Čo žerie Gilberta Grapea

• Slovensko Čo trápi Gilberta Grapea? (viac)

Gilbert Grape nie je z tých, čo by nemal do čoho pichnúť. Aj keď Endora je miesto, kde sa toho veľa nedeje. Jediný raz, čo mestečko navštívila polícia, bolo vtedy, keď sa Gilbertov retardovaný brat Ernie pokúsil vyškriabať na neďalekú vodnú vežu. Dávať pozor na brata je hlavnou úlohu Gilberta, čo vie byť pekne otravné. Najmä, ak Gilbert okrem toho pracuje v obchode. Potom ale Gilbertovi skríži cestu niekto, kto ho nenecháva ľahostajným. Becky so svojou starou mamou začnú mať problémy s autom práve vo chvíli, keď prechádzajú cez Endoru. Becky je krásna a Gilbert sa práve zaľúbil. Nájsť si však čas pre svoj vlastný život sa zdá byť pre Gilberta nemožné... (oficiálny text distribútora)

cogi

Leonardo di Caprio mě velice příjemně překvapil. Znám nejdřív jeho slabší role, vždycky jsem si myslela, že je to jen takový "slaďouš z titaniku" a mně se nelíbil. Po nějaké době jsem viděla gangy z New Yorku a pomalu se změnil můj pohled na něj. Celé moje přehodnocení tohoto herce dovršil snímek Co žere Gilberta Grapea. V podstatě jsem mu věřila každý pohyb, každé slovo jako retardovanému. ... vůbec by mi nedošlo, že to celé jen hraje. ()

GIK

Kromě neuvěřitelného výkonu DiCapria (některé scény dublovala jeho retardovaná sestra) nemá film moc co nabídnout: rutinní výkon Deppa, nepovedený casting hereček/herců a nedomyšlený konec. !!spoiler!!: během prohlídky zbytků domu by našli největší škvarek na světě, což by členům rodiny zajistilo nehynoucí slávu. ()

mi-ib

Příběh je celkem dobrý, je laskavý, pochopitelný, sympatický, ale nic z čeho bych se posadil na zadek. Navíc ten konec mi přišel až moc radikální. Jenže tenhle film má velkou oporu ve výkonech snad všech herců s Deppem a DiCapriem včele. Velmi příjemná podívaná. ()

UniqueNett

Příběh o lásce k handicapovanému sourozenci. Příběh o handicapovaném klukovi, který obdivuje svého velkého bratra. Příběh o synech, které bezmezně milují svou matku i přesto, že její láska k nim je mnohonásobně menší. Citlivý děj, naprosto vynikající DiCaprio (bože, jak já mu to žrala!) a osobitý Depp. Juliette Lewis nemusím, ale tady mi kupodivu tolik nevadila. 97% ()

Gixian

Podle zdejšího hodnocení jsem čekal bombu, a byl pak lehce zklamaný z toho co přišlo (rozumějte v kontextu VELIKÉHO očekávání). Dvouhodinovka strávená s tímto filmem byla příjemná, ale nic neopakovatelného. DiCaprio zamlada zde nebyl zdaleka tak otravný jako v jiných svých "mladých" filmech, a musím řict, že hrál vážně pěkne, což se ovšem dá říct o celém obsazení. Po filmařské stránce prostě nemám námitek, ale byly tu pro mne dvě "ale"... Zaprvé jsem film viděl až 17 let po vzniku (tj. 2010), a mám pocit, že čas mu už ubral něco z náboje a atmosféry. Zadruhé mi postavy byly strašně vzdálené - prostředím kde žily, názory, tím co dělali - měl jsem prostě problém se do nich pořádně vžít, a právě souznění s hrdiny je to, co ve filmech oceňuji nejvíc. Díky jeho absenci pro mě film vyzněl poněkud naprázdno. Nemyslím, že budu mít někdy v budoucnu potřebu vidět ho znovu. ()

shereen

Geniální herecké výkony. Asi netřeba opakovat ódy na DiCapriův herecký výkon. I scénář je solidní a vůbec je to film, na který se ráda podívám i po osmé. ()

