Queen: Who Wants to Live Forever

(hudobný videoklip)
Hudobný / Krátkometrážny
Veľká Británia, 1986, 4 min

corpsy

Ďalší ´´queenovský´´ zárez do filmu. A v tomto prípade sa dá povedať, že film aj soundtrack schytali o dosť lepšie recenzie, ako predchádzajúci FLASH GORDON. Klip je príjemne zimomriavkový, hlavne keď ho sledujete v ´´movie´´ verzii. ()

DarthArt

Ach jo, co s tím? Písnička je dobrá, dokonce nadprůměrná, ale co ten klip? Dětský sbor v bílých řízách a se svícemi v rukou, zpěvák osvícený bodovým reflektorem, symfonický orchestr z něhož jsou vidět jen olampičkované stojánky na noty, detailní záběry na tahy smyčcem, to celé bez nějakého hlubšího významu (snad kromě promo-záměrů), to všechno mě zoufale nebaví. Jo, někam do blbé Eurovize to asi patří, ale u jedné z nejlepších rockových kapel všech dob mi to nějak neštymuje. Ale co se divím, vždyť Queen v sobě mají kus kýče, jen ho v jiných případech umějí o hodně líp ukočírovat. Hm. Tak závěrečné resumé? Vím, že většina fanoušků Queen tady nasází jasných pět hvězdiček, stejně jako u ostatních videí svých miláčků, a já bych za muziku dal asi čtyři. Ale přece jen jsme na filmové stránce a do hodnocení by měl nejvíc zasáhnout vizuál písničky. Takže sorry, ale nemůžu jinak než za dvě. U Queen asi v jediném případě. ()

• Natáčelo se ve skladu tabáku v londýnském East Endu v září 1986. (J.Trinity)