Labyrint

Krimi / Dráma / Thriller / Mysteriózny
Česko, (2015–2018), 20 h 24 min (Minutáž: 57–60 min)

Réžia:

Jiří Strach

Scenár:

Petr Hudský

Kamera:

Martin Šec

Jiří Langmajer, Zuzana Kanócz, Stanislav Majer, Miroslav Donutil, Michal Dalecký, Zuzana Kajnarová, Michal Dlouhý, Jana Štěpánková, František Němec (viac)

Nález mŕtveho tela krajského politika Karasa, ktorého vrah zabil v duchu stredovekých mučiacich praktík a telo dôkladne naaranžoval do nezvyčajného prostredia, rozpúta policajnú honbu za sadistickým páchateľom. Ten stavia vyšetrovaciemu tímu do cesty zložitú sériu vrážd, ktoré svojou krutou obradnosťou otriasajú miestnym regiónom i samotnými kriminalistami. Korene zložitého prípadu siahajú až k vražde mladého dievčaťa zo Slovenska, ktoré zomrelo podobne záhadným spôsobom ako Karas. Prípadu sa ujíma dvojica vyšetrovateľov. Na konci série vrážd, lúpeží a naaranžovaných nehôd, nájdu policajti cestu na koniec „labyrintu“ a uveria nádeji na chytenie páchateľa. Dôležitou pomocou je im paradoxne obraz Hieronymusa Boscha: Posledný súd, ktorým sa vrah v páchaní svojich krutých činov zjavne necháva inšpirovať. (STV)

Recenzie používateľa rakovnik k tomuto seriálu (19)

Labyrint (2015)

Jiří Strach umí točit skvělá díla. Také tento seriál se mu velice povedl, ale...v obrovském množství postav jsem se poněkud ztrácel a po čtyřech dílech a pokračujícím vývoji jsem si říkal, že závěr musí být opravdu bombastický, aby nebyl směšný. Líbila se mi filmová hudba, včetně moderních hitů, umná režie i celkem sympatické obsazení a bohatá výprava. Nicméně poslední díl zazdil snažení tvůrců o českou temnou mysteriózní krimi, protože u finále jsem se pouze trpce smál. Rozhodně se jedná o nadprůměrné dílo, ale směs "Sedm", "Smrt on-line", "Cely" a kdo ví ještě čeho, v podstatě nepřináší nic nového. Za 6 dílů skoro 5 hvězdiček (přešlapy kriminalistů beru jako úlitbu ději), za finále o dost méně, celkem 3,5*. PS: Nemám rád rádoby "ostré" holky, Tamaře tato póza prostě nejde uvěřit. ()

Série 1 (2015) (S01)

První sérii jsem dokoukal podruhé. Příběh byl vystavěn velice inteligentně a rafinovaně. Policisté byli sympatičtí, případ napínavý, mysteriózní a svým způsobem zábavný. Ovšem finále mi přišlo místo šokujícího zážitku spíše trpce úsměvné,nejen díky tristní epizodě s GIBS a vlastně pochopitelným chováním právníka. Každopádně výborné jako celek. ()

Epizoda 1 (2015) (S01E01)

Na začátek musím konstatovat, že komentuji až při druhém zhlédnutí, navíc po zhlédnutí druhé série. I přes vše, co si pamatuji - a je toho pohříchu málo - zůstanu snad neovlivněn prvotními dojmy. Rozjezd seriálu vypadá nadějně, příběh je pěkně zamotaný a závěr dílu nepotěšil žádného z diváků. Až na ráznou policistku od našich východních sousedů (nějak tyto typy žen nemusím, až na Kláru Melíškovou), jeví se mi také obsazení povedené. Na další díl se těším. ()

Série 2 (2017) (S02)

Série se skládá z tolika dějových linek, že jsem se zhusta ztrácel. Autoři si to uvědomovali, neboť na začátku každého díu nám připomněli souhrn předchozích událostí. Bohužel, hlavní dějová linie byla nejvíce v pozadí, navíc s koncem, který mě opět nenadchl. Bavil jsem se, ale žádný zázrak se nekonal. ()

Epizoda 1 (2017) (S02E01)

Po včerejší "Spravedlnosti" další očekávaná premiéra. Tentokrát v rukou mého oblíbeného režiséra, byť se jedná o pokračování série, která mě neohromila. I tak jsem se těšil, nicméně včerejší "Spravedlnost" byla ve všech ohledech lepší. Ztrácel jsem se ve velkém množství postav, počtu dějových linek, charisma kriminalistů zatím pokulhává za dobrým dojmem z lumpů a PP je moc až okatý. Nejvíce jsem ale postrádal mysteriózno, které bylo zatím příliš odbyté. Propletenec případů se ale jeví být zajímavým, tak uvidíme, kam nás tvůrci pozvou dále. ()

Epizoda 2 (2017) (S02E02)

Než jsem se po týdnu začal orientovat ve složitém propletenci vztahů, už byl skoro konec dílu. Zatímco události kolem studenta či lobbisty mi přišly poutavé, policejní vyšetřování jsou spíše tou nudnější částí. Kam vedou prsteny? Že by k mystériu? A kdo poradil panu režisérovi a kameramanovi, že zoomování vylepší dojem z obrazu? To a mnohé další se třeba dozvíme v dalších dílech. ()

Epizoda 3 (2017) (S02E03)