PavelZava

Leonardo DiCaprio je Arny úplně dokonalej. Ukázka : Viděla jsi uvízlou velrybu ? Jo, v televizi.Tak to je máma. Přišlo mi to dost rozvláčné (obdobně jako Ostrovní zprávy), ale jako příběh zajímavé. ()

joker30

Leo a Johny v jednom filme, To predsa nemôže byť zlé. Film o obyčajných ľuďoch s bežnými problémami ale aj ukážka toho ako sa verejnosť vysporiadava s tými ktorí sú odlišní. 90% ()

Jakubik

Nemůžu si pomoct, ale tady film zachránily pouze herecké výkony a především ten DiCapriův. V devatenácti letech předvedl naprosto špičkový výkon. Samotný film je víceméně o ničem. Pár světlých momentů a hodně černý humor jsou ty lepší stránky. Možná by tomu pomohla i kratší stopáž ale takto je to pouze průměr a film na jedno kouknutí… ()

Drakenovec

Krásné, sem tam i vtipné a dojemné. Leonardo DiCaprio předvání excelentní výkon, tehdy ještě jako 19 letý mladík. Johny Depp samozřejmě taky hodně dobrý, zkrátka to, co se dá od obou herců očekávat. Musím přiznat, že na mě film velice příjemně zapůsobil. Scénář, hudba - vynikající. Jako kritiku toho opravdu moc nemám, snad jenom, že první půlka filmu se zdála být taková pomalejší, ale ta druhá už působila více na emoce a byla mnohem lidštější. Ale to ani není taková kritika, jako spíš jenom má osobní poznámka, protože film byl moc pěkný a velice se mi líbil. ()

sarkareifova

Moc se mi to líbilo. Myslela jsem, že to bude nějakej nudnej skoro 2 hodinovej film a v půlce usnu, ale to byl stašně velkej omyl. Hned od začátku jsem se nemohla odtrhnout od obrazovky a a z celého srdce jsem mu fandila aby mu to s Becky vyšlo. Mymochodem DiCaprio tady zahrál ukázkového mentálně postiženého kluka, takovou důvěryhodnost jsem ještě neviděla. ()

h4k

Jednoduchý, ale dojímavý příběh a film, který dojme hlavně neskutečným hereckým výkonem DiCapria. Měl jsem za to, že Leo začal zrát až po Titanicu, šeredně jsem se mýlil..... ()

mardun

"What's Eating Gilbert Grape" je pozoruhodný film, který ve vás po zhlédnutí zanechá nezapomenutelný dojem. Odehrává se ve zchátralém městečku s lidmi, kteří se zdají být bez cíle a směru. Film nás provází každodenním životem jedné rodiny, ve které každý člen bojuje s nalezením své identity. Johnny Depp v roli Gilberta je ve své nejlepší formě, citlivý a láskyplně ochraňující svého mentálně postiženého mladšího bratra Arnieho, ale méně chápavý k situaci své extrémně obézní matky, kterou skvěle hraje Darlene Cates. Gilbert touží po normálním životě, životě, kterého je zřejmě ochuzen. Hledá útěchu v pozornosti toulavé ženy v domácnosti, kterou hraje Mary Steenburgen. Do příběhu vstupuje Juliette Lewis jako Becky, která si získá jeho srdce a ztělesňuje všechnu vášeň pro život a svobodu ducha, po které Gilbert touží. Film má mnoho nezapomenutelných momentů, ale lze říci, že "What's Eating Gilbert Grape" vás nechá s pocitem vděčnosti za vše, co jste kdy brali jako samozřejmost, zejména za ty, které milujete! ()

