Brimstone

(festivalový názov)
  • Česko Brimstone (festivalový názov) (viac)

Brimstone je epický thriller z dob starého Západu. Je příběhem ženy vzdorující své minulosti, která se jí neustále připomíná. Liz (Dakota Fanning) je mladá žena, která žije spolu s manželem a dvěma dětmi. Je porodní asistentkou a komunikuje prostřednictvím znakové řeči. Její vztah se čtyřletou dcerou by mohl být lepší, ale celkově se Liz cítí ve svém životě spokojeně. Když však poprvé uvidí v kostele nového reverenda (Guy Pearce), Liz ihned ví, že ona a její rodina jsou v nebezpečí. Postupně se reverend snaží vzít Liz všechno, co miluje. Do jejího života se vrací minulost, na kterou se snažila zapomenout... (mac000)

intro

Hodně drsný film o jednom zvráceném černoprdelníkovi a o hodně tvrdém životě jedné ženy. Ani mi vůbec nevadila delší stopáž. Já prostě musím dát plný počet. ()

XXXXXXXX

Rád bych si myslel, že alespoň jeden ze dvojice režisér a scénárista, věděl, jak dělat svou práci. Ale zrovna tak jako sluničkáři v tomhle meta filmu, si svou pravdu mužu odůvodnit v podstatě jakkoliv. A toho debila, který celý film tak mistrovsky rozstříhal a popřehazoval, by bud meli oběsit na nejbližším keři a nebo okamžité vyhodit. Zmrvil tím totiž jedinou šanci, jak se mohl vyšvihnout nad ostatní přírůstky v rámci žánru. ()

Bartex

Silný zážitek. Rozhodně to není nic pro slabší povahy. Trailer byl malinko atypický, ale tohle jsem nečekal. Tohle vážně ne! Nakoukneme do extra zvrácené duše, které pokrytectví říká tati. Stále mě nepřestává fascinovat, co všechno jsou lidi schopni schovat za boha a ještě se tvářit, jak jsou svatí. Tohle mě asi nikdy nepřestane udivovat. Vážně krutopřísné. Bez servítek, bez zábran. Takhle to do mě Koolhoven nasypal. Na tom castingu bych chtěl být. Fakt že jo. Jestli někdo chce kouknout na něco, po čem zůstane v duši šrám, tak do toho. ()

Demonn

Uživatelé jako Nettrass jsou mi trochu k smíchu. Já osobně nejsem feminista. Ba naopak...feminismus mi ve většině svých podob přijde až směšný (vzhledem k tomu, že výraz feminismus může být vykládán různě, upřesním, že já feminismus vnímám jako boj žen za rovnoprávnost. Na boji za rovnoprávnost není samozřejmě nic špatného ale nic se nemá samozřejmě přehánět a to feministky velmi rády dělají...toliko jen na vysvětlení toho, jak já vnímám feminismus) ale proč bych sakra měl plést feminismus do výborného filmu. Mě je úplně jedno, že je to feministický film protože bez problému můžeme předpokládat, že podobné a možná i horší příběhy se nejen na divokém západě mohly odehrávat a tento příběh byl skvělý. Proč by mi jako chlapovi mělo vadit, že tu jsou muži zobrazováni jako tyrani a pedofilové? To mám jako dělat, že všichni muži jsou a byli vždy jen čestní? Zkrátka ohodnotit takové dílo jako odpad jen kvůli tomu, že je na feministickou objednávku, vyžaduje velkou dávku hlouposti. Za mě je to bomba! Atmosféra, tajemno, skvělý retrospektivně vyprávěný příběh a když si člověk na konci už říká, že závěr bude trochu slabší, filmaři ho rychle vyvedou z omylu. Chápu, že to nemusí být šálek čaje pro každého ale soudný člověk toto dílo nemůže označit odpadem. Já dávám 90%. ()

pestak

Povedený evropský western s velkou koncentrací brutality mě hodně překvapil svým zpracováním. Guye Pearce v roli sadistického reverenda svým výkonem vyráží, až dech. ()

toty

Velmi silný film, ktorý vo mne nechal vír myšlienok a pocitov. Až sa čudujem aké super tempo ma film aj napriek stopáži. A hlave režiséra som vôbec nepoznal, ale má moje uznanie. ()

