. Na nic si nehraje, ukazuje tvrdou realitu začínajících rapperů v Detroitu, kteří se snaží nějak prorazit. Hudba je však výborná a hlavně skladba Lose Yourself, ještě se trochu divím, že za ní konzervativní "Oscaři" sošku Eminemovi skutečně udělili. ()

bono22vox

Překvapivě tupý film, který nedokáže trumfnout ani Eminemovy klipy. Takže doporučuji výhradně posluchačům Hip Hopu a pro fanoušky Eminema. Ten příběh však ocení nanejvýš žáci základní školy. Takže to vlastně sedí... ()

neo93

Dramatický příběh kluka z Detriota, ze kterého se vyklubal jeden z nejlepších bělošských raperů světa. Není to přímo autobiografický snímek, je pouze inspirován, přesto velmi dobře zachycuje těžký život Eminema. Byl jsem až překvapen, jak Eminem skvěle zahrál Jimmiho, tedy v podstatě sám sebe. Očekával jsem, že uvidím více battle soubojů, ale závěrečný battle mě vše vynahradil. Prostě výborná podívaná s parádním soundtrackem. ()

degster

Nahraďte rap boxom, futbalom, tancom alebo spevom a máte príbeh, ktorý dobre poznáte. Avšak Eminem, Brittany Murphy, Detroit a finále s ikonickým "Shook ones" za to pozretie stoja. ()

ZnalecH

Přestože jsem po celou dobu sledování cítil, že podívaná není pro mě, tak jsem se nenudil. Ano, byly tam části, například ty rapovací, kdy jsem uvažoval, o co vůbec jde. Ale nakonec jsem to hodil za hlavu a řekl si: "Užívej si rytmus a kašli na to." Tak jsem učinil a docela si to užil. Samozřejmě tohle prostředí nemám rád a vře se ve mně krev, ale vydržel jsem to. Nakonec velice povedený film a dávám mu nějakou tu hvězdu navíc za to, se do toho nebál jít. 70% ()

Maximilianus

Eminema a najmä jeho tvorbu mám rád, takže aj od tohto filmu som očakával niečo viac. Bohužiaľ nedostalo sa mi ani veľa kvalitnej hudby, ani drámy ani nejakého zložitejšieho príbehu. 6/10 ()

Hellknight12

Dnes pozreté po rokoch. Tento film som videl 2x ale stále je to skvelý film. Príbeh je zo začiatkov Eminema ako sa vlastne dostal tam kde je teraz. Niekto by mohol povedať, že je to nudný film ja to z jednej strany chápem hlavne u ľudí ktorí Eminema a celkovo rap nemusia ale ja som na Eminemovi vyrastal, takže pre mňa je to skvelý film. Eminem to zahral bravúrne. Nielenže je skvelý raper ale aj túto úlohu dal skvelo. K. Basinger ako jeho mama to dala tiež výborne taktiež aj B. Murphy ako jeho priateľka. Jediné mínus je asi len to, že je tu málo rap battle ale inak filmu nemám čo vyčítať. So svojou dĺžkou 110 min je to rýchly a zaujímavý počin, ktorý nenudí. Celkové hodnotenie za mňa je 90%. Tých 10% dávam dole len za ten minimum rap battle. Film vrelo odporúčam. ()

samkko

7,3/10 to vám to ale zvedne ego zahrát si ve filmu sám sebe :) O tom, že je Eminem rapovou ikonou až do dnešní doby není pochyb a taková ikona si zaslouží i slušný životopisný film, a měli byste se na něj podívat i když máte k rapu odpor, či nějaké opovržení, protože tohle není žádný český raper který říká jen eeeej, eeej, mmmhh, eeej.. Tohle to je ta skutečná černošsky-bělošská paráda. Film sám o sobě drží docela pohromadě a provází nás krátkým životním obdobím hlavního herce. Má to slušnou atmosféru, dobrý konec a super rap. ()

DD

Jelikož jsem Emův fanoušek, tak jasných 100%, ale i tak si myslím, že 8 Mile je film i pro normální lidi. ;) ()

Nixon

Jediným problémem 8. MÍLE je, že je o pravém hip hopu, a právě proto nemá spoustě divákům co nabídnout, byť se snaží opravdu moc. Po filmařské stránce je na stejné úrovni jako L.A. - PŘÍSNĚ TAJNÉ !!! Kamera, střih, spousta výborných hereckých výkonů (postavy: Wink, Future, Sol - je opravdu radost je pozorovat) a opravdu parádní hudba... Ale tu obsahovou prázdnotu z toho cítím taky. Dopadlo to nejlépe, jak mohlo._________________________V žádném případě s dabingem! 80% ()

Zajija

Výborný film o životě mladíčka, který nemá nic a protlouká se životem jak se dá. Na svoje kamarády nedá dopustit a chce si splnit svůj sen. Soundtrack z filmu je taky výborná věc. Tenhle žánr hudby a filmu se mi prostě líbí a 8 Mili nemohu ohodnotit jinak než *****. ()

14neo11

Hip hop nesnáším, ale příběh se mi líbil. Ačkoliv to zavání dosti silným klišé, dá se na to dívat. A upřímě sem se jím i místy bavil. Až na ty tupé rapující scénky, to bylo na 4*, za názorné zobrazení černošských čtvrtí, spodní pracující třídy a vůbec jak se lidé museli nadřít, jeden bílej hoper co musel udělat aby získal blbé demo. Tenhle snímek mě doopravdy zaujal. Není to typ filmu, který bych mohl vidět každý týden, ale dvakrát, třikrát do roka rozhodně. ()

DadysGirl

Nejsem fanynkou Eminema ani jeho hudby, ale film je prostě skvělý... Dobrý příběh, dobrý herci a překvapivě dobrá hudba... loose yourself, která získala Oscara je i na mém playlistu... Prostě ač nerada, musím říct, dobrá práce! ()

Tohuk

Eminema nemám rád, sám od sebe bych se na tento snímek určitě nepodíval. Bohužel jsem slíbil dětem na konci roku film dle jejich výběru, který ale musí být s hudební tématikou, abychom trošku dodrželi obsah hodiny hudební výchovy. Vypekly mě, vybraly si 8. míli. Slovo fuck jsem po pár minutách přestal počítat a doufal, že do hodiny nepřijde kontrola. Když bych měl snímek zhodnotit objektivně a upustit od mých antipatií k tomuto člověku a této hudbě, musím uznat, že to není špatné dílo. Zejména mě překvapil Eminem, který nehrál špatně. Dokonce bych se nebál říct, že hrál dobře. Fanouškům tohoto žánru doporučuji. Vzhledem k tomu, že já se k nim neřadím, navíc jsem se při sledování filmu řádně zapotil a vynervoval, dávám hvězdičky tři. ()

Spilvo

Aj keď to nie je autobiografia tak je to jeden z top filmov a pre mňa ako eminemovho fanúšika je to výborne aj čo sa týka jeho hereckého talento ktorý určite dostal, 5* si zaslúži tento film, 90%. ()

Kozy9

Eminema mám rád, ale nemôžem považovať za kvalitný film snímok, ktorého ústrednou zápletkou je to o čom rapuje snáď každý: Detstvo v neúplnej rodine, zlé sociálne pomery, nespravodlivosť a klišovité nadobúdanie rešpektu. Toto sú témy pre detská, ktoré o tom, ako to chodí veľa nevedia, pre mňa je to dačo otrepané a bežné, nič výnimočné. Škoda námetu, Eminem je dobrý herec. 40% ()