Chuť, ktorá vás dostane. Stačí ochutnať iba raz a už nebudete túžiť po ničom inom. Presne to sa práve teraz deje v malom francúzskom mestečku, kde si cestovateľka Vianne Rocher (Juliette Binoche) otvorila obchod s čokoládou. Netrvá dlho a táto žena sa udomácni v srdciach miestnych obyvateľov. Vášeň a skryté túžby, ktoré sa odrazu čoraz viac chystajú prejavovať robia týchto ľudí šťastnejších. To je práve problém pre šľachtica de Reynauda (Alfred Molina), ktorý sa obáva poklesu morálky. Čoraz viac ľudí však už pozná chuť čokoládya a nechce sa jej vzdať za žiadnu cenu. Pribúda priateľov a aj obdivovateľov.  Sloboda je silnejšia než čokoľvek iné, aj keď zápas o ňu ešte zďaleka neskončil. Slobodná je stále aj tajomná Vianne, ale do mestečka prichádza rovnako tajomný cestovateľ Roux (Johnny Depp). Nastal čas, aby sa prejavili skryté túžby samotnej Vianne. Stačí si dať čokoládu... Film zaznamenal päť oscarových nominácií. (STV)

danny_21

Tohle sladké melodrama mě nenadchlo, Lasse umí daleko lépe, celá ta čokoládová symbolika mi nevoněla a Johny je teda na tuláckýho cigoše docela švihák :-) No prostě průměr, přesto chápu, že dámy si přisladí pár hvězdiček navíc - 50 % ()

Skautka

To je taková klasická sladká pohádka plná sladkých překvapení a šťastného konce. :) A Johnnymu to tady opět děsně sluší. ()

roses_Andy

POZOR, POZOR. Nedoporučuji tento film dietářům - má nežádoucí účinky ve formě více snědených čokolád. Lasse, Depp a čokoláda - to je film, který si budete pouštět neustále. ()

Pavel82

Výkony všech herců jsou neskutečné. Ale i když se mi párkrát zdálo, že stojím přímo vedle nich, nebyl vlastně žádný důvod, abych tam byl. Vše je takové sympatické a příjemné, ale nic zvláštního se neděje. Příběh vyděděnce na okraji společnosti, který nakonec získá všechny na svou stranu, je starý jako film sám. 60% ()

markotter

Tenhle film dělá hlavně skvělá Julie Binoche, výborná muzika a atmosféra francouzského venkova. A protože se Julie/Armande zamiluje do mého dalšího oblíbeného herce Johnyho Deppa, neváhám a umisťuju mezi své oblíbené. ()

mira.l

Velice příjemná podívaná na život v malém francouzském městečku, kde se tak nějak zastavil čas, nějak nechápu, jak je možné, že mi tenhle film doteď unikal:). Nebudu se dlouze rozepisovat, to už udělali jiní, za všechny se plně podepisuju pod komentář uživatele "sportovec" - krásně napsáno! Dodám k tomu snad jen to, že když se pan hrabě/starosta válel ve výloze jak slon v porcelánu, pardon, jak slon v čokoládě, tak mě napadlo, že by zasloužil nakopat do )(...:)). ()

Hashirama

Jakožto milovník žen, přívrženec života a tělnatý gurmán, jsem se do filmu pořádně ponořil a shledal ho pohádkově romantickou baladou, která je možná přeslazená, ale když ji vložíte do schopných rukou (Binoche, Depp, Molina), pořád jí můžete věřit. Správný katolický šosák a zapálený pederast zavrhne toto ďáblovo svodidlo a ukryje se před jeho nástrahami v domě božím. ()

RajAthen

O Čokoládě se hodně mluví, kterak je to jímavý film, který si na nic nehraje, ale přesto si své poselství řekne skrze delikátní pochutinu. A ono je to všechno pravda. Jemný film plný sympatických výkonů, ke kterému je dobré si trochu té čokolády předpřipravit, abyste pak neodbíhali. Další shlédnutí jisté. ()

ER

Nezvyklá situace pro malebné městečko se silně maloměšťáckou komunitou,příjezd nezávislé ženy s dcerou,která si otevře vlastní cukrárnu,zavdá vzniku víceméně nepříjemných situacích. A i když se dostane i na lásku, ta nemá díky nepřejícnosti dlouhého trvání. Tým v čele s Lasse Hallströmem ukazuje své kvality při zpracování i méně příjemných témat lidského soužití,které dokáže podat osobitým způsobem. ()

Likan7

Podobné Pravidlům moštárny, a přesto trochu jiné. Díky čokoládě, která je opravdu skoro v každém záběru je film přeslazený až z toho bolí zuby. Až na Alfreda Molinu a M mi vůbec neseděl casting, včetně Johnnyho. Díky francouzskému původu je ale film TAK jiný, až je svým způsobem zajímavý. A to je asi to slovo, které Čokoládu nejlépe vystihuje. Zajímavý. ()

Mngwa

Film, u kterého není fyzicky možné nedostat chuť na čokoládu, během sledování z celého mého příbytku zmizely veškeré zásoby této pochutiny. Jinak je to celkem pěkná pohádka pro dospělé. Příjemné pro jednorázové odreagování. ()

Nix

Dobře, přidám hvězdu za sladkost. Ale prostě ne, já tyhle filmy neskousnu. Dejte mi raději Terminátora nebo tu čokoládu, nejlépe obojí, ale ne tento film. ()

neo93

Příjemný film o jedné smyslné pochutině.  Juliette Binoche jako rázná žena Vianne, která přijíždí se svojí dcerou do malého, silně  katolického francouzského městečka roku 1959, aby obrátila životy místních lidí vzhůru nohama.  Alfred Molina v roli hraběte de Reynard, starosty města, jenž udržuje pořádek a který od začátku háže Vianne klacky pod nohy. Judi Dench naopak představuje Armande, starší paní, jenž  je mezi prvními, kteří ochutnají dokonalou chuť horké čokolády. A navíc se tu objeví také  Johnny Depp v postavě Rouxe, potulného lodního kočovníka, který neodolá vábení lahodného dezertu, ale ani pohledné Vianne. Obsazení je velkou předností filmu a to jsem ještě nezmínil např. Carrie-Anne Moss či Peter Stormare, kteří zde rovněž hrají. Atmosféra městečka je okouzlující a příběh sladký jako  čokoláda sama, což v tomto případě nevadí, jelikož na čokoládu a její zaručené chuťové  buňky rozhodně dostanete chuť tak či tak. ()

Mocoft

Nevyrovnané, místy trochu nudné a ať dělám co dělám - neuvěřitelné. To jsou zápory, které dost potlačili ostatní kladné stránky filmu. ()

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

15.10.2011

Praha se už brzy zařadí po bok dalších světových měst, která mají štěstí na velké kulturní akce s účastí zajímavých hostů. V pondělí 21. listopadu 2011 totiž Rudolfinum hostí benefiční Concert for… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz