Jeoffrey

Monstra, démoni, duchové, upíři a kdovíco ještě se klidně potuluje po ulicích tohoto apokalyptického fantasy New Yorku a jediný kdo se je snaží udržet na uzdě a udržet křehkou rovnováhu a klid je tajemná organizace Libra... No a já můžu říct, že prostředí je velmi zajímavé a všechny ty nejrůznější potvory co se tu pohybují mají docela rozmanitý a zajímavý design, také se mi líbí ta atmosféra jakou se to snaží navodit, a i hudba je podle mého velmi dobře vybraná ale to je zatím asi tak vše, co je pro mě pozitivním. I když... Příběh se nikam příliš nehrne a má spíš episodický ráz, kdy se nám postupně objevují různé případy, které spojuje jistá tenká linka hlavního příběhu, kterou ale autoři velmi dobře skrývají a tak se divák pouze velmi pomalu dozvídá o co tady vlastně jde... No a ukazuje se, že tahle nejistota (nebo spíš ten pocit, že nevím co si o tom vlastně mám myslet), která mě původně spíše odrazovala mě začíná docela bavit a tento styl vyprávění a rozkrývání příběhu i postav mi přijde velmi povedený. Navíc se mi s přibývajícími díly začínají líbit i některé postavy, které mě na první pohled nezaujali, zkrátka čím víc je poznávám, tím je mám radši a tím zajímavější mi přijdou. No a když k tomu přidám i fakt, že některé díly, jako třeba ten 6. s "houbou" Nejem mi přijdou opravdu hodně dobré a u některých (např. episoda 9) jsem se zase nemohl nabažit vizuálního zpracování, tak zkrátka musím zákonitě zase zvednout své hodnocení, takže z prvotních 2* přes lepší 3* jsem se nyní dostal na solidní 4* (7,5/10) a pokud bude pokračovat nastavený trend možná se dostanu i na 5*, pokud se tedy ovšem na tu poslední 12. episodu vůbec někdy dostane. Takhle dlouhé čekání na poslední díl jsem ještě neviděl, tak snad to bude stát za to a snad tvůrcům nedošli peníze a poslední díl nakonec bude... EDIT 6.10.2015 - Konečně po několika měsících čekání dorazilo velké finále. Musím říct, že samotný finiš mě stejně jako celé anime vcelku přesvědčil. Některé věci jsem trochu tušil, jiné vůbec nečekal, ale finální příběh, zkrátka to kam mě autoři nakonec dovedli, se mi docela líbil. Mělo to atmosféru a i emoce, (což bych od závěru vcelku čekal) a tak celkové vyznění příběhu (hlavní dějové linie) pro mě bylo mírně nadprůměrné. Animace se mi velmi líbila, ono všeobecně na tomhle anime si s designem a animací vůbec někdo hodně vyhrál a je to opravdu znát a tou barevností a nápady, které se zde ukazují si mě autoři získali. Stejně tak hudba se mi líbila, v poslední episodě je té hudby opravdu hodně a povětšinou mi tam docela dobře seděla, tedy i hudba za mě nadprůměrná. Když to shrnu tak se mi anime líbilo a ty 4* si dle mého plně zaslouží a díky tomu, že se dle mého i ten konec povedl, zvednu naposledy hodnocení a skončím na 8/10, což je ale stále za 4*. ()

Starletka

Původní komentář z 3.7.2016: Zvláštní děj ve zvláštním světě se zvláštními postavami, spoustou nadpřirozena, špetkou humoru, velmi působivou animací, pěkným soundtrackem, hustou atmosférou a naprosto, ale naprosto geniálním endingem (nepřeháním když řeknu, že je to jeden z nejlepších endingů, jaký jsem měla tu čest zatím vidět). Mimochodem Zappa si nejde nezamilovat, ale ostatní postavy jsou taky fajn. 7,5/10 ()

Hees

Kekkai sensen baví zo začiatku, keď sa človek zoznamuje s novým svetom, ale v tomto prípade až príliš vhupneme do nového sveta a nie celkom poznáme jeho zákonitosti. Vadí dosť epizódovosť, kde dobrý diel strieda trocha nudnejší a kde celý príbeh ku koncu naozaj vyzerá zaujímavo len je podaný nesprávne pre diváka. Nie sú vysvetlené všetky vzťahy atď, keď predtým sa tam odohrávajú nie veľmi podstatné, ale zábavné záležitosti. Trocha mi aj vadili schopnosti jednotlivých hrdinov, kde mi to pripadalo, že všetci sú overpowered bez nejakého vysvetlenia aké schopnosti kto má a ako tie schopnosti fungujú. Vtipná stránka super, grafika super, charaktery na dvojku, ale nie veľmi generické. Hlavný hrdina trochu nemehlo, ale zaujímavý. Koniec ma potešil. Bohužiaľ 12 dielov nemá kvalitu na lepšie hodnotenie. Možno tak 4 z celého balíka a hlavne ku koncu, lebo zo začiatku som mal rozpačité dojmy. ()