Moderná zvieracia metropola Zootropolis je mesto ako žiadne iné. Skladá sa z niekoľkých obytných štvrtí, od nóbl predmestia Saharské pole po mrazivé sídlisko Tundrovka, domov polárnych zvierat. Je to skrátka miesto, kde všetky zvieratá žijú spolu, bez ohľadu na veľkosť a stravovacie chúťky, od najväčšieho slona, cez leva po najmenšieho piskora. Keď však do mesta dorazí ambiciózny policajný nováčik Judy Hoppsová, zistí, že byť prvým králikom medzi veľkými zvieratami policajného zboru nie je vôbec jednoduché. A pretože chce svoje kvality dokázať, využije prvú príležitosť a spojí sa aj s pouličným podvodníkom, lišiakom Nickom Wildom, aby vyriešila zložitý a záhadný prípad, smerujúci na najvyššie miesta mesta zvierat... (Saturn)

Shaman1135

Animák, o ktorom nikto nič nevedel. Animák, ktorý namiesto traileru vypustil do éteru najlepšiu scénu. A animák, ktorý nakoniec zobral kiná útokom. A mne neostáva nič iné, len priznať, že absolútne zaslúžene. Disney vytvoril filmovú jazdu, ktorú si užijú malí i veľkí. Teda hlavne veľkí. Svet Zootropolis vyzerá nadherne (animácia skutočne šlape), znie nadherne (soundtrack je v pohode) a celý ten svet je tak zaujímavý, že by som si doň kľudne ešte pár návštev spravil. Dvojka Judy-Nick má neskutočnú chémiu, ktora funguje a baví snáď v každom momente. Príbeh nenudí a má dobré tempo. Stereotypy, či uz zvierat alebo buddy movies, rozumne fungujú. A tomu všetkému kraľujú leňochody. Najlepší Disney za posledné roky, Frozen a Tangled sú oproti tomuto slabým čajíkom. 4* za film a piata za epickú poslednú scénu pred titulkami. ()

Starejsi

Rozkošné, šikovné a originálne nápady a do konca dotiahnuté veci ohľadom zachovania zákonov prírody (starosta lev, zajac sa bojí líšky), mi nedáva na výber, len dať plný počet. Perfektné narážky na známe filmy či seriály (najviac ma dostala sekretárka, keď sa priznala, že pracuje pre starostu len preto, aby ho volili ovce - tí, čo videli, pochopia). Dobrý soundtrack...mimochodom Gazelle má dosť podobný hlas ako Shakira. Videné v kine so slovenským dabingom v 3D. ()

Gluminator

Čekal jsem trošku více, ale i tak jsem se pobavil, hrozně dlouho jsem neviděl animák. Nicméně hezky zpracované a i dobře udělané pro dospělé. Jedna z trefných narážek byla od starostky skopové "starosta asi chtěl hlasy ovcí". Své si tu najdu všichni. Super konec s lenochodem. 80% ()

kodwin

Velmi povedený film, který řadím do mé animované top 5. Skvěle udělané město, vtipné momenty, kvalitní gangsterský scénář, to jsou přednosti. Trochu slabší mi přišla hlavní hrdinka, ale lišák Nick to skvěle kompenzuje. Na Zootropoli oceňuji, že je to film jak pro děti, tak pro dospělé, když alegoricky reflektuje aktuální problémy multi kulti velkoměst. ()

kaller

Hodně sympatický a místy docela odvážný animák, který určitě pobaví malé i velké, a třebaže má své slabší chvilky, tyto se dají vcelku překousnout a s výslednou chutí tak budete patrně hodně spokojení. ()

Eweak

Roztomilý animák o zvířátkách, jehož podtext je pro Evropany docela aktuální. Technicky vypiplané do detailu. Nechybí mnoho vtipů, které pobaví hlavně dospělé publikum (např. telefon s nakousnutou mrkví). Některé dějové linky možná byly předvídatelné, ale celkový dojem to nezkazilo. Ani český dabing mi nevadil, i když určitě mnoho odkazů a vtipů se nutně muselo ztratit v překladu. ()

Tess92

Super film. Následuje to samozřejmě tradiční schéma, ale není to úplně průhledné. Lenochodi jsou super, Big B je super, celé město je (značně neekologické a nepochybně velmi drahé) super. Dokonce i ta písnička od Shakiry se mi začala líbit. ()

RoyBatty444

Trochu dospelý, nie až tak vtipný, ale zato sviežo nový a zábavný a so sympatickými postavami. Deťom sa páčil a ja som bol spokojný až prekvapený, že sa vedia nie len opakovať. Zázraky sa dejú. Len škoda toho opäť patetického konca. Pozor spieva Shakira! ()

rezor

Navštíveno v kině během spontální akce po shlédnutí naprosto luxusního traileru s lenochody. Jaké zklamání potom na diváka přijde, když v kině vidí nadabované lenochody někým jiným s absolutní apatii lenochodům blízkým. Od filmu a hodnocení jsem očekával animák nabitý gagy s jistým morálním podtextem. Bohužel se jedná o absolutní nudu po celou dobu filmu. Dobrý gagů by se dalo spočítat na prstech jedné ruky a divák starší 12 let si na mnohé v tomto nepřijde. Budiž odstršujícím příkladem podání Shakiry v podobě kozy s nějakým štětcem na hlavě. Doporučuji se vyhnout tomuto filmu velkým obloukem, je-li vám víc, než dokážete spočítat na prstech končetin. Za mě slabých 40% ()