Tempo se rozvolnilo, policisté nemají nic moc co dělat, zato dědkové v lese díky nezbedům pohnuli s kamenem. Tvůrci skládají střípky dohromady velice pomalu a ještě do nich klepou, takže je jich více, takže doufám, že se jim v rukách nerozsypou úplně. Oldřich Vlach je velice příjemným zpestřením jinak ne příliš sympatického obsazení. ()

Epizoda 4 (2017) (S02E04)

Dnešní díl mě konečně bavil, přestože je děj neskutečně zamotaný, některé postavy se ztratily, aby se další objevily. Krom zábavné roviny s lobbistou a jeho nečekaným pomocníkem, se k mé spokojenosti více rozjela rovina mysteriózní. ()

Epizoda 5 (2017) (S02E05)

Na jednu stranu se nám příběh pomalu skládá, jinde se střípky rozsypaly více. K tomu se nám v tomto dílu začaly kupit chyby a náhody, až se obávám, aby se autorům složitý kaleidoskop podařilo pootočit do uspokojivého obrazce. ()

Epizoda 6 (2017) (S02E06)

Příběh lobbisty Kříže mě baví, i když už jsem zapomněl, jakou roli hraje v celé skládance. Je dobře, že se nám konečně dost velký díl chobotnice rozjasnil, ale na poslední díl toho stále zbývá asi až moc. ()

Epizoda 7 (2017) (S02E07)

Šifra mistra Leonarda hadr. Konec trapný, všechno trapné? Nadšený jsem nebyl, pořádný šokující a dechberoucí závěr se dnes nekonal. Je zvláštní, že nám v obsahu ČT prozradí, že konec nám toho prozradil stále málo, ovšem toho jsem se po minulém dílu obával. Příběh se sice autorům nerozsypal v rukou, vše do sebe zapadlo, ale s pachutí nepovedené pointy. ()

Série 3 (2018) (S03)

Zřejmě poučeni z předchozích sérií, vytvořil autorský tým parádní mysteriózní detektivku. Postav sice bylo opět velké množství, ale protože měly v příběhu celkem smysl, dalo se v nich orientovat. Motiv pachatele byl také uspokojivý. Navíc byl neznámý až do konce, jeho odhalení bylo překvapující. V posledním dílu sice neudrželi autoři napětí, protože bylo jasné, kdo se nepotká a co se nestane. Navíc děj trochu natahovali, pro mě nesmyslně ve světle toho, co vše nám potřebovali sdělit. Nakonec ale bylo vše vysvětleno. Jiří Strach již oznámil konec Labyrintu (čtvrtá série údajně nebude, tedy pokud diváci nezaplaví vrátnici televize dopisy tak, že nebude možno projít), tak jen doufám, že jeho jiný další počin bude stejně kvalitní. ()

Epizoda 1 (2018) (S03E01)

První hodina série mi rychle utekla. Temný úvod, děsivá vražda, venkovské prostředí, mnoho opravdu podivných postav. Některé věci sice stojí minimálně za pozdvižené obočí, tak doufám, že se příběh nezvrtne ve frašku. Protože minimálně v situaci syna zavražděného tvůrci dle mého příliš brzy odhalili karty. ()

Epizoda 2 (2018) (S03E02)

Příběh se komplikuje, tajemství spíše přibývá a souvislosti lze spatřovat téměř všude. Někde jsme se posunuli, jinde vůbec. Kromě napětí se objevuje naštěstí i humor. Zatím jsem spokojený. ()

Epizoda 3 (2018) (S03E03)

Temno se nám stále nerozjasňuje, naopak přibývá otazníků. Naštěstí ubývá podezřelých. Útěk byl nehorázně zpackaný (od autorů). Těším se na další díl, ovšem s výhradou. Obávám se, aby pachatel nebyl "jen" pomatenec. Snad do sebe vše hezky zapadne. ()

Epizoda 4 (2018) (S03E04)

Posledně jsem měl radost, že postav ubylo, dnes naopak mnohé přibyly a s nimi další roviny příběhu. Slovy šéfa kriminalistů jsme stále na stejném místě. V tomto díle bylo méně akce i napětí, ale maličko se rozjasňují vztahy v hlavní linii případu. Bohužel k pachateli jsme se neposunuli a pokládám si otázku, jak moc jsou důležité pro jeho odhalení všichni lidé, zjevující se v ději. Tři a půl. ()

Epizoda 5 (2018) (S03E05)

Mnohá místa epizody byla neskutečně napínavá. Případ se ale vyvíjí pomaličku, i když alespoň co se týká Adama, vztahy se vyjasňují. Tedy, pokud mě scénárista nevyvede z omylu. Naštěstí nové postavy již nepřibyly. Zato ty co zůstávají, se chovají opravdu podivně. Těším se na další díl této složité skládanky. ()

Epizoda 6 (2018) (S03E06)

Hutný díl, kdy byly snad odhaleny karty, příběhy se propojily a vše do sebe celkem pěkně zapadá. Trochu se bojím toho, co nám zbylo na poslední hodinu seriálu. Donutil byl dnes zábavný. Boží mlýny silně zapracovaly, byť nám dnes tvůrci celý díl nutili, že Bůh neexistuje. ()

Epizoda 7 (2018) (S03E07)

Měl jsem výhrady z natahování závěrečné části, protože na to, kolik nám tvůrci potřebovali sdělit informací, objevilo se několik hluchých míst. Nakonec ale vše do sebe uspokojivě zapadlo. Opět mě pobavil Miroslav Donutil a zajímavé použití zvonu. ()