Na základě Jonathanova varování se celá Roperova skupina urychleně přesunuje na místo zvané „Útočiště", zatímco Roper uvažuje, který z jeho nejbližších jej mohl zradit. V okruhu podezřelých se vedle Corkyho, Sandyho a Jed nachází i Jonathan. Ani Angela si není jistá, na čí straně vlastně Jonathan nyní stojí... Korupce v MI6 sahá do vyšších pater, než se původně zdálo, a tlak na ukončení operací směřujících k dopadení Ropera neúprosně sílí. Roper mezitím v Turecku pořádá velkolepou ukázku ničivých účinků jeho zbraní, která má za cíl přesvědčit kupce o výhodnosti koupě. Jonathanův konflikt s Corkym vrcholí a zdá se, že se konečně podaří přistihnout Ropera při činu... (Dont)

castor

Mnohdy je to hodně samoúčelné a hodně chtěné. Je mi jasné, že nahoru už se nevydrápeme. Tom Hiddleston mi nesedí. Místy zoufale. V souvislosti s oslavnými komentáři tady jsem čekal něco úplně jiného. Roper rozjetý obchod odvolávat nechce, ale netuší, kdo je zrádcem. Agentura je dál zoufalá, vodítek má málo, navíc ztratila „svého muže“. Noční velkolepá ukázka arzenálu divná, stejně jako Andrewovi křečovité úsměvy. Linie s houževnatou Olivií Colman, která obstarává londýnské zázemí tajných služeb, dál nestrhává. Korupce v MI6 sahá do vyšších pater, Ropera nejen na ostrovech, ale i ve Spojených státech evidentně „potřebují“. Na světě je totiž seznam lidí, kteří investovali do Roperova nelegálního obchodu se zbraněmi, a který by mnohé nepotěšil. Corkyho finále nevýrazné. Celkově je to nemilé překvapení, protože Susanne Bier hra s divákem šla vždy poměrně znamenitě, její postavy v minulosti dýchali autenticitou, herci zase pro film, tady ale bývalá signatářka Dogmy s realistickým pohledem na svět nečekaně selhává. ()

Alagaesie

No ksakru, jak se to k tý Burrový mohlo dostat… Tenhle díl posouvá Night managera dál, než jsem si myslel, že je seriál schopen zajít. Moc je strašná svině. Má schopnost udělat z „kámoše“ buď návnadu, nebo rovnou oběť. Nevim, co je horší. Stanový městečko bylo hustý. Roper má teda dlouhý prsty… To byl arzenál, kterej by moh z fleku začít celkem slušnou řežbu. "You can sleep after being dead!" U Ropera propuká paranoia. Jonathanovi tohle hraní dvojitýho agenta náramně sekne. ()

Pilda17

Vyplatilo se, čekání na dokonalý díl je u konce. Vše se zamotalo, děj naprosto vynikající a ani minutu se divák nenudí. Uvidíme Rouperovo představení, po sléze několik nečekaných událostí a konečně napětí. Díl, který konečně posunul seriál na vyšší level. ()

tron

"Ktokoľvek môže zradiť kohokoľvek. To by si mal vedieť." Priemerný nádych pred veľkým finále. Za mňa najslabší diel, síce sa tu odohrá pár pre dej dôležitých udalostí, ale inak nuda; pokojne sa mohli zapracovať do ľubovoľnej epizódy, nič by sa nestalo, ak by celá série namal 6, ale len 5 dielov. ()

honajz

Ne a nebaví mě to. Na základě těch oslavných komentářů jsem čekal, jaké zvraty se na nás chystají, ale nic, co by se nedalo předvídat - nic nového pod sluncem, nic zajímavého, a protože je mi Jonathan nesympatický, vlastně je mi i jedno, jak to skončí. Snad jen zaryté Angely je mi líto. A opět platí, že se spousta věcí uděje tak nějak podivně (třeba taxikář). ()