Chuť, ktorá vás dostane. Stačí ochutnať iba raz a už nebudete túžiť po ničom inom. Presne to sa práve teraz deje v malom francúzskom mestečku, kde si cestovateľka Vianne Rocher (Juliette Binoche) otvorila obchod s čokoládou. Netrvá dlho a táto žena sa udomácni v srdciach miestnych obyvateľov. Vášeň a skryté túžby, ktoré sa odrazu čoraz viac chystajú prejavovať robia týchto ľudí šťastnejších. To je práve problém pre šľachtica de Reynauda (Alfred Molina), ktorý sa obáva poklesu morálky. Čoraz viac ľudí však už pozná chuť čokoládya a nechce sa jej vzdať za žiadnu cenu. Pribúda priateľov a aj obdivovateľov.  Sloboda je silnejšia než čokoľvek iné, aj keď zápas o ňu ešte zďaleka neskončil. Slobodná je stále aj tajomná Vianne, ale do mestečka prichádza rovnako tajomný cestovateľ Roux (Johnny Depp). Nastal čas, aby sa prejavili skryté túžby samotnej Vianne. Stačí si dať čokoládu... Film zaznamenal päť oscarových nominácií. (STV)

yolana

Tohle je teda spíš pěkná mameláda...Nesnášim klišé, a v tomhle sladkým a ublemcaným filmu jich je požehnaně /farář fuj, cikán huj!/ a Julie v roli Vianne, ač ji mám ráda me celou dobu pekne sra**. ()

elisinka

Prostředí pěkného malého městečka ve Francii které naruší v jeho klidu Vianne se svojí dcerkou. Je to krásný romantický příběh s úžasnou Juliette Binoche která mě žádnou svojí rolí nezklame. Nádherné prostředí a vůně čokolády která je všude kolem. Dokonalá harmonie chutí a vůni tak bych tento snímek popsala. ()

Tiiso

Hezký příběh o lásce, předsudcích a dobré čokoládě. Deep si zde střihnul civilnější roli. Ženská hlavní postava se musí učit bojovat o svá ženská práva. Samozřejmě že se jí to daří a jako každý milostný příběh tak i tento končí dobře. ()

stiewe

V hlavních rolích nemůžete hledat žádného z herců nýbrž smyslně naplněnou pochutinu která ovládne každého kdo ji ochutná. Čokoládu! Vianne včísne do životů nudných vesničanů nový život a pozvolna jejímu kouzlu propadaj úplně všichni a od základů mění pohled nasvůj dosavadní život. Kontrast tvrdých pravidel s užíváním si života má své vlastní kouzlo a doplnění o smyslné prostřední francouzské vesničky vytváří oslňující příběh. ()

Rodin

Ofouklo mě kouzlo. Juliette byla opět slaďounká, jako její výrobky, Johny tomu dodal tu nevázanost, kterou ona tak moc hledala, ale kdo kraloval? Alfred Molina a jeho studie prudérního maloměšťáka. Nemohu jinak, než za 5*. ()

rottik-cb

Nejzdařilejší pocta mé oblíbené pochoutce :). Juliette Binoche je pro roli jako stvořená a Johnny Depp hrající na kytaru je naprosto… sladký :) A navíc, téměř každý film, ve kterém se mihne Judi Dench, stojí za vidění. ()

mObscene

Jediná vec čo ma napadá k tomuto filmu je..MŇAM...:) krásny Johnny a plno čokolády..;) nehy a lásky..:) čo viac si môžme priať.. ()

Monty2729

Tento snímek je velice příjemný. Příběh se mi líbil, hlavní hrdince jsem v jejím "boji proti větrným mlýnům" opravdu fandila. A doporučuji dát si na dosah ruky balíček s čokoládou, zaručeně na ni dostanete chuť :) ()

Izz

Nádherný film,jehož účinek je posílen,pokud si během něj něco sladkého slupnete :-) Johnny je hrozně sexy,Juliette kouzelná a Lasse ukuchtil slaďounký,přepestrý film,který se mi nemá šanci přejíst. ()

Smerfetka88

Tento film u mě vyvolal stejný pocit jako Karlík a továrna na čokoládu - chuť okamžitě se ocitnout na druhé straně obrazovky, nebo si alespoň otevřít tabulku čokolády. Moc jsem od filmu nečekala, ale o to víc jsem pak byla překvapena. Přestože je městečko spíše ponuré, tak se mi líbí. Přestože jsou obyvatelé tak trochu divní, jsou vám sympatičtí. A přestože hraje Depp cikána, taky vám tam nevadí. Ani na chvíli jsem se u Čokolády nenudila, takže proto 4*. ()

syphoon

Občas narazíte na film, u kterého si říkáte, že Vás nemůže ničím překvapit. A není tomu jinak i po skončení tohoto filmu. Až na pochmůrnou atmosféru městečka a obrosvskou chuť k jídlu mě nic jiného tento film nedal :) 60%. ()

Chasida

I přes určitou skepsi před samotným shlédnutím se mi líbilo vidět Čokoládu. A to navzdory faktu že s čokoládou se já příliš nekamarádím. Objevilo se zde několik pěkných prvků - pohánějící vítr a motiv věčného putování. Navíc moc pěkný soundtrack a dobří herci! ()

HarqAlAda

Nádherný film, s prenádhernou hudbou a úžasnou atmosférou. Alfred Molina na mňa silno zapôsobil. Všetky postavy sú vlastne veľmi dobre obsadené a zahrané. Deppovi samozrejme stačí hádzať kukuč. Na môj vkus až prirýchly prerod postáv zo dňa na deň, no inak uveriteľný. Krásna ukážka tých najhorších a aj najlepších ľudských vlastností. A ešte raz - hudba je výborná a môžem ju počúvať doaleluja. Určite odporúčam vidieť. ()

fantomas19

* čokoláda, malomesto, vzťahy * starosta, obyvatelia, poriadok + pôst, cirkev / povýšenectvo, tradície, radosť, užívanie si života, láska a nežnosť, pohostinnosť * hudba, minulosť, priateľstvo * ()

elimS

60% - komentář 20ti slovy: Neviděl jsem v tom nic výjímečného v roce 2000 a nevidím v tom nic ani v roce 2017. Hezká, ale průměrná romanťárna s "normálním" Deppem a čokoládou. ()

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

15.10.2011

Praha se už brzy zařadí po bok dalších světových měst, která mají štěstí na velké kulturní akce s účastí zajímavých hostů. V pondělí 21. listopadu 2011 totiž Rudolfinum hostí benefiční Concert for… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz