Neskoré leto 1942, druhý rok Veľkej vlasteneckej vojny. Ďaleko od východného frontu, v bohom zabudnutej pustatine Karelskej oblasti na severozápade Ruska pri hraniciach s Fínskom, velí desiatnik Vaskov jednotke protilietadlovej obrany. Keď mu pridelia nový oddiel dobrovoľníkov, zložený výlučne z mladých žien, Vaskov váha, či ich má brať ako naozajstných vojakov. Po správe o zoskoku dvoch nemeckých parašutistov veliteľ vyberie päť dievčat, s ktorými chce Nemcov zajať. Táto malá jednotka však čoskoro zistí, že sa nejedná o dvoch vojakov, ale o šestnástich ťažko vyzbrojených a špičkovo vycvičených elitných príslušníkov Waffen-SS, ktorí sa zaujímajú o strategickú železničnú trať a Bielomorsko-baltský kanál. Pôjde o bezvýznamný lokálny súboj, alebo je v hre dôležitý železničný vojenský transport nesmierneho významu? Dokáže desiatnik Vaskov s piatimi neskúsenými dobrovoľníčkami zastaviť presilu a zabrániť nacistickej sabotáži? A za akú cenu? (TV JOJ)

vitak69 odpad!

Opravdu nechápu, jak může mít tento ruský film tak vysoké hodnocení. Lež a překrucování historie se táhne celým filmem. Není známo, že by vojáci Wehrmachtu stříleli své zraněné kamarády, ale je známo, že NKVD střílela vojáky Rudé armády, kteří ustupovali nebo se chtěli vzdát. To není umělecká fikce, to je lež. Jako celé dnešní Rusko. ()

subic

Ruský velmi velmi povedený remake sovětského filmu že sedmdesátek, který si pamatuji z osmdesátek ještě jako děcko. Samozřejmě zůstaly v tom ty budevatelské kecy a i ty holky v původním filmu byly tak nějak hezčí, ale... Krásná příroda nasnímaná výbornou kamerou, vizuálně slušně nabité scény, nahé holky a hrdinný staršina, takhle nějak jsem si to představoval. ()

Oto10

Bylo to skvělé, ponuré, ale taky napínavé! Obvykle se nestává, že bych zabrousil k válečným filmům, ale dnes v televizi vůbec nic jiného nešlo, tak jsem zkusil. A vůbec nelituji! Strašně moc se mi líbila minulost (retrospektiva) hlavních postav - byla smutná, ale celkově poté dokreslila děj, který následoval a utíkal pěkně rychle. Doslova jsem neodtrhl od filmu oči. Je fakt moc povedený a věřím, že jej nevidím naposled. ()

Pitryx

Jednoznačně lepší než oba předchozí filmy. Překvapivě velmi dobrá výprava. Bohužel mi zase vadil styl vyprávění, a všechny ty retrospektivy. Když k tomu připočtu velmi dobrou hudbu, mohu klidně těch šedesát procent dát. ()

Arccos

Opravdu všem doporučuji podívat se na stejnojmenný původní film z roku 1972 (viz. odkaz vpravo). Tento novější je jeho remake, ale uvidíte ten nebetyčný rozdíl mezi dobrým filmem a barevnou napodobeninou. Nová předělávka není vyloženě špatný film, ale originál funguje daleko lépe. ()

helrohir

Prekvapujúco záživný vojnový film z ruskej produkcie, ktorý na seba nepúta pozornosť veľkolepými bojovými sekvenciami a tonami zničenej techniky, ale zameriava sa na pár jednotlivcov niekde na okraji veľkého konfliktu. Začiatok filmu so všetkými tými zbytočnými retrospektívami pôsobí trocha rozhárane, ale zvyšok filmu je celkom odsýpajúce dobrodružstvo so solídnou porciou napätia, skvelou gradáciou deja, a taktiež silným emocionálnym nábojom. Pozitívami filmu sú aj kamera a celkové scenérie, v ktorých sa príbeh odohráva, a taktiež efektne natočené akčné scény a samozrejme partia pekných žien. 70%. ()

MartinTerran

Skvělý válečný film, který vypadá uvěřitelně. Příběh je v celku tradiční, ale provedení a atmosféra je velmi dobrá. Napínavé to je jak trenky a čekal jsem, jak to nakonec dopadne. Hodnocení: 86/100. ()

borohub

Po tom co jsem viděl snímek Stalingrad, mám maličko nedůvěru k ruským filmům z Velké vlastenecké války. Ale tohle bylo decentní, herečky jsou sympatické a dá se na ně koukat, akce je docela dobrá, nic nereálného. Tohle je ten správný feminismus, kde se zachycují fakt skutečně ženské hrdinky (ženských vojaček v rudé armádě bylo nespočet). Oceňuji i kameru a záběry na hezkou krajinu.70% ()

