Sněžná dívka a temný krystal

• Čína Zhong Kui: Snow Girl and the Dark Crystal (viac)

Po tisíci letech se světy lidí, démonů a bohů propojují. Nad městem Hu ve světě lidí se přitom stahují mraky více než kdy předtím. Pro démony, kteří odedávna berou jeho obyvatelům duše, je tento čas klíčový, neboť jen tehdy mohou doufat ve svou reinkarnaci mezi bohy. Bohové však vyslali jednoho nich, aby dohlédl na bezpečí lidského města. S tím mu pomáhá jeho chráněnec Zhong Kui, výjimečný bojovník a učenec. Jakou roli v tom všem sehraje Sněžná dívka, již Zhong Kui kdysi znal, a temný krystal v moci démonů? (Khanemis)

Lacike

Fantasy nie je môj zaner, ale tento film ma zaujal vdaka nadhernemu traileru. A aj samotny film je rovnako nadherny. Vizual je proste prekrasny, ci sa uz jedna o realne zabery, alebo digitalne. Reziser Peter Pau je proste v tomto smere spicka a vidno, ze bol prvotriednym kameramanom. Samotna zapletka je jednoducha, ale celkom pekna. Taka romanticka rozpravka. Fungovala by ak by postavy neboli jednorozmerne figurky, ktore vo mne nedokazali vyvolat ziadne emocie. Co je velka skoda. Dalsou slabinou su bitky. Je to take klasicke monotonne lietanie vo vzduchu v ktorom po sebe vsetci strielaju rôzne firebally ale prilis nedava zmysel preco raz jeden fireball na demona funguje a inokedy nie. Holt je to podla toho ako sa to momentalne scenaristovi hodi. Keby to malo fungujuce postavy a nejaky realnejsie bitky, tak to mohla byt pecka. Takto je to len priemer s nadhernym vizualom vdaka ktoremu to za jedno pozretie stoji, ale potencial tu bol ovela väcsi. 5/10. ()

MickeyStuma

Čínské epické fantasy spojené s čínskou kulturou a legendami mělo vždy něco do sebe, byť pro evropského diváka bývají povětšinou těžkopádné. Týká se to i tohoto snímku, který je po vizuální stránce úžasný. Tradičně krásné kostýmy, ohromná výprava, do sebemenšího detailu vyobrazená grafika a pevný scénář. Legendární hrdina Zhong Kui obdařen tajemnými schopnostmi je při pokusu o záchranu svých krajanů a ženy kterou miluje nucen do bitvy mezi Nebem, Zemí a Peklem. Je skutečně na co se dívat. Jednu a dosti závažnou vadu na kráse však snímek přeci jen má. Přes všechno, co do filmu tvůrci vložili nakonec veškeré úsilí až neskutečně pokazili animací. Ohromná škoda. Snímek jako takový i přes tento neduh je zajímavý a hlavně zábavný. Jen je potřeba při sledování krapet použít čínský pohled. ()

Vavča

Mám jako dítě problém úplně odstřelit tenhle film, byť se tvůrci nechali zbytečně unést CGI efekty a někdy dost krkolomnými grafickými sekvencemi, místo aby se více soustředili na postavy a příběh. Zejména, když máte tak skvostné obsazení jako Chen Kun a (stále mladá) Bingbing Li. Nicméně nápad využít ze staré literatury legendu o démonech a lidech má svůj půvab, stejně jako kamera, celkem povedená hudba. Jen bych se fakt přimlouval za snahu používat počítačovou grafiku smysluplně, raději minimálně a ne tak takto neohrabaně a moc, kdy to občas vypadá, že sledujete nějaké online RPG. Komu se líbí epicky výpravné pohádky jako The Painted Skin, The Promise mohl by být spokojen i tady. ()

curil

Při podobných fantasy filmech pocházejících z východních končin světa jsem v poslední době zvyklý na poměrně zdařilé technické triky, které hrají v těchto příbězích důležitou roli. Tentokrát jsem byl zklamán, triků je dost, ale ne všechny jsou povedené. Spíše připomínají PC hry a to ne ještě valné úrovně. Děj je romantická pohádka, která je plná různých božstev, démonů a duchů, kouzelných křišťálů a dalších podobných východních klišé. Dvouhodinový film (naštěstí) začíná v polovině nudit, pokud nejste vyloženě fanda tohoto žánru. ()

Prometheus69

Sněhové království na východňácký způsob.... :D Co mě docela zklamalo jsou bitky. Což je na východní tvorbu více než smutné. Co mě naopak potěšilo je naprosto famózní vizuální stránka filmu.. která vás prostě v některých momentech slušně polechtá na duši. :D Démon-ská vizualizace je naprosto dech beroucí. Upřímně od Legendy o Zu ... uběhla už vcelku dlouhá doba, takže když se sem tam objeví podobně laděné fantasy z východní historie... Moje fantasy zaměřená duše zaplesá. :) Bohužel. když pomineme tu naprosto fámo-zní stránku... zůstane nám jen běžný východní filmový klišovitý průměr... Je to smutné, ale Východňaci prostě neumí hrát... natož točit. Při scéně kdy pekelná armáda útočí na hrad.. a vojáci mají nabyto ohnivými šípy... se musíte smíchy prostě mlátit do kolen. :D jako chápu že východňaci tyhle detaile zrovna neřeší.. ale, možná by občas měli, než se zabývat divadelními dialogy.. a divnými grimasi při něčem čemu se dá říkat hraní. :) Což naopak moc nechápu... když zrovna východní tvorba na té elementární logice .. nejvíce bazíruje. RPG, ANIME a podobně... ()