V opuštěném lomu nedaleko Brna objeví náhodní bruslaři tělo regionálního politika Karase. Toho někdo po dlouhém mučení dovlekl do lomu, kde ho napíchl na kůl, probodl mečem a jeho tělo omotal mrtvým černým hadem. Případu se ujímají jihomoravští kriminalisté v čele s majorem Michalem Remešem (J. Langmajer). Do vyšetřování této neobvyklé vraždy se brzy připojí také kriminalistka z Bratislavy Tamara Berkyová (Z. Kanócz). Ta přijíždí na Moravu krátce poté, co se o zvláštní vraždě u Brna dozvídá z médií. Na Slovensku totiž nedávno vyšetřovala případ zavražděné dívky Gábiky Uhorčíkové, kde pachatel použil podobný způsob usmrcení oběti. Kriminalisté intenzivně sbírají vše, co by mohlo vést k dopadení pachatele.

Hlavní šéf brněnské kriminálky Petr Oliva (M. Donutil) potřebuje mít rychle co nejlepší výsledky vyšetřování zvlášť, když jde o takto vysoce postaveného muže, jako byl Karas. V tuto chvíli ale nikdo z policistů netuší, jak moc chytrého a také krutého mají před sebou soupeře. Michalovi Remešovi a jeho lidem se totiž už v počátku řešení případu připlete pod ruce další zločin. Navíc u něj nejde po prvním ohledání zjistit, zda s případem týraného a zavražděného politika souvisí nebo je pod ním podepsán jiný pachatel. (Česká televize)

rakovnik

Na začátek musím konstatovat, že komentuji až při druhém zhlédnutí, navíc po zhlédnutí druhé série. I přes vše, co si pamatuji - a je toho pohříchu málo - zůstanu snad neovlivněn prvotními dojmy. Rozjezd seriálu vypadá nadějně, příběh je pěkně zamotaný a závěr dílu nepotěšil žádného z diváků. Až na ráznou policistku od našich východních sousedů (nějak tyto typy žen nemusím, až na Kláru Melíškovou), jeví se mi také obsazení povedené. Na další díl se těším. ()

sator

Vila Dorfových je Bakešova vila v Brně Pisárkách, Lipové 28. Výrazný příklad samostatně stojící vily je hodnotnou ukázkou anglického pojetí architektury tzv. cottage stylu, doplněné o secesní prvky. Stavba je cennou součástí památkové zástavby této městské lokality. Jaroslav Bakeš (1871 – 1930), který ve vile bydlel,byl primář a přednosta III. chirurgického oddělení Moravské zemské nemocnice u sv. Anny. ()

Grogan

Při prvním shlédnutí jsem očekával, že každý díl bude uzavřený případ a v první polovině se skutečně řeší neobvyklý případ zabitého politika. Říkal jsem si tedy, že moc podezřelých nám nenabízí a když se začaly objevovat vedlejší linky, tak jsem začal čekat, že v průběhu děje je kriminalisté nějak propojí s případem. Nicméně od vstupu slovenské kolegyně do děje začalo být jasné, že případ je mnohem komplikovanější a začal jsem si říkat, že by přece jen řešili případ více dílů? Nakonec jsem tohle plně pochopil až při sledování další epizody. Když tedy k tomu přistoupím tak, že už vím, že se to bude řešit celých 7 dílů, tak bych řekl, že první epizoda seriál pěkně rozjela. Hlavní linka se dá v pohodě sledovat, pěkně se rozvíjí a růžky zatím jen mírně vystrkují vedlejší linie, které svou důležitost získají až časem. Hlavní trojice kriminalistů v pohodě, Langmajer, Majer a překvapivě i Zuzana Kanocz jsou hodně dobří (ty dva už jsem viděl v dobrých rolích, ale ji zatím jen v přitroublých romantických komediích, takže mě mile překvapila, její postava mi do seriálu perfektně zapadla), vedlejší kriminalisté tým příjemně doplňují, jen Mirek Donutil mi v roli šéfa moc neseděl, ani později se to moc nezlepšilo. Závěrečný cliffhanger docela navnadil na příští díl, za mě 5 slabších hvězd... ()

Jara.Cimrman.jr

"Oni si od ní chvíli určitě rádi odpočinou a my se posereme." Tak nám na úvod slovenská vyšetřovatelka Hrónská předvedla své turbomotory a převálcovala rozvážnou brněnskou kriminálku. To se mi líbilo a taky mě bavilo, jak se nám případ pěkně rozvětvuje z lesa přes panelák, kostel až po soudní síň. Trochu mi tedy nesedí, že kriminalisté nevyndali nýbrž uřezali kůl, na kterém visel Karas a taky to, že ohraničili páskou a jedním obvoďákem hektary lesa, ale celkově mě ten rozjezd federální kriminálky dost bavil. ()

choze

Koukatelné, ale další díly si klidně odpustím. Ústřední zločin ani jeho dosavadní rozplétání mě ze židle nijak nenadzvedly (jen cliffhanger ze soudní síně trochu navnadil), postavy nezajímavé a hercům ty ostřílené detektivy a cynické hlášky nežeru. Kamera, hudba, atmosféra, všechno nevzrušený standart a ani to Brno nebo tu česko-slovenskou dynamiku detektivní dvojice tam zatím nijak neprodali. ()

• Natáčelo se v Brně, Lomu Seč v Rudlicích, Slévárně UXA v Brně, hradu Boskovice, Ochozu u Brna, Doubravníku, léčebném ústavu v Jevíčku. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)
  • Vila Dorfových je Bakešova vila v brněnských Pisárkách, Lipové 28. Výrazný příklad samostatně stojící vily je hodnotnou ukázkou anglického pojetí architektury, tzv. cottage stylu, doplněného o secesní prvky. Stavba je cennou součástí památkové zástavby této městské lokality. Jaroslav Bakeš (1871–1930), který ve vile bydlel, byl primář a přednosta III. chirurgického oddělení Moravské zemské nemocnice u sv. Anny. (sator)