Staroveké proroctvo

Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, 2015, 7 h 21 min (Minutáž: 41–65 min)

Tvorcovia:

Tim Kring, Gideon Raff

Hudba:

Mateo Messina

Jason Isaacs, Anne Heche, Ori Pfeffer, Alison Sudol, David Costabile, Angela Bettis, Zen McGrath, Richard E. Grant, Regina Taylor, Omar Metwally (viac)

Čím hlbšie budete kopať, tým viac sa vzdialite od pravdy. Agent FBI Peter Connelly po dcérinej smrti potreboval radikálne zmeniť svoj život aj pôsobisko, preto odletel do Izraela a pracuje na americkom konzuláte v Jeruzaleme. Pri pátraní po hľadanom utečencovi sa náhodou sa zoznámi s tajomnou mladou ženou, ktorú na druhý deň zavraždia. Vyšetrovanie smrti americkej archeologičky Emmy Wilsonovej ho dovedie na stopu medzinárodného sprisahania, ktoré stráži 2000 rokov staré tajomstvo a snaží sa ho udržať v čo najprísnejšom utajení všetkými prostriedkami. (TV JOJ)

anitae

Hodně náboženské tématiky, Jeruzálém, fanatici, kluk s teletem, konec světa, lásky heterosexuální i homosexuální - na mě toho bylo nějak moc. Možná kdyby to bylo méně americké, hlavně detektivové, kterým furt někdo utíkal ... ()

Franc1s

Po 9.díle naprosto luxusně zamotanej příběh, postavy umírají, něco nového se odkrývá a Armageddon se blíží. Ty zvraty nemají chybu, pokaždé čumím s otevřenou hubou a pak člověk začne přemýšlet, co je vlastně pravda a co ne, tak to má být :) Tak po posledním dílu jsem spokojen a překvapen jak to celé dopadlo. Napínavý děj, stále se něco děje, i na trochu z Indyho přijde chvíle. Tohle já můžu 8/10 ()

neo93

Nový desetidílný dramaticko - dobrodružný seriál. Sledujeme detektiva FBI Petera Connelyho, který vyšetřuje vraždu mladé dívky v centru Jeruzaléma. To je jen začátek příběhu v němž postupně rozkrýváme mnohem závažnější problém než jen jedna smrt. Úvodní dily nejsou špatné, ale čekal jsem ještě o něco víc. Na druhou stranu asi od 5 dílu se seriál začíná slušně rozjíždět, celý děj se komplikuje stále více a není nouze o nečekané odhalení a setkání. Také nechybí akce, napětí a různá tajemství. Celkově rozhodně podařená minisérie s Jason Isaacs v hlavní roli a dalšími dobrými herci. ()

DavidWebb

1. sezóna 70%. Dosť pomaly sa to rozbieha a úprimne, ani som nemyslel že to dám celé. Ale asi po 4-5 časti ma to "vcuclo" a šiel som až do konca. Na svoj námet (izrael, náboženstvo, proroctvá) to nie je žiadne mystery, naopak, celé je to v rámci TV show dosť realisticky podané, akurát motivácie a konanie Connellyho a hlavne jeho šéfky (Anne Heche) sú značne nadsadené. V rámci nenáročnej, popcornovej zábavy pri telke to vôbec nebolo špatné... ()

pekas

Lepší momenty střídaly wtf momenty, tedy především scénáristické. Hercům není co vytknout, člověk by si i některé postavy oblíbil, kdyby je - pozor spoiler - v duchu trendu Her o trůny nenechávali autoři umřít. Kladně hodnotím ucelenost, že má seriál konec a neprotahovali to donekonečna. Scénář tomu dává ale na prdel a hodnocení stahuje do průměru. Nehynoucí slávu a díky edna.cz za upozornění a titulky pro tento a další seriály. 58% ()

jfaba

Úžasné! Dan Brown hadr. Ten by to lépe nevymyslel. Kam se hrabe na scénáristy tohoto seriálu. Agent FBI stojí za hovno. Když někam jde nejprve to všem řekne, potom se diví... A jakou má úžasnou fyzičku. Trefí ho tři centimetry od srdce a běhá jako Usain Bolt. No zkrátka, American dream. Po prvních dvou třech dílech celkem ano. Potom se ale z toho stala taková komedie, že jsem nevěřil vlastním očím. Mrtvých jak u Johna Wicka a konec ... k nezaplacení. Už se netěším na druhou sérii. Nejhorší co jsem v poslední době viděl, od Banshee. ()

hwnd

Skvělý krimi-mysteriózní seriál, který mě na začátku přikoval k televizi a nepustil až do samého konce. Naštěstí jsem to měl už doma komplet. ()

Scaevola

Uznávám, že první díl byl velmi náročný na udržení pozornosti, ale v okamžiku, když jsem přetrpěl hodinové představování a konečně se začalo cosi dít, byl jsem unešen. Perfektně vygradovaná zápletka netrpí ani vedlejšími liniemi (divná holka s ještě divnějším klučinou a chlapec a jeho jalovice, přičemž obé má za úkol jen natáhnout stopáž), ani nezcela domyšleným závěrem, který pro mne byl svou osobní rovinou poněkud zklamáním. J. Isaacsovi jsem však věřil každou pohnutku a A. Heche byla natolik sympaticky "správňácká", až jsem nakonec zalitoval, že druhá řada byla zamítnuta... Navíc tleskám za časté používání jiných jazyků než angličtiny. ()

numan

Názorný důkaz toho, že dokonce i tak ošidná věc, jako multi-kulti zmatlanina s LGBT prvky se dá udělat dobře a napínavě. Wachowští i s Tykwerem by se měli od Tima Kringa učit, jinak by nikdy nemohli vypustit do světa svojí strašlivou ultrastrakatou šavli jménem Sense8. Pravda, xenofilní nadrženci (platí pro obě 3 pohlaví) si tenhle seriál asi moc neužijí, leč krajinkáři a cestovatelé ano - ať už norských. chorvatských nebo mocně převažujících izraelských exteriérů. Mmch výtečnému castingu včele s povědomě působícím, ale zatím ne úplně provařeným Isaacsem a dokonalou Anne Heche opravdu není co vytknout. Solidní dobře obsazený napínák. ()

olgab

Pokud se někomu zdá, že jméno Gideon Raff už někde slyšel, tak ano - seriály Homeland a Tyrant. Tento scénář se mu ale moc nepovedl nebo byl seriál příliš sestříhaný a tím pádem nebyly některé situace a chování hlavních hrdinů řádně vysvětleny. Bylo to příliš překombinované, místy zmatek nad zmatek a v postavách - ale i organizacích či sektách - bylo někdy těžké se zorientovat. Seriál by mohl být lepší, kdyby tam bylo všeho méně nebo byly jednotlivé díly delší. A v neposlední řadě, v Izraeli by něco takového, aby se osoby, byť detektivové, pohybovali na zakázaných místech, nebylo možné. ()

eaglestar

Opět pobožňálská konspiračka, konec tohodle zavšivenýho světa, tajemno jak prdel, jen vyvolení přežijí, ..... a navíc lezba co není lezba, že Aničko?! Tyhle rádoby mysteriózní hovadiny byly in tak před deseti, patnácti rokama. V pilotu, který mimochodem připomíná takový ten průjem s kousky pevné stolice, tedy nehomogenní záležitost, bylo vlastně vše "řečeno" a není důvod pro další sledování. Pokud si tvůrci mysleli, že obehranou tralalačku udělají jinak (třeba tím, že tam zastřelí, hmm, vlastně popraví malého kluka) a přitáhnou plno diváků, tak se kurva spletli. ()