Hibike! Euphonium

• Japonsko 響け! ユーフォニアム (viac)

Kumiko Oumae je mladá dívka, která má za sebou nepříliš povedené působení ve školním orchestru, když se jim nepodařilo dostat do finálového výběru na národní hudební soutěži. Navíc i trochu pochybuje o své motivaci, protože ji tato prohra nesebrala tolik, jako její spolužačku Reinu. Po nástupu na střední školu proto hodně váhá, zda se ke školnímu orchestru opět přidat. Navíc když slyší jejich společnou zkoušku, jediné, co ji napadne, je: "ti jsou špatní". Jejími novými kamarádkami se stávají dvě spolužačky Hazuki a Sapphire, které k jejímu překvapení projeví zájem o to přidat se ke školnímu orchestru. Oběma dívkám se podaří Kumiko přesvědčit, a tak se i ona k orchestru přidává, ovšem zde se velmi nečekaně setkává se svojí bývalou spolužačkou Reinou. Navíc pan profesor, který má orchestr na starosti, má dosti zvláštní vyučovací metody a aby toho nebylo málo, tak se členové orchestru rozhodli dát si za cíl účast na národní hudební soutěži... (Jeoffrey)

Recenzie používateľa Terezinka198 k tomuto seriálu (3)

Hibike! Euphonium (2015)

Ehm, takže… To, jak se chovaly některé slečinky, raději popisovat nebudu. Ale představte si – najdete tady i hudební nástroje, které uslyšíte jenom jednou za celý seriál (např. flétny, co jsem si všimla)! Ale jiné hudební nástroje Vám s radostí znechutí hlavní hrdinky. Saxofóny mi lezly na nervy od počátku. Violoncello jsem vůbec neslyšela v tom kraválu předešlého nástroje. Tuby, nebo co to bylo, byly neskutečně únavné. A konec? Lidičky! Podržte se! Přeci se tam dostali i s tím vřískáním! Nejspíš nemám hudební sluch, ale vůbec mi to nevadí. Abych to shrnula; bylo to takové lehce nadprůměrné dílko, které jsem opravdu nepotřebovala shlédnout. ()

Kakedasu Monaka (2015) (S01E14)

I tenhle speciál je o mnoho lepší, než celá první série. Hlavní hrdinky jsou spíš upozadněné a já si mohu užít příběh, kdy nevidím mou tolik nenáviděnou HH. Supporting characters rule! ()

Season 2 (2016) (S02)

Když si po 3 letech řeknete, že by možná bylo dobré dát pokračování seriálu, který vás dle všeho před lety příliš nezaujal, druhou šanci a pustíte si jeho pokračování. Máte jistá očekávání, že se něco změní, že to bude lepší. Bohužel, v případě Hibike! Euphorium tomu tak není. Co mohu ale po těch 3 letech vyzvednout je krásná animace. A narozdíl od mého já před 3 lety jsem si dokonce našla i dvě postavy (páni, dokonce dvě!), které mě zaujaly a udržely mě u tohoto anime. Nejsou jimi nikdo jiný než Taki-sensei a Asuka-senpai. Co se děje týče, nejspíš je to to samé jako u každého jiného anime v tomto žánru. Bohužel, na mě až příliš nezáživně podané. Abych si z celého seriálu zapamatovala jenom 2 postavy, to už opravdu něco znamená. Jsou to rozhodně lepší 3*, než které jsem dala první sérii, ale tímto pro mě příběh opravdu končí. Do filmů, případných dalších sérií se pouštět nebudu. ()