Mr. Robot

• USA Mr. Robot
USA, (2015–2019), 36 h 52 min (Minutáž: 41–65 min)

Tvorcovia:

Sam Esmail

Hudba:

Mac Quayle

Rami Malek, Carly Chaikin, Christian Slater, Portia Doubleday, Martin Wallström, Michael Cristofer, Stephanie Corneliussen, Michel Gill, Grace Gummer (viac)

Elliot je mladý programátor, který má problém navazovat vztahy s lidmi. Má pocit, že se s okolním světem může bavit pouze tak, že hackuje jejich přístroje. Pracuje u bezpečnostní firmy, kde ale musí skrývat své skutečné umění. Navíc ho osloví tajná hackerská organizace, která chce s jeho pomocí zničit nadvládu jednoho procenta nejmocnějších lidí světa, kteří údajně řídí běh dějin. (oficiálny text distribútora)

yazik

Hodnocení zatím jen na základě pilotu, ale seriál má skvěle nakročeno. Doufejme, že si alespoň nějak udrží současnou úroveň, i když to bude asi nesmírně těžké. EDIT: Pilot vynikající, ale tím to končí... Jakoby všechno dobré vymáčkli do úvodního dílu a pak už jen seškrabovali zbytky na další. Asi největší zklamání. ()

ESNYR

První díl celkem slušne uvedl zajímavé téma, které mě docela zaujalo a přiznám se že už dlouho se mi nestalo že bych si chtěl rychle pustit druhý díl. Druhý díl mě docela znejistil, protože už pojednával o něčem trochu jiném než první a místo hackerského "práskačství" na šmejdy a korporace, to začalo zavánět terorismem v pravém slova smyslu, když se naprosto vážně probírala možnost vyhodit do vzduchu plynárnu nehledě na oběti ( "tohle je válka a ve válce umírají lidi. S tím nic nenaděláš" ) aby vyřadily servry mocné korporace, které z plynárnou sousedí. Po trochu zvláštním druhém dílu jsem si pustil díl třetí, který je zase úplně jiný než předchozí dva a polovinu dílu zabírá příběh mladého debílka, který má doma těhotnou megeru se sklony k sado maso a kterej je zároveň i bukvice opíchávající mladého klučíka. Na hackerství zbylo jen málo prostoru a tak jsem se docela zklamaně pustil do dílu čtvrtého, který tento seriál posílá do stených vod jako milion dalších, které mi nemají co říct. Hlavní dějová linka - tedy hackerství - se zřejmně bude konat jen ojediněle a okrajově, takže na to zvysoka házím bobek. Kdyby se Elliot věnoval tomu co dělal v díle prvním, prásknul celou tu fsociety a dál dělal kouzla z PC které by zavíraly podobné individua jako byl drogový dealer, byl bych určitě raději. Nuž stalo se co muselo a já seriál pouštím k vodě. ()

Aywes

Pro mne přesné zobrazené toho, jak hlavní hrdina může svojí naprostou nesympatičností zničit seriál se skvělým nápadem a budoucností. Sorry, ale je fakt na facku. ()

Mišísek

Začátek prvního dílu??? Ouuu, yeah! Tady jsem získala to, co jsem čekala u něčeho jako byl Daredevil, tedy hacker bojující se zločinem a korporacemi. Jenže potom to najednou začalo být... divné. Vlastně se v dalších epizodách nic moc nedělo. Jen spoustu drog, podivných keců Eliotta, naprosto nesympatického hrdiny, který má zničený život. Jenom to ve mě budí depresi, nic víc. Mělo velký potenciál, ale zklamalo. (Evil Corp má E z Dellu. ;) ()

Jarlaxle

I když by se mohlo zdát, že se jedná o svěží vítr v záplavě různých seriálů dělaných na jedno brdo, není tomu tak. Podle pilotu by se mohlo zdát, že diváka čeká něco ve stylu Lisbeth Salanderové (což by mohlo být fajn), s každým dalším dílem se skutečnost tomuto konceptu vzdaluje. V závěrečných dílech už se to tvůrcům lehce vymyká, jako by sami nevěděli, co přesně chtějí na obrazovce ukázat a odvyprávět... ()

Roumen

Aneb jak zabít nadějný seriál klasickou americkou love story a hlavnim hrdinou s daddy issues. Technicky přijatelnější než všechny CSI dohromady, ale i tak se tam pro zainteresované najdou naprosté technické přešlapy a od půlky série se stává z pomezí čtyř a pěti hvězdiček trojka za pilot. ()

nattyxh

Nevím jestli je to přesně pro mě. Je to spíše seriál pro IT nadšence, ale pro lidi kteří jsou rádi že zapnou Word nebo Google Chrome... Určitě se v tom dá najít mnohem více důvodů proč tento seriál sledovat, jedním jsou počítače, druhou jsou konspirační teorie, a třetím jsou tajemství neobyčejného a přitom neuvěřitelně chytrého člověka, které v Elliotovi každou epizodou nacházíme. Ta tajemnost mě na tom hodně zaujala. Jaký to je, když můžete měnit věci, a nikdy neví kdo za to může, protože vystupujete pod anonymním profilem. :) ()