Kingjiri

V podstatě obyčejnej film ze života, kterejch je spousty. Z průměru ho ale do vyšší ligy táhnou dvě věci. Za prvý naprosto uvěřitelnej sourozeneckej vztah Gilberta a Ernieho díky hereckejm výkonům jak Johnyho Deppa, tak hlavně Leonarda DiCapria, kterej si už v devátenácti (!) dal takhle složitou roli jak pán (hrát retardovaný lidi, abyste nepřehrávali nebo nebyli až pro smích, je fakt hodně těžký). A pak se díky předchozímu podařilo vytvořit civilní až občas pohodou atmosféru. Za tohle společně s tragikomickym námětem "tlustý mámy" musim aspoň čtvrtou slabší hvězdu přihodit. ()

kluzo

DiCapria moc nemusím, ale teda takhle zahrát retardovaného chlapce? Až se nechce věřit, že ho hrál. Klobouk dolů. A klobouk dolů před všemi, kdož s takovými lidmi žijí a dokáží to. ()

Razzor_82

Žere mě to, že nemůžu dát víc než tři hvězdy. Pěkně vystavěné a poutavé sociální drama z těžkého života. Depp je tady za neskutečného sympaťáka a DiCaprio zase vyniká ve své roli jeho mladšího retardovaného bráchy. Film pomalu přechází kontrastně z pohody do těžké deprese. Závěr mě nezasáhl jak by měl.  5/10 ()

ninho

Johnny Depp je můj nejoblíbenější herec a "Co žere Gilberta Grapea?" je zatím můj nejoblíbenější film, ve kterém hrál. Paradoxně je to jediný Deppův film, kde se mi víc líbil herecký výkon někoho jiného - úžasný DiCaprio. Když se k oběma přidali i ostatní herci, výborný scénář, dobrá hudba, několik nezapomenutelných scén a celé to režíruje Hallstrom, je to vynikající zážitek. Já nemám co vytknout. ()

PanthercOY

Je to hrozne roztahane. Vylozene me bavila jenom stredni cast, kdy se rozervava Gilbertova 'osobnost'. Postavam bylo dano neuveritelne malo prostoru a nebyt Juliette a Leoš sqeli a Depp dobry, bylo by to asi o nicem. Takhle tam zejmena prvni dva zminovani do par scen propašovali alespon nejakou šťávu a tim potazmo i do 'pribehu'. Ale i tak jsem si musel primyslet jako u omalovanek, zvlast ve scene - Oh, so this is.., this is the way how you want it? - I have to go... Take care, OK?!, kde Juliette dostane asi dve vteriny prostoru a po vystoupeni z auta uz kamera ani neuvazuje, ze by se na ni podivala...chybely mi plochy u zavaznych situaci, kterych bylo na dve hodiny poskrovnu, zato vaty haba kuk Petihvezdickovych momentu tam nekolik je, ale euveritelne spatny je ten snad trictvrtehodinovy konec ( o tom opravdovem k zbliti absudnim hepáči ani psat nebudu ). Zacal bych koncit na 1:27:40 jednou ze dvou moznych cest a do tri minut by jely titulky - nebo si myslite, ze by Betsy vydrzela s ubozakem, co ani nevi, co je to, co chce, a radsi ceka, nez to za nej 'vyresi' deus ex machina spatneho scenaristy v podobe smrti a pracovniho trhu?! Betsy i Juliette maji dost koule na to, aby ho kopli do prdele az by jim posral spicku... ikdyz mozna, ze v uesa podobne inteligentni divka hleda intelektualne tvarny a hluboky heterosexualni protejsek jen tezko a tak nepohrdne 'alespon' Gilbertem. (6 z 10) ()

Black-star

Naprosto jedinečné a vyjímečné. V jistém slova smyslu i kouzelné. Vynikající herecké výkony obzvlášť v podaní Leonarda DiCapria a ještě ke všemu v 17 letech, pro mě je jen utvrzením v tom že je to herec opravdu velkého formátu. Je to film který zobrazuje jen pravdu a nic než pravdu. Naprosto jedinečné! Všem doporučuji! ()

Normální festival

Normální festival

18.11.2006

Od 21. do 24. listopadu 2006 se v pražském kině Aero uskuteční přehlídka hraných a dokumentárních filmů, jejichž společným tématem jsou lidé, kteří se v běžném životě orientují trochu pomaleji,… (viac)