V kině najdou zavražděnou ženu. Brzy se ukáže, že vražda souvisí s činností velké agentury INDOC, která sídlí v bezprostřední blízkosti kina, kde ženu našli. Na první pohled obyčejný případ se v době vyšetřování změní na nevšední zločin... (oficiálny text distribútora)

slunicko2

Bezbarvý pokus o detektivku. Nevýrazná detektivka, kde se téměř nic neděje a neděje se to velmi, velmi pomalu. A za tím málem, co se v ní odehraje, stojí imperialisté. ()

rt12

Herci i námět by celkem ušel, ale jinak......? Pan Hanibal tomu moc nepomohl. Jeho výtvor byl nudný, chvílemi až trapný. ()

topi

Slabší detektivka z konce sedmdesátých lét, která postrádá větší napětí a rychlejší spád. Rychle vyšumí z hlavy. ()

type_B

Knihu jsem dočtl poměrně nedávno, takže múžu říci, že se liší především atmosférou. (Odhlédne-li se od změny detektiva.) Zatímco kniha moc nehodnotí a odehrává se v podivném letním bezčasí, kde se věci vznáší v oparu socialistického života, ve filmu na diváka dopadá tíživá realita 70. let s plnou vahou. ()

dyfur

Film bol natočený na motívy románu Václava Erbena:Efektívne mŕtva žena.(neuznaná zaujímavosť-doplnená -čiastočne do loga filmu -vid předloha) ()

Hennes

Vražda Věry Šimandlové mladé ženy, kterou naleznou s rozbitou hlavou v zákulisí kina. Slibný začátek, očekával jsem žárlivost, uchyláka, omyl, ale nakonec se z toho vyklube vydírání a hlavním námětem zločinu se mimo tuto vraždu stává "únik mozků" na západ. Po té, co přišel Luděk Munzar co by soudruh redaktor "vyklopit" svůj názor, bylo vše úplně jasné. Jak to, ale dopadlo soudruhu poručíkovi v rodinném životě jsme se už nedozvěděli. Odhalení vraha a protisocialistického živla mělo přednost. ()

rakovnik

Když odmyslím kriminální vložku, tak se jedná o celkem vtipný film o vztazích pracujícího muže, který tráví příliš mnoho času ve službě a rodina (manželka) mu to má za zlé. ()

Martin741

Pre mna asi najlepsi film rezisera Jiriho Hanibala, slusni su normalizacni herci, atmosfera na urovni, a dost pomale tempo je len vecou tolerancie : 74 % ()

cariada

Průměrná česká kriminálka, tentokrát s vyšetřovatelem Františkem Němcem. Ve filmu , který se odehrává v okolí kina zrovna dávali Křidýlko nebo stehýnko. ()

zette

Velmi dobry namet a herecke obsazeni. Prumerna ceska detektivka na nedelni dopoledne, po tech letech se mi chce tezko verit, ze takove filmy chodily do kin... ()

Gavin87

Má oblíbená kriminálka. Uznávám, že její úroveň není nějak valná, ale má pro mě přesto své kouzlo. Musím vyzdvihnout zvláštní atmosféru reálií - agentura INDOC a pro mě sympatickou postavu pana Vlacha, neboť jsem sám velkým kuřákem dýmek. ()

otík

Úvod vypadá velmi dobře, moderní hudba provází poměrně slušné první dějství, jenže pak se veškerý děj naprosto zpomalí, kapitán Marha začne řešit osobní rodinné problémy, pak se zcela naivně nechá nalákat do pasti, aby ke konci vše zdárně vyřešil jeho tým bez nějakého výraznějšího překvapení pro diváka. Poměrně odtažitá, studená detektivka sice s charakterním, ale zcela nezaujatým Němcem v hlavní roli. Hudba: Jan Hrábek ()

sator

Totální herecká, řemeslná i scénáristická bezmoc...Jak se někde objeví Munzar v tesilových kalhotách  a kožené bundičce do pasu, tak je defakto pachatel znám :-) ()

HonzaBez

Průměrná detektivka s takovou poněkud vykonstruovanou zápletkou o využití tiskové agentury pro účely organizace ilegálních výjezdů vědeckých pracovníků na západ. Mám rád Františka Němce, který si zde zahrál hlavní roli vrchního vyšetřovatele. Herecké obsazení je celkově atraktivní, i když třeba Luděk Munzar v roli záporáka působí dost toporně. Velmi výrazná (možná až poněkud přepjatá) je dramatická filmová hudba. Nějak mi k té celkové zápletce moc nesedla. ()

Master19

Z tohoto filmu si určitě bud pamatovat tu náplast přes vlasy, kterou Franta Němec nosil poté, co mu srovnali fasádu. Jinak celkem zapeklitá detektivka s herci lepšími příběhu. ()