MirkaP

Kombinace ruských keců, kterých má Vasko stále plnou hubu, a technicky kvalitních záběrů krásné krajiny mě strašně iritovala. V černobílém provedení by mi to asi tolik nevadilo. ()

ostravak30

O válce v Rusku toho zase tolik nevím, takže netuším, jak moc je tohle pravdivé. Faktem je, že ruské ženy se stávaly převážně pilotkami a ze strany mužů se jim dostávalo mnoho nechtěné pozornosti. Ovšem Staršina Vasek je gentleman a přítomných žen si příliš nevšímá. A to i když se některé hravě mohou rovnat se současnými modelkami. Ovšem sranda přestává ve chvíli, kdy proti nim stojí šestnáct těžce vyzbrojených chlapů. Nejeden velitel by se pak obrátil na Boha a spílal mu: „Proč zrovna já?“ Všichni mají chlapi, zbraně a tady stojí pět holek proti všehoschopným Němcům. Pro zpestření se dočkáme pár nahých mladých ženských těl. Jinak ale snímek působí trochu jako báchorka k ohni, kterou vypráví dědeček a zatímco děti napětím ani nedýchají, dospělí muži se v myšlenkách ptají, zda alespoň jednu z nich přehnul. Ovšem co se hereckých výkonů týká a exteriérů též, není to úplně špatný film. Zmíněna je tu Finská válka. Faktem ale zůstává, že hlavně na základně to místy vypadá jako na pubertálním dívčím táboře jakoby ani nebyla válka. ()

t.b.kat

Bohužel tento film je spíše pro ruské publikum. Hrdinství za každou cenu je ve filmu vždy mínus, pokud se na něj dívá někdo, kdo nepochází ze země, kde vznikl. Vlastně až nyní jsem si uvědomil jak v některých ohledech je tento film podobný těm indickým. Vysvětlování, vypravování, odhodlané tváře a velký hrdinský epos. Je to škoda, že režisér drobek neslevil ze své oddanosti k zemi, mohl to být dobrý film. Jenže když si do komparzu vezmete krásky a pak je několikrát přeženete nahé před kamerou, to každej chlap dělá ramena a potom tak film vypadá :-) ()

Honzulik

A jitra jsou zde tichá - tak tady koukám na to hodnocení a poněkud nechápu... "Rambu po Rusku", určitě nemohu dát tolik hvězd. Film se strašně táhne (120 minut) a já se musím přiznat, že jsem do konce vydržel jen ze zvědavosti kdy se dočkám skutečné kvality...Žádné překvapení se nekonalo. Kapitán komunista "Rambo" Vaskov, se jen tak přece nedá svést nadrženými vojandama..?! Ale ty nesympatické a zlé Němce nakonec všechny "porambovsky" vyřídil tak, že i medailu dostal. Odneslo to sice těch pět pěkných a neukojených "Rambovek", což asi mělo za následek, že někomu ukápla nějaká ta slzička a přišlo mu to líto. Dvě hvězdy nakonec ale dám pro ty opravdu pěkné "baby", které se nebály ukázat "kozy" a pro nádhernou přírodu... ()

DanielP.

Povedený remake původního filmu z 72 roku. Baví mě vyprávění i příběhy v pozadí. Jen to šílené vlastenectví, že za vlast a za Sovětský svaz. Ostatně to stejné mi vadí i u amerických filmů. Ale když to člověk odfiltruje do míry myšlenek lidí dá se to celé parádně projet. Ženy krásné i divoké :) Možná trochu přibarvená skutečnost, ale příběh dozajista obdivuhodný a silný. Dobrá kamera i vedení. Doporučuji shlédnout. ()

silak_xup

Tenhle survival film byl u mě za 0 hvězdiček do chvíle, než se holky s kapitánem potkají s němci... od tohoto bodu to v sobě mělo všechno, co mě na filmech baví (akce, napětí, radost, smutek atd...) prostě to ve mě neustále vyvolávalo emoce a bylo to fakt parádní. Takže ve finále za mě plná nálož. ()

teplic

Čo do gulagu je toto? Viac stereotypov vojnových filmov sa do toho nedalo napchať? Ako keby si režisér pozrel najlepšie zarábajúce goľivudskje filmy z druhej svetovej a pozliepal tohto rozpačitého a nechcene komického rambo/saving private ryan frankenfilmu. Pátos na cukrovku, ale verím, že to mnohým jedincom pomasíruje národné cítenie a prostatu. Výborné hlášky, ktoré prehovárajú k pračloveku skrytému v každom z nás, ktorý hádže dlažobné kocky a potiera si svoje steny vlastnými výkalmi. "nie sú to ľudia, ani zvieratá, sú to fašisti." "mohla mať deti a jej deti mohli mať ďalšie deti." Veľkoruská propaganda jak víno, čo by sa dalo odpustiť, keby bola zaujímavo a rozumne natočená. ()