Hibike! Euphonium

• Japonsko 響け! ユーフォニアム (viac)

Kumiko Oumae je mladá dívka, která má za sebou nepříliš povedené působení ve školním orchestru, když se jim nepodařilo dostat do finálového výběru na národní hudební soutěži. Navíc i trochu pochybuje o své motivaci, protože ji tato prohra nesebrala tolik, jako její spolužačku Reinu. Po nástupu na střední školu proto hodně váhá, zda se ke školnímu orchestru opět přidat. Navíc když slyší jejich společnou zkoušku, jediné, co ji napadne, je: "ti jsou špatní". Jejími novými kamarádkami se stávají dvě spolužačky Hazuki a Sapphire, které k jejímu překvapení projeví zájem o to přidat se ke školnímu orchestru. Oběma dívkám se podaří Kumiko přesvědčit, a tak se i ona k orchestru přidává, ovšem zde se velmi nečekaně setkává se svojí bývalou spolužačkou Reinou. Navíc pan profesor, který má orchestr na starosti, má dosti zvláštní vyučovací metody a aby toho nebylo málo, tak se členové orchestru rozhodli dát si za cíl účast na národní hudební soutěži... (Jeoffrey)

ing.man

No tak já jsem velmi zaujatý divák, jelikož jsem strávil mládí v dechovém orchestru. A tak jsem se občas zasmál i tam, kde běžný divák ne. Anime nic moc, ale jelikož hlavní hrdinky se pohybovaly v té části orchestru, kde jsem byl i já, tam musím dát 4 hvězdy. Hned bych si zase zahrál na tu svoji Čubakabru :D ()

dudo24

Potom čo som videl Liz and the Blue Bird, som zistil, že filmu predchádzal tento seriál, tak som neváhal si ho hneď pozrieť. Keďže obe série priamo nadväzujú, tak napíšem iba jedno hodnotenie pre obe. Som veľmi spokojný. Vizuálne to bolo nádherné. Nie som hudobník, ale napriek tomu ma všetko okolo kapely nesmierne bavilo, aj hudba samotná. Sadol mi aj humor aj veľmi sympatické postavy. Páčil sa mi viditeľný vývoj akým prešli postavy, vzťahy, romantika a dráma. Niektoré epizódy boli emočne dosť silné. ***SPOILER*** Veľký lajk za sislove medzi hlavnými postavami. Čo ma ale dosť mrzí je, že interakcie medzi Kumiko a Reinou ku koncu série opadli. Také finále aké bolo medzi Kumiko a Asukou som dychtivo očakával aj pri nich dvoch. Ale nedočkal som sa. ***END SPOILER*** Aj napriek malému nedostatku (pozri spoiler) hodnotím plným počtom. Neskutočne sa mi to páčilo a dosť ma to vzalo. edit (28.05.2019): Videné druhý krát. Hodnotenie a všetko čo som napísal ostáva. Strašne skvelé je to. ()

Terezinka198

Ehm, takže… To, jak se chovaly některé slečinky, raději popisovat nebudu. Ale představte si – najdete tady i hudební nástroje, které uslyšíte jenom jednou za celý seriál (např. flétny, co jsem si všimla)! Ale jiné hudební nástroje Vám s radostí znechutí hlavní hrdinky. Saxofóny mi lezly na nervy od počátku. Violoncello jsem vůbec neslyšela v tom kraválu předešlého nástroje. Tuby, nebo co to bylo, byly neskutečně únavné. A konec? Lidičky! Podržte se! Přeci se tam dostali i s tím vřískáním! Nejspíš nemám hudební sluch, ale vůbec mi to nevadí. Abych to shrnula; bylo to takové lehce nadprůměrné dílko, které jsem opravdu nepotřebovala shlédnout. ()

Echelon1

Toto...nemá chybu. Možno by bolo dobré o niečo výraznejšie ost, vzhľadom na žáner. Našiel som si len jednu skladbu. Predovšetkým vyzdvihujem nádherný vizuál, krásne jesenné farby (podobné ako K-On, tu ale ešte krajšie - robilo to rovnaké štúdio) a konečne hudobný seriál s ORCHESTROM! Charaktery ale majú občas predramatizované chovanie, čo je v anime bežné. A čo mal znamenať ten vyvíjajúcimi sa yuri vzťah Kumiko x Reina? No nič, teším sa na druhú sériu a film. ()

Saraph

Tohle anime jsem se nedonutil dokoukat. Vadila mi přehnaně nucená roztomilost postav a na to už moc nejsem. V tomhle aspektu je to vlastně téměř identické s K-ONem, jenže tam mi ty postavy připadaly alespoň o něco sympatičtější. I naprostá absence nějakého příběhu nebo cíle zrovna nenahrává kvalitě. ()