Miliardy

USA, (2016–2023), 78 h 58 min (Minutáž: 49–61 min)

Paul Giamatti, Damian Lewis, Maggie Siff, Malin Åkerman, Toby Leonard Moore, Liz Celeste, Marko Caka, David Costabile, Jeffrey DeMunn, Terry Kinney (viac)

Držitelé cen Emmy® a Zlatý glóbus® Paul Giamatti a Damian Lewis excelují ve spletitém dramatu o mocenské politice v newyorském světě velkých financí. Mazaný a protřelý státní zástupce Chuck Rhoades (Giamatti) se dostane do ostrého střetu s geniálním, ambiciózním králem spekulativních investičních fondů Bobbym "Axe" Axelrodem (Lewis). Oba využívají veškeré své moci, vlivu a taktik, aby se navzájem přechytračili. V tomhle aktuálním, provokativním seriálu jde totiž o miliardy. (HBO Europe)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (53)

Indian Four (2017) (S02E06)

I tentokrát jsem byl s epizodou spokojen, příběh se slušně posunul, atmosféra se dostavila, dařilo se intrikám a znovu jsem si uvědomil, že v seriálu vlastně chybí typičtí kladní hrdinové. A to je dobře, dost bylo nudných Mirků Dušínů. Jsem zvědav na další vývoj, Čikatilo rozjel zajímavou hru. ()

Vítězné kolo (2017) (S02E07)

Sedmá epizoda byla sice tradičně kvalitní, je zajímavé sledovat, když Bobbymu na rozdíl od první řady jeho finanční plány nevychází, slušně se intrikovalo, ale opět chybělo něco, co by mě přesvědčilo, abych přidal i pátý kousek. První sezónu seriálu jsem sledoval v původním znění, druhá se ke mně dostala s českým dabingem, takže jsem se mohl setkat s touto perlou: "Vy už jste doma? Čekala jsem vás dýl." Chápu, že mimoslezské a mimomoravské diváky to za uši netahá, ale my tady u nás čekáme, že někdo přijde později. Možná jsem hnidopich, ale nepřál bych si ani, kdyby se v dabingu používala slova jako "rožni", "ganc" nebo "skura", přestože je znám a mohlo by mi být ganc jedno, jestli jim budou rozumět i jiní. Čeština nám sice upadá, ale děti se naštěstí už ve školkách učí anglicky, takže to vlastně nevadí...Omlouvám se, ale chtělo to ven. ()

The Kingmaker (2017) (S02E08)

Tohle byla jasná záležitost za plnou palbu. Epizoda měla výborné tempo i atmosféru, mocně se intrikovalo na poli finančním i politickém a do toho ještě přibyly nesmělé pokusy úřadu návladního vystavět nový případ proti Axe Capital. Rozhodně bylo, na co se dívat a dobře jsem se bavil. ()

Sic Transit Imperium (2017) (S02E09)

Po parádní epizodě přišel zase útlum, děj se příliš nepohnul z místa a tempo příběhu znatelně pokleslo. Je pravda, že u jiných seriálů bych šel s hodnocením určitě níž, jenže tady vyjede slabší epizoda a navzdory všem nedostatkům se u ní nenudím, takže nemohu jít pod čtyři kousky. ()

S tebou nebo bez tebe (2017) (S02E10)

Opět jsem narazil na problém, na desátou epizodu se mi dobře dívalo, byla zajímavá, nenudila, ale až příliš velkou část děje tentokrát zabraly manželské potíže v rodině Axelrodových, což by nemuselo být na škodu, protože tak dostávají postavy potřebnou hloubku, ale chybělo mi větší množství intrik a spekulací. ()

Čas Zlaté žáby (2017) (S02E11)

Jestli jsem si v komentáři k předchozí epizodě stěžoval na nedostatek intrik, tentokrát mi tvůrci doslova zavřeli hubu. Nevěřil bych, že se budu tak dobře bavit, když budu s Chuckem sledovat pohyby na burze, ale stalo se. Děj jedenáctého dílu byl plný zvratů (místy i zvratků), tempo bylo skvělé, atmosféra výborná a já jsem se parádně bavil. ()

Ball in Hand (2017) (S02E12)

I závěrečná epizoda druhé sezóny měla pořádné grády a dokončila to, s čím předchozí díl začal. Atmosféra se tvůrcům opět povedla, děj nebyl líný, přetékal událostmi a Axelrodův přechod do ilegality mě opravdu hodně bavil, takže nebyla jiná volba, než pět hvězdiček. ()

Season 3 (2018) (S03)

Třetí sezóna se stala tou první, která se u mě nedostala na plný počet hvězdiček. Seriál je stále skvělý, ale ději většiny epizod chybělo to "něco", díky kterému bych při hodnocení jednu hvězdičku přidal. Jak už jsem psal v komentáři k jednomu z dílů, sérii příliš neprospělo ukončení nepřátelství mezi Bobbym a Chuckem, na druhou stranu je fakt, že mě velmi bavily momenty, kdy oba spolupracovali. To by mohla být cesta pro čtvrtou řadu, kterou si určitě nenechám ujít. ()

Smyčka pro uprchlíka (2018) (S03E01)

První epizoda třetí sezóny sympaticky navázala přesně tam, kde skončila předchozí série. Zpočátku jsem si myslel, že půjde jen o pozvolný rozjezd nové řady, ale netrvalo dlouho a začaly se uzavírat oboustranně výhodné dohody (Chuck), došlo i na plánování dalšího postupu (Bobby) a rázem jsem se bavil. ()