marek29

B.R.I.M.S.T.O.N.E.? 5 hvězd! Proč? 1. Western 2. Dakota 3. Krutej western 4. Sonda do bordelu na americkým divokým západě 5. Zpřeházené vyprávění pojmenované podle knih Mojžíšových dává příběhu šmrncovní kyselost. Vůběc není o náboženství podle mě. Když jediné co má s ním společnýho, je samozvanej kazatel, kterej przní malý děti a bije svou ženu, tak sorry, ale to sme asi jinde ne? :D ++ Ta děsivá definitiva s jakou se tu zabíjejí jak na běžícím páse ohromuje ()

uodevr

Jestli se chcete pobavit, táhněte o film dál. Jestli chcete především vidět Honzu Snoua v akci, tohle by byla ztráta času. Pakliže ovšem máte chuť na originální, záhadnou kovbojku, která napětím předčí prezidentské volby, tak jste trefili do černého, páč tahle bizarní kombinace Bídníků a Země, Která Nebyla pro Starý, se vám svým pomalu plíživým příběhem a hereckými orchestry dostane tak hluboko pod kůži, že nad tím budete promítat ještě půl roku po shlédnutí. ()

Mordecai

Všetko má určenú chvíľu a každá záležitosť pod nebom má vhodný čas: je čas narodiť sa a čas zomrieť, čas sadiť a čas vytŕhať zasadené, čas zabíjať a čas liečiť, čas rúcať a čas stavať, čas plakať a čas smiať sa, čas žialiť a čas tancovať, čas rozhadzovať kamene a čas zbierať kamene, čas objímať a čas zanechať objímanie, čas hľadať a čas strácať, čas uschovávať a čas odhadzovať, čas trhať a čas zošívať, čas mlčať a čas hovoriť, čas milovať a čas nenávidieť, čas vojny a čas mieru. ()

DJ Kritik

Tragický príbeh ženy, ktorú prenasleduje psychopat. Je to ako cesta časom, ale je to len prerozprávaný príbeh na preskačku a ukazuje jednotlivé prepojenia postavy. Toho prekombinovania je tu na mňa až príliš. ()

3Doom odpad!

Nerozumím vysokému hodnocení. Jediné co se mi líbilo na filmu byly záběry přírody. Guy hraje reverenda, kterej cejtí číču svý dcery a nedá jí a ani jejímu okolí pokoj. Film ukazující, jak to měli ženy těžké a konečnou myšlenkou je sebevražda. Bez jakékoliv sympatické postavy a když tomu připočtu tu stopáž ... to co jsem dostal bych mohl srovnávat s vyšetřením konečníku "párem zfetovýných negrů s kleštěma a letlampou". ()

Grondal

Ďalší film, rozprávajúci o ťažkom ženskom údele pod nadvládou mužov, tentokrát v časoch divokého západu a opäť dobre. Vlastne až veľmi dobre. Dobová atmosféra na jednotku, rovnako herecké výkony (toto som úprimne nečakal) a režisér/scenárista sa nedržal späť ani v explicitnom násilí, ktoré však k tejto temnej téme sedela. Máme tu kompletnú zostavu násilia na mužoch (pochopiteľne), ženách, deťoch aj zvieratách, ktoré však nepôsobí samoúčelne. Príbeh nie je rozprávaný chronologicky a aj keď sa na takéto scenáristické „cvičenia“ hľadím podozrievavo, pretože často majú iba zakryť iné nedostatky, v tomto prípade to veľmi dobre pomáhalo budovať hutnú atmosféru a hlavne každá jedna kapitola dáva sama o sebe zmysel. V podstate jediné mínus je hlavný záporák je démonizovaný až za čiaru, časom získava priam nadprirodzené vlastnosti, ktorými tak často disponujú vrahovia z teen slasherov. Kvôli tomuto sa film ku koncu trocha rozpadá a uberá mu to na údernosti. Špeciálne musím vyzdvihnúť drobnosti vo vizuálnom znázornení jednotlivých postáv, ktoré si pozorný divák všimne a ďalej fantázia môže zapracovať na tom, ako k tej ktorej daná  postava príde. ()

Westerny jsou zpět

Westerny jsou zpět

22.02.2015

Velkorozpočtové westernové žánrové mixy v podobě Osamělého jezdce a Kovbojů a vetřelců si nepochvalovali diváci ani kritici, ale jinak tento tradiční americký žánr rozhodně neskomírá. V různých… (viac)