Jadro

Odhliadnúc od fetu, jednotvárnosti a čudnom obsadení postáv, je to veľmi pútavý kúsok, hlavne čo sa jednoduchosti systému týka. Postava Elliota je stvárnená na 99%, on si ide svojou nekonvenčnou cestou, berúc všetko až prehnane osobne. Prvé časti sú perfektné, no v strede sa to trošku láme a záver, to už len trošku vylepší. Určite Vás donúti tento celok zamyslieť sa nad sebou samým, resp. nad okolím... 88% ()

Luckyboy

Remake Fight clubu? Tak trochu, aspoň co se první série týče. Scénáristé se snaží hrát s divákem hru na kočku a myš, někdy se jim to daří, častěji ale matou diváka natolik, že to celé nedává smysl (něco ani zpětně). Ani po shlédnutí celé série se nedostavil pocit něčeho kompaktního, což je částečně způsobeno tím, že je nutné mít prostor pro druhou sérii, ale i tím, že o nic kompaktního ve skutečnosti nejde. Jednotlivé díly, někdy dokonce i jejich části připomínají spíše zmatenou videohru, ve které hráč pořádně ani neví, co je jejím cílem, a chaoticky bloumá mezi jednotlivými úrovněmi, a občas se z ničeho nic jeho hra restartuje. Nejspíš to byl účel, protože autorům se nedá upřít opravdu dokonalá atmosféra, která svojí zmateností dává nahlédnout do opravdu psychicky nemocného mozku hlavního hrdinu a také působí dost depresivně. Tak špatné a negativní pocity jsem už dlouho z ničeho neměl. Na hodnocení to vliv nemá, protože to hlavní, co se mi na tomto seriálu zatím nelíbilo, bylo to, že autorský kolektiv snaze o atmosféru a "lyričnost" obětoval děj. Druhou sérii zkusím, ale otázka je, jestli u ní vydržím. ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Hm, tak druhá série je ještě zapeklitější, zamotanější a frustrující než ta první. Kvalitě to ale nahrává. Zatím. Protože jestli tvůrci každou sérii postaví na překvapivých a absolutně nepředvídatelných zvratech, stane se z toho akorát bramboračka na pokračování. Takhle z toho ještě můžeš být uzavřené a chytře udělané, v některých směrech možná i kultovní dílo. Zvedám hodnocení o * ()

hwnd

S01: První řada docela bavila. Schíza hlavního krdiny, hackování, zajímavé postavy, fajn rozuzlení. S02: Druhá řada se nesla ve znamení stupňované nudy a dojmu, že kdybych nějaký díl vynechal, tak že bych si toho nejspíš ani nevšimnul. Bohužel sráží rapidně celkové hodnocení a seriál pasuje na seriál pro zhulenou levicovou mládež. Kromě toho vytáhla druhá série ještě jednu silnou kartu a to proměnlivou stopáž. V praxi to fungovalo asi tak, že několik skupin scénáristů soutěžilo, kolik do těch deseti minut děje narvou nudy a vaty, někdo jen půl hodiny, někdo s prstem v nose hodinu. Byl to naprostý zmar. Dokoukáno snad jen kvůli Grace Gummer, kterou jsem si zamiloval v Extantu. ()

nemer

Nebýt závěru (a soudobých trendů s "me too"), mohl to být vynikající seriál. Bohužel snaha být stádní tento zdánlivě nestádní seriál umrtvila a v závěru definitivně pohřbila, mohli si odpustit alespoň závěrečný díl, resp. obě závěrečné části, výsledek by nebyl tak tristní. To nejlepší z celého projektu získalo hořkou pachuť, opravdu dnes nikdo neumí natočit slušný závěr? Nejen tímto počinem se pro mě z původně zajímavého seriálu stala překombinovaná a predikovatelná poloslátanina, ani s lepším závěrem bych neudělila plný počet bodů - seriál byl místy zbytečně rozvleklý a depresivní, na druhé straně plný počet * za "němou" epizodu, které jsem se obávala, ale která nakonec byla vynikající. (spoiler ****** nešťastnou cestou se tvůrci vydali už s obligátním zneužíváním, bohužel dost predikovatelným, dneska všichni všechny zneužívají a každý je strašlivě traumatizovaný, ono to není je v tv a seriálové produkci, ale taky pomalu v každé druhé knížce, už mě tato móda opravdu přestala bavit, copak to není nikdo schopen vymyslet nic lepšího? Raději měli seriál ukončit výbuchem nebo otevřeným koncem. A ještě lépe před zneužívací sekcí. Copak by zlý hacker nemohl být traumatizován třeba epigeneticky? Pořád lepší než tahle "zneužívací radost", přesně tuhle linku jsem bohužel čekala, bohužel přesně po ní se tvůrci vydali. Nejzdařilejší zřejmě první dvě série, resp. některé díly Mr. Robota skvělé, jiné odpadní. Víc bych ocenila smysluplnější seriál, třeba kratší, ale tohle dojení vydojeného nic dobré nepřináší. Mimochodem zdá se, že v řadě směrů tento seriál vykrádá Who Am I - žádný systém není bezpečný z r. 2014. Alespoň že je provedení Mr. Robota lepší, nicméně ta extrémní inspirace mne docela zklamala, naštěstí jsem WAI viděla až po Mr. Robotovi) ()