Pojistka (2018) (S03E02)

Druhou epizodu bych asi nejlépe popsal slovem standardní. Nedošlo k žádným mimořádně zajímavým událostem, ale na druhou stranu je fakt, že jsem se nenudil a některé momenty mě opravdu hodně pobavily (Bobbyho pobyt ve firmě, deportace klíčové svědkyně i Chuckův nátlak na soudce). ()

Kvantová analýza (2018) (S03E03)

Úvod do třetí epizody ani lepší být nemohl, tam už chyběla jen věta: "Irenko, vždyť já ťa mám rád aj bez peněz!" Přestože další vývoj nebyl nijak ohromující, potěšilo mě slušné množství manipulací a intrik a nový ministr spravedlnosti v podání Clancyho Browna mě fakt baví. ()

Hell of a Ride (2018) (S03E04)

Hmmm, tvůrci na to jdou zatím dost záludně. I čtvrtý díl se tvářil, že půjde jen o průměr a ve chvíli, kdy jsem si říkal, že půjde o zatím zřejmě nejslabší epizodu třetí řady, začal jsem se dobře bavit. Chuckova účast na otcově srazu byla výborná a obrácená psychologie na zasedání nadační rady byla ještě lepší. ()

Skulina v Hvězdě smrti (2018) (S03E05)

Opět hodnotím nudně a předvídatelně čtyřmi hvězdičkami, ani pátá epizoda neměla na plný počet, ale neměl jsem zároveň důvod ke snížení hodnocení. Znovu jsem se nedočkal nějakého velkého momentu, na druhou stranu musím uznat, že byl děj po celou dobu dostatečně zajímavý. Tvůrci mi připravili i jednu téměř hororovou chvilku, opravdu jsem nikdy netoužil vidět z Taylor víc, než je nezbytně nutné. ()

Třetí strnad (2018) (S03E06)

Konečně došlo i na pátou hvězdičku. Děj velmi pěkně ožil, intriky a manipulace se rozjely naplno a vypadá to, že seriál dostal ohrožením Wendy potřebný nový impuls. Labužnické posezení nad strnady mi silně připomnělo Ivana Trojana ve filmu Jedna ruka netleská. ()

Vy ne, pane Dakeu (2018) (S03E07)

Za mě byla sedmá epizoda jasně na plný počet. Z nutnosti bylo uzavřeno naprosto brutální spojenectví, které okamžitě změnilo poměr sil a hlavně život Dr. Gilberta, znovu byl ze svého exilu povolán pan Hall a Mafee mě fakt bavil. Navíc bylo dostatek intrik i manipulací, a to já můžu. ()

Všichni Willburyovi (2018) (S03E08)

Druhá polovina třetí sezóny se tvůrcům evidentně vydařila více než ta první. Opět jsem mohl hodnotit pěti hvězdičkami, protože si příběh stále udržoval solidní tempo a situace byla zajímavá na všech frontách (pracovní, politické i rodinné). Příjemně jsem se naladil na další pokračování a převelice mě pobavila Wendyina pomsta. ()

Prolomené ledy (2018) (S03E09)

Tentokrát jsem musel jít s hodnocením podstatně níž, devátá epizoda byla totiž poměrně nezajímavá. Sice jsem se nenudil, ale zatím šlo podle mého názoru o nejslabší díl třetí sezóny. Doopravdy mě zaujal vlastně jen Grigorij Andolov Johna Malkoviche, kterému jeho představitel vytvořil velmi slušný přízvuk. ()

Spása (2018) (S03E10)

Desátá epizoda byla přece jen zajímavější než předchozí díl, měla rozhodně lepší tempo a děj mě tentokrát dokázal více zaujmout. I když Chuck spřádá své plány proti ministrovi a Bobby shání kapitál, kde se dá, mám dojem, že bylo pro seriál přínosnější, když oba intrikovali navzájem proti sobě. Chápu, že bylo nutné posunout se někam dál, jenže nové výzvy mi už nepřijdou tak kvalitní. ()

Odměny (2018) (S03E11)

U přidělování bonusů jsem se opravdu dobře bavil, úplně jsem se viděl, jak v práci přicházím o motivaci, protože jsem na odměnách dostal devět miliónů dolarů, když jsem doufal v deset:-) Jsem si jistý, že bych chtěl takové těžké zklamání někdy zažít. Jsem převelice zvědav, jak se bude vyvíjet Taylořina dějová linie. ()

Elmsley Count (2018) (S03E12)

Jo, jo, jak už jsem u tohoto seriálu zvyklý, závěr sezóny byl opět špičkový. Události kolem Taylor děj pěkně nakoply a následné filosofické debaty o konečném řešení neměly chybu. Také vývoj situace, který spustil Chuck Rhoades stál za to, ale naštvalo mě, že řada skončila ve chvíli, kdy jsem se skvěle bavil. ()

Dexter se dočká prequelu

Dexter se dočká prequelu

08.02.2023

Minulý týden byla oznámena fúze mezi stanicí Showtime a streamovací službou Paramount+, obojí patří pod Paramount Media Networks, takže v praxi to bude znamenat jenom více sdruženého obsahu na jednom… (viac)

Hank Azaria ztvární Tima Cooka

Hank Azaria ztvární Tima Cooka

22.08.2021

Slavný herec a komik Hank Azaria ztvární jednu z vedlejších rolí současného šéfa Appleu Tima Cooka v novém antologickém seriálu Super Pumped od stanice Showtime. Projekt se bude zabývat vzniky… (viac)