Miliardy

USA, (2016–2023), 78 h 58 min (Minutáž: 49–61 min)

Paul Giamatti, Damian Lewis, Maggie Siff, Malin Åkerman, Toby Leonard Moore, Liz Celeste, Marko Caka, David Costabile, Jeffrey DeMunn, Terry Kinney (viac)

Držitelé cen Emmy® a Zlatý glóbus® Paul Giamatti a Damian Lewis excelují ve spletitém dramatu o mocenské politice v newyorském světě velkých financí. Mazaný a protřelý státní zástupce Chuck Rhoades (Giamatti) se dostane do ostrého střetu s geniálním, ambiciózním králem spekulativních investičních fondů Bobbym "Axe" Axelrodem (Lewis). Oba využívají veškeré své moci, vlivu a taktik, aby se navzájem přechytračili. V tomhle aktuálním, provokativním seriálu jde totiž o miliardy. (HBO Europe)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (53)

Season 4 (2019) (S04)

Vypadá to tak, že tvůrcům seriálu došla při psaní čtvrté sezóny invence. Když jsem komentoval třetí řadu, napsal jsem, že doufám v to, jak by mohla spolupráce Chucka a Bobbyho seriál oživit. Teď už můžu s klidem přiznat, že jsem se mýlil, byla to marná naděje a šlo o zatím nejslabší sérii (alespoň pro mě). 4*- ()

Nejlepší hra Chuckyho Rhoadese (2019) (S04E01)

Úvod čtvrté sezóny mě sice nenaplnil bezbřehým nadšením, pro které bych epizodu euforicky opětkoval, ale v žádném případě jsem se nedočkal zklamání. Pobavil mě Chuck v roli obchodního cestujícího a zaujal mě i pokračující boj Bobbyho proti konkurenční firmě. P. S. Hned v první scéně s Bobbym Axelrodem nasadili tvůrci Lemmyho, to se mi nemohlo nelíbit. ()

Šablona vzrušení (2019) (S04E02)

Druhá epizoda na úvodní díl sezóny přece jen trochu ztrácela. Tempo mě zrovna neuchvátilo, a ani děj samotný mě tentokrát nedokázal přikovat k obrazovce. Abych to shrnul- tvůrci už v případě tohoto seriálu předvedli mnohem lepší výkony, takže jsem hvězdičkami příliš neplýtval. ()

Chickentown (2019) (S04E03)

No, nevím, po třech epizodách mě zatím čtvrtá sezóna o svých kvalitách zrovna nepřesvědčila. Tempo jednotlivých dílů se mi zdá být dost slabé, děj na mě působil neslaným, nemastným dojmem; ve třetí epizodě mě sice pobavilo Billovo odhodlání hraničící s fanatismem, ale to bylo na hodinovou stopáž dost málo. ()

Podtext (2019) (S04E04)

Tvůrci se po počátečním útlumu zjevně vzpamatovali, a konečně flákli do placu epizodu, u níž jsem se mohl hodně dobře bavit. Obě části hlavní dějové linie fungovaly v požadovaném tempu a já jsem měl zase jednou pocit, že se něco děje. Škoda, že stejnou kvalitu nenabídla čtvrtá řada hned od začátku. ()

Pořádný impuls (2019) (S04E05)

Pátá epizoda sice nebyla tak dobrá jako předchozí díl, i tak jsem s ní byl velmi spokojen. Pátou hvězdičku jsem sice uspořil, to ale neznamená, že bych se nebavil. Měl jsem jen pocit, že děj lehce ztratil na tempu, za to asi mohlo to rybaření. Bobby Axelrod se mi každopádně postaral o přímo mrazivý závěr. ()

Maximální hloubka relaxace (2019) (S04E06)

První polovinu čtvrté sezóny uzavřela epizoda, která přinesla hlavně boj o moc na všech frontách. Místy jsem si nebyl jistý, jestli nesleduji seriál o mafii. No, je to vlastně asi ve výsledku jedno. Mocně se intrikovalo, manipulovalo a celkově se piklilo, vytvářely se plány a protiplány, líčily se pasti; tady se fakt nedalo nudit. ()

Nekonečná hra (2019) (S04E07)

U některých epizod si nejsem jistý, jestli je chtěli tvůrci točit na vážno, nebo jim šlo spíše o humor. Často se jim podaří oba pohledy skloubit, ale řešení případu mrtvého psa a situace mezi oběma firmami mi k sobě úplně neseděly. Bobby Axelrod mi místy připomíná velitele koncentračního tábora (z Schindlerova seznamu) v podání Ralpha Fiennese- chladnokrevné monstrum, které si občas nechá poradit, a spáchá blahosklonně čin, který vypadá až mile. ()

Noční boj (2019) (S04E08)

V předchozím komentáři jsem napsal, že si u některých epizod nejsem jistý, jestli mě mají rozesmát nebo zdeprimovat, v tomto případě jsem měl naprosto jasno. Tady se tvůrci jednoznačně zaměřili na humor. Možná až příliš jednoznačně, protože jsem měl občas pocit, že přehnaně tlačí na pilu. 4*- ()

Americký šampion (2019) (S04E09)

Už jsem si myslel, že si tvůrci seriálu vystačí s Chuckovou zálibou a vyhnou se současnému trendu, ale spletl jsem se. Musím je ale pochválit; tím, že jejich lesbička patří k lidem, na jejichž životech záleží, to celé pěkně povýšili na 2 v 1. Jsem rád, že se příliš nerozpálili a znovu nesvlékli Taylor, jednou mi to opravdu stačilo. 4*- ()

Nový rok (2019) (S04E10)

Desátá epizoda přinesla sice takový standard tvůrců tohoto seriálu, jenže ten standard byl zároveň příliš dietní. K nadšení jsem měl hodně daleko, spíš chybělo jen málo k tomu, abych ještě jednu hvězdičku ušetřil. Ono to totiž vypadalo, že se pořád něco děje, ale ve výsledku... 4*- ()

Na vážkách (2019) (S04E11)

U předchozího dílu jsem si sám před sebou ještě čtvrtou hvězdičku obhájil, u jedenácté epizody už jsem na to neměl chuť. Děj byl až nápadně o ničem, celou dobu se jen přešlapovalo na místě, řešily se nepodstatné vedlejší záležitosti, tempo veškeré žádné; šlo vlastně jen o čekačku před finále. ()

Vypjatá atmosféra (2019) (S04E12)

Tvůrci seriálu našli určitou šablonu, podle které staví každou sezónu a mně už ten stereotyp začíná štvát. Finále čtvrté sezóny mi nemohlo přinést žádné překvapení, protože jsem viděl všechny tři předchozí řady, a scénáristé opět nezměnili své postupy. ()

Dexter se dočká prequelu

Dexter se dočká prequelu

08.02.2023

Minulý týden byla oznámena fúze mezi stanicí Showtime a streamovací službou Paramount+, obojí patří pod Paramount Media Networks, takže v praxi to bude znamenat jenom více sdruženého obsahu na jednom… (viac)

Hank Azaria ztvární Tima Cooka

Hank Azaria ztvární Tima Cooka

22.08.2021

Slavný herec a komik Hank Azaria ztvární jednu z vedlejších rolí současného šéfa Appleu Tima Cooka v novém antologickém seriálu Super Pumped od stanice Showtime. Projekt se bude zabývat vzniky… (viac)