Alex (Ben Stiller) a Nancy (Drew Barrymoreová) žijú priam americký sen a tvoria mladý pár s budúcnosťou pred sebou. Nancy pracuje v prestížnom časopise, Alex pracuje na svojej druhej knihe, a hlavne – majú jeden druhého. Chýba im už len to jediné – ich vlastný domov. To platí až dovtedy, kým ich predajca nehnuteľností nezavedie do Brooklynu, kde objavia dom svojich snov – čarovný starý dvojpodlažný byt. Je dokonalý – krásne zariadený, starostlivo zrenovovaný. Alex a Nancy budú musieť hlbšie načrieť do úspor, než očakávali, ale kto by odolal dvom poschodiam a trom krbom s pôvodnými kachličkami? Ich nový domov má však aj niečo, s čím nerátali – starú pani Connellyovú (Eileen Essellová), ktorá býva na hornom poschodí. S ohľadom na jej vysoký vek a krehké zdravie Alex a Nancy predpokladajú, že nepohodlie spoločnosti tejto milej starenky bude len veľmi dočasné, stará dáma však nie je až taká nevinná a krehká, ako si mysleli. Množstvo jej požiadaviek pomaly, ale pravidelne rastie, a Alex s Nancy nakoniec šialene zariaďujú, vybavujú, opravujú, ubezpečujú a míňajú energiu na svoju nájomníčku viac, než človek znesie. Ako sa ich úžasný život začína rúcať, ich domov je nakoniec všetkým, len nie domovom ich snov. A vtedy si uvedomia, že v láske, vojne a nehnuteľnostiach je dovolené všetko. Rozhodnú sa babičku zniesť zo sveta, ale po niekokých nevydarených pokusoch si objednajú vraždu u profesionála Chicka (James Remar). Lenže na Connelyovú je krátky aj on... (TV JOJ)

OG_Swifty

První polovina filmu je zábavná a uvěřitelná komedie, kdy si člověk říká, že stará Connellyová je vážně baba na zabití. Druhá polovina filmu, kdy vymýšlení různých variant zabití starý báby už taková zábava není (nehledě na to, že to není ani morální zábava). Velký finále ze starý báby udělá mega mariňáka a jako by to nestačilo, rozuzlení týkající se rodiny tý báby je ještě debilnější, než by si kdokoliv normální mohl myslet. Tři hvězdy a to jsem ještě musel přivřít oči a plyn z trouby. ()

balba

Skvělá komedie u které jsem se výborně bavila.Baba na zabití má mnoho skvělých gagů a vtipných scén , ale i herecké obsazení je perfektní. ()

HappySmile

S hlavními hrdiny jsem fakt soucítila, taky bych tu babu nejradši zabila :) No a na konci celkem překvápko. Jinak je ale takovýchhle filmů spousty a Baba na zabití nepřišla s ničím novým, takže tři hvězdičky. ()

rakovnik

Místy vtipný film, místy s náznaky černé komedie, občas nechutný, s celkem zajímavou pointou. Některé scény byly celkem vtipné, ale bylo jich pohříchu pomálu. Ben Stiller i Drew Barrymore se snažili a docela jim to i šlo, ale baba byla fakt na zabití a černošský policajt ještě více. ()

Petoss1

Ben Stiller už dokázal, že je skvelý komediálny herec a tentoraz mu sekunduje krásna Drew Barrymore a ako manželom som im uveril a navyše režisér DeVito. 80% ()

Langy10

jeden z nejpovedenejších filmu Bena Stillera a Drew Barrymore ... tohle byl první film, který jsem viděl s Benem Stillerem :) a nzklamal mě, taky proto jsem se kouknul na jeho ostatni filmy, opravdu super herec :) ()

Streeper

I když je to vlastně na jednu stranu blbost, tak se u ní dost zasmějete. Místy je to nechutné, místy zase k popukání. Ben Stiller a Drew Barrymore jako manželé byli skvělý a Eileen Essell bych jako sousedku vážně nechtěla, jelikož bych jí opravdu chtěla zabít. ()

4daPeace

Verdikt: Pro mě byla největší filmová baba na zabití Sheba Hart alias Judy Dench v Zápiscích o skandálu, tahle babička byl slabší odvar. Slušná to komedie. ()

Crawler-D

Být DeVitem, tak se stydím. Tohle je film na zabití. Mnoho scén ztrácí potenciál humoru už jen přítomností unylé Drew Barrymore s divnou parukou a té staré babky, která je svou otravností spíš ...otravná než zábavná. A závěrečná pointa?! OMG. ()

starbrejkr

Už jsem dlouho nedal 4 hvězdičky filmu, který má tady pod 60%, ale činím tak naprosto jednoznačně. Baba na zabití je totiž parádní komedie, která mě poskytla to, co od komedie očekávám - perfektní zábavu a neustálé výbuchy smíchu. Danny DeVito si už od Války Roseových potrpí na řádně říznější humor a přestože se Baba nese v trochu jiném duchu a není to tak "pravdivý" film jako Válka Roseových, jeho rukopis je tam znát. I přesto že dost scén je přemrštěných (ne však směšně), jistě se mnozí z nás s podobnou milou sousedskou společností setkali a setkávají. Velkým plusem je také hodně nečekaný a fikaný konec. Opravdu nemám moc co vytknout, navíc paní Connellyová je opravdu neodolatelná:-) ()

McLushi

Taková průměrná komedie s mírně depresivní atmosférou a pár momenty, u kterých mi bylo celkem šoufl (např. dýchání z úst do úst, koupající se paní Connelyová nebo ta věc s drtičkou...). ()

pakobylka

Dosti ubohé - a nevtipné. Ďábelská stařenka je v tom nevinně, na zabití byl především režisér. S jeho skvělou "Válkou Roseových" tohle veledílo nemá VŮBEC nic společného. ()

Fallen_One

Z lítosti. A vůbec...hrozná blbina. Existuje qantum lepších amerických komedií, kterým se zasmějete a nepřipadáte si trapně. A závěrečná pointa? Možná díky ní bych to vytáhl i na dvě hvězdy, nebýt toho, že přišla pozdě a tím pádem předešlé scény vypadaly tak dementně. ()