Dejf4

Geniální. Tvůrce Sam Esmail rozehrál grandiózní hru, která má v sobě všechno. Hromada zvratů, plno napínavých dějových linek a především plno otázek a tajemství, které se odhalují postupně až vyústí do geniálního finále. A je vidět, že to bylo vymyšlené celé dopředu, protože seriál funguje a drží pohromadě po celou dobu. Mr. Robot je přímo dokonalé dílo a jen málo seriálů mě dokázalo takhle pohltit, neustále překvapovat a především skoro každý díl ve vás zanechával plno pocitů a emocí. Sam Esmail se nebál a přinesl i několik experimentálních epizod, které považuji za vrchol seriálové tvorby. Jedním slovem. Brilantní! 10/10▐ Zhlédnuto komplet▐ ()

OrtonJaime

Mr Robot je skrytý klenot seriálové tvorby. Má skvělé zvraty, ty umí skutečně šokovat a určitě se mohou rovnat s plot twisty filmů jako (Klub rvačů, Prvotní strach atd.) Navíc, Rami Malek je fenomenální a Christian Slater ho skvěle doplňuje. ()

Vito_LePour

V podstatě jsem si to pustil náhodou. Jeden večer jsem seděl u Netflixu a nevěděl moc co si mám pustit. V My listu se už nějakou dobu válel tenhle seriál. Ten večer jsem mu dal šanci. Bylo to velice dobré rozhodnutí, protože tenhle počin u mě sedí na trůnu seriálové tvorby. Neustále je člověk napjatý, protože už první sérii si zvykl na to, že ne všechno co vidí je tak jak to vypadá. Práce s rozvojem postav je naprosto precizní, a postavy jsou celkově dost komplikované, takže není problém s nimi cítit, nesnášet je, milovat je nebo cokoliv mezi. Tvůrci se rozhodně s divákem nemažou co se týká syrovosti děje a dávají nám pocítit, že realita umí být brutální a chladná. Tohle všechno je navíc umocňeno složitým psychickým dramatem hlavní postavy, která sama neví kdo je, natož aby to věděl divák. A to celé vrcholí tím koncem, který je naprosto dokonalý. Přiznám se, že jsem měl před ním hrozný strach ze zklamání, protože jsem tušil, co se na konci možná dozvím. Nakonec se obavy nenaplnily, právě naopak se to celé skvěle uzavřelo. Na konec bych dodal, že všechno co se dělo mělo svůj motiv, smysl a kontext. Některé věci z poslední série byly naznačené třeba v té první a zpětně jsem si je uvědomoval. Foreshadowing na naprostém master levelu. Nakonec tam bylo pár loose ends, přeci jenom, ale dá se snadno domyslet, jaké by bylo jejich řešení. Na úplný závěr ještě poznámku, škoda, že nebylo víc Lucky Irish Bastarda. Jeho telefonickou scénu a Janice jsem si pouštěl pořád dokola. ()

Matt Reeves natočí minisérii o Busteru Keatonovi

Matt Reeves natočí minisérii o Busteru Keatonovi

21.01.2023

Battlestar Galactica dostane pokračování

Battlestar Galactica dostane pokračování

18.09.2019

Kultovní sci-fi seriál Battlestar Galactica se dočká pokračování. Oznámili to zástupci stanice NBC, kteří zároveň veřejnosti odhalili svoji novou chystanou streamovací službu nazvanou Peacock. Jak… (viac)

Freddie Mercury míří do kin

Freddie Mercury míří do kin

06.11.2016

Biografie největší hvězdy Queenů se chystá už řadu let. Freddieho Mercuryho si měl zahrát Sacha Baron Cohen (Borat, Diktátor), ten ale po neshodách se členy kapely z projektu odstoupil. Hudebníky… (viac)

Po Hře o trůny přijdou Divoké karty

Po Hře o trůny přijdou Divoké karty

08.08.2016

George R. R. Martin momentálně píše Vichry zimy, šestý román z fantasy série Píseň ledu a ohně. Knižní předloha Hry o trůny je alfou i omegou jeho tvorby, to ale neznamená, že by zanedbával svá… (viac)