Láska z Khon Kaen

• Česko Láska z Khon Kaen (viac)
Dráma / Mysteriózny
Thajsko / Veľká Británia / Francúzsko / Južná Kórea / Mexiko / Nemecko / USA / Nórsko / Malajzia, 2015, 122 min

Vojaci trpiaci tajomnou spavou chorobou sú premiestnení do provizórnej nemocnice v bývalej škole. Na tomto mieste plnom spomienok zažije mnoho prekvapení Jenjira - žena v domácnosti a dobrovoľníčka, ktorá sa stará o Itta, sympatického vojaka, ku ktorému nechodia na návštevu žiadni príbuzní. Objaví jeho tajomný zápisník plný zvláštnych poznámok a náčrtov. Možno existuje nejaké spojenie medzi záhadným syndrómom, ktorým muži trpí a mýtickým starodávnym miestom, na ktorom nemocnica stojí. Mágia, uzdravovanie, milostná romanca a sny sú súčasťou Jenjirinej nenásilnej cesty za hlbším poznaním seba samej aj sveta, ktorý ju obklopuje. (ASFK)

SAINTS

Režiser tymto filmom sklada melancholicku odu svôjmu rodnemu mestu.Cez otvorenost a uprimnost prenika hlboko do postav ,ich vztahu k ostatnym a väzieb na okolite prostredie. ()

blondboss

Nerozumiem v tomto prípade hodnoteniam. Príbeh o vojakoch so spavou nemocou, ktorý tvorcovia nádherným štýlom preniesli aj na diváka, lebo ja osobne som pri tomto filme prespal asi tak polku stopáže. Pokus o artový spôsob prerozprávania príbehu lásky v podmienkach, v akých vznikla. Avšak neutkvelo mi v pamäti takmer nič, okrem blikajúcich postelí a ženy kakajúcej v priamom prenose. Akože neviem, asi si thajskú produkciu tak skoro nepustím. Druhá hviezdička len z milosti ako motivácia pre tvorcov pre nás takto exotickej "filmovej kuchyne". Veľmi slabé. 25 % ()

Víteček odpad!

Tak tohle mě extrémně minulo. Šíleně divné, šílené nudné. Většinu času se nic neděje, už díky tématu je to příšerně ospalé a když už se něco stane, tak to působí jako neuvěřitelná podivnost. Od filmu osobně potřebuji něco víc, než několik minut sledovat kadícího člověka, opakovaně pozorovat vodní mlýnky, spoustu spících lidi či epizodky, které nikam nevedou. Není to pro nikoho, kdo chce od filmu příběh. ()

metztlimoon odpad!

Nulovy dej co sa taha ako sopel z nosa. Vazne nie som zvedava na dlhe nedynamicke zabery ako Krutiaci ventilator, Oblaciky alebo Zatisie s mocom, ktore pridavaju filmu dobru zbytocnu polhodinku nicoty (nie meditacie, nicoty). Ak sa nemylim, tak hlavnou, ehm, temou bol asi spanok a sny. Tu to efekt malo: tak ma tahalo zavriet oci, ze mi to uplne rozobralo sobotne pobedie a teraz som jak mechom prastena. Dlhe, nudne, zdlhave. Pol hviezdy za tie menavkove lampy. ()

babka

V Thajsku jsem nebyla, žádný další film jsem od Mistra neviděla a tak jsem možná byla zbytečně plná očekávání, která se nevyplnila. Ve filmu je několik úžasných scén, které by zřejmě fungovaly mnohem intenzivněji nebýt křečovité snahy být za každou cenu originální. Unylé bohyně a vystrčená řiť v lese žádná duchovní povznesení nepřináší. Souznění duší prostřednictvím snu ano. Asi jsem v životě přišla o spoustu kratochvílí, a vzhledem k věku už to nedoženu,ale olizování hnusné nohy mi fakt chybět nebude. Distributora chválím za vizuálně vyvedený plakát. ()