Baru.No1

Tento animák mohu s čistým svědomím přirovnat k filmům jako je Hledá se Nemo nebo Přišerky s.r.o. Celý film jsem se nesmírně bavila. Králičice, která se chce stát víc než jen pěstitelkou mrkve, a tak se stane policistkou a rozluští ten velký případ. Film jsem viděla dvakrát a musím přiznat, že na podruhé mě vtáhnul ještě více do děje, než když jsem ho viděla poprvé. Navíc je doprovázen skvělou hudbou. Myslím si, že tuto pohádku budou rodiče pouštět svým dětem stejně jako mě moji třeba Nema. ()

Nathaniel8

Nejlepší scéna s Lenochody... Dokonalost sama. Kdo neviděl doporučuji tuto scénu v originálním znění kdy vynikne ještě mnohem více. Animace opravdu povedené, jen ten příběh to trošku dergraduje. I když dozvědět se, kdo za tím vším stojí bylo pro mě i překvapující... Každopádně Tundrákov je paráda a pan Velký. Tak to jsem koukal jako blázen. A ten koberec to muselo být peklo. ()

Beaka9

Po deseti letech v kině na animáku a vůbec to nebylo špatné. Několikrát jsem se od plic zasmála, což jsem nečekala. Příběh je pěkný, ač jsou narážky na rasismus možná krapínek přehnané, ale celkově to bylo nadprůměrné. Ráda se podívám znovu. ()

bohyyy

Disney on a Roll ! Po loňském pixarovském coming-of-age příběhu Inside Out, o tom že bychom měli přijímat i ty negativní emoce a ocenit i právě něco takového jako smutek, přichází další ambiciózní animák. A tentokrát se tvůrci soustředili ne na emoce, ale na společenské problémy. A není divu, že tenhle film v Americe tak opěvují v dnešní době nárůstu mezirasových problémů a politických kampaní plných xenofobie. ____ Nevzpomínám si v poslední době na podvratnější animák. Komplikované věci jako předpojatost, předsudky, stereotypy (a další jako xenofobie, rasismus si můžete doplnit sami...) se řeší tak elegantně a obratně, že nikdy nepůsobí didakticky ani šluníčkářsky. To všechno je podpořené podle předpokladů nádhernou do nejmenších detailů propracovanou animací, komplexně do hloubky vystavěným světem plným vtipu, svěžích nápadů a narážek (brandovský "Mr. Big" u mě vede těsně před smartphony s nakousnutou mrkvičkou a místním Heisenbergem) a v neposlední řadě úžasnou dvojkou Judy a Nicka, která je naprosto dokonalá pro všelijaké buddy dobrodružství plné zábavy. Dost možná animovaný film roku. ()

Sashmen13

Vážně jsem nepřemýšlel, že bych se někdy na tenhle film chtěl podívat. Alas, byl jsem plný předsudků (a ne jediný, podle filmu). ale místní hodnocení mě vybídlo k přehodnocení názoru. Svět Zootopie je zvláštní, no doubts about that. Ta hodně povedená implementace nápadu (lidský svět ve zvířecím světě) Chápal jsem, že třeba lišky jsou všežravci, ale co třeba jedí 100% maso predátoři? Nějakou náhražku i guess. Duo králík x liška ale fungovalo výtečně. Člověk od začátku cítil chemistry. Ke konci mě napadlo, jaký by asi film mohl být, kdyby core nebylo pro děti? Kdyby to bylo normální noire, se vším co k tomu patří, ale ve světě zootopie? Ten feeling, že dvě rozličné strany spolu žijí v harmonii, přičemž ale kdykoliv může jedné straně "rupnout v bedně" a vyhraje páč má "drápy"? WoW, něco jako kdyby lidé žili vedle lidí co jsou obří a zároveň malí. Teď to může znít divně, ale králík měl hodně velký "balls". Představte si sami sebe, jak urážíte něco, co je velké třeba 5 metrů. Tudíž musím ocenit především myšlenku a její provedení. Závěrem, svět Zootopie je něco vážně zajímavé a docela rád bych se někdy vrátil. PS: jen chudáci vlci, tam nebyli ztvárněni příliš lichotivě, well, nemůžem mít vše I guess Editace: Po opakovaném zhlédnutí, musím říct jednu věc. FUCK český překlad. Takovou zmršeninu jsem neviděl. Nemyslím ani tak kvalitu hlasů, jako spíše, že někdo vzal kostru dialogu, a šel hardcore freestyle. Díky tomu, význam některých scén byl jiný, nebo prostě zaniknul. Dokonce podělali dumb fox - sly bunny hlášku. Jaktože slováci mají ten překlad dobře a my ne. Další důvod proč když už, tak volte english a titulky, věřte mi, děláte to pro svém zdraví! ()

Jarda68

Všichni,kdo tenhle film hypujou,tak vědí proč....Krásně vypadající,různorodý svět zvířat,výborný příběh s poselstvím a suprová "Kmotr" scéna...Tady je plešoun jasnej:-) 100% ()

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

08.02.2024

Při příležitosti chlubení se tím, jak olbřímí mělo studio Disney tržby za první část roku 2024, se CEO myšáckého molochu Bob Iger vytasil s několika překvapujícími oznámeními. Hlavouni u Disney totiž… (viac)

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

17.11.2023

Disney dlouhodobě sází na jistoty. Vzhledem k tomu, že nejvýdělečnější filmová sága všech dob, tvořená superhrdiny od Marvelu, je v nemalých problémech, jež byly jen zdůrazněny obrovským kasovním… (viac)

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

09.02.2023

…a všechny jsou pokračování starších hitů. Tak by zhruba šlo shrnout to nejdůležitější z první letošní čtvrtletní konference společnosti Disney, na které vracející se šéf Bob Iger ubezpečil akcionáře… (viac)