Jean Gabin v roli venkovského statkáře, který vzal spravedlnost do vlastních rukou. Francouzsko-italský snímek režiséra a scenáristy Pierra Granier-Deferrea z roku 1970 připomene Jeana Gabina (vl. jménem Jean-Alexis Moncorgé 1904–1976) v období jeho nejvyzrálejšího herectví, kdy měl již za sebou desítky slavných rolí včetně Jeana Valjeana či slavného komisaře Maigreta. Po dobu své 20 let dlouhé herecké kariéry natočil Jean Gabin téměř půl stovky filmů.
Postava starého patriarchálního farmáře Augustea Maroilleura, kterou ztvárňuje v tomto kriminálně laděném thrilleru, Jeanu Gabinovi dokonale padne. Jeho hrdina je despotickým, ale svým způsobem spravedlivým vládcem své půdy v tradiční farmářské rodině v Normandii, ve které společně hospodaří dvě dcery i jejich manželé. Ve chvíli, kdy Auguste zjistí, že jeho vnuk Henri je zapleten do nebezpečného obchodu s pašeráky drog a že jeho farma se dokonce stala úkrytem pro smrtící bílý prášek, neváhá vzít spravedlnost do svých rukou. Když je však prolita krev, nebezpečná hra se mění v nevyhlášenou krutou válku bez zákona a pravidel. (Česká televize)

masw

Jean Gabin se svým nepředvídatelným chováním skvělý. Zapálí mu stodolu - výraz neutrál, pobijou mu dobytek - výraz neutrál, znásilní mu vnučku - výraz neutrál, ale bere pušku a jde na věc. :) ()

Autogram

Starý statkár strieľa výborne a nielen do kačíc, ako predvedie hneď na začiatku filmu ešte pred titulkami. To je podstatou úspechu v boji s malou drogovou mafiou a tiež zakopať mŕtvoly poriadne hlboko. Na to všetko treba mať gule, nezľaknúť sa vlastných strát a pred políciou zohrane zatĺkať. Možno by sa dalo všetkým problémom jednoducho vyhnúť, ale to nie je v povahe neobmedzeného vládcu statku, ktorého neodmysliteľnými doplnkami sú brokovnica a zatvárací nožík. SPOILER: Zabíjanie a mrzačenie kráv terénnym autom bola asi najviac drastická scéna a netrvala krátko, aspoň mne sa to tak zdalo. K všetkému príkoriu nesedel iba slastný úsmev polonahej vnučky po znásilnení, nejaký hlbší režisérky zámer mi tu unikol. –––– Když vás to štve, jděte pryč. Tady jste manžel mé dcery, nic víc! ()

jatamansi

Gabinova filmografie je víc než úžasná a Heroin patří k jednomu z nejlepších filmů, které natočil. Ostatně už měl za sebou desítky filmů a byl hercem poctivě vyhraným.(Od slova hrát, ne výhra J) Všechny zkušenosti má vyryty ve tváři a také s nimi umí noblesně a přitom jednoznačně zacházet, i když jeho herectví je úsporné, leč vyzrálé. Nezbývá než smeknout. Před prostým sedlákem a jeho pojetím rodiny a rodové cti. Vidíte Gabina a ten farmář vám automaticky naskočí, Třeba když jen srká polévku u stolu. Jen ten dabing se Švehlíkem mi až tak neseděl, ale po chvíli se člověk ponořil do děje a dalo se to snést. Masakr dobytka – jak ten asi jen točili? Pohled na ležící těla na pláni působivý. Teror rodiny stejně jako Gabinova neústupnost ještě děsivější. „Z týhle rodiny ještě nikdo zavřenej nebyl“. No, ale ta cena mi připadala přece jen veliká. ()

venca163

Z dnešního pohledu už celkem naivní poklona starejm dobrejm časům. Protivnej starej dědek Jean Gabin (chci bejt jako on) tu zosobňuje poctivost starý doby, kdy si lidi řešili problémy sami a hlavně bylo třeba předat grunt synovi (nebo vnukovi, w/e). Tldr najde u vnuka herák za desítky milionů, vysype ho do vody a pak odkrágluje postupně všechny zlotřilce, který po něm jdou a 1) přejedou mu kuře, 2) zapálí stodolu, 3) porazí pár krav, 4) znásilní vnučku (takže skore vlastně slušný). Celý to ale dává asi takovej smysl, jako výraz právě znásilněný vnučky, která vypadá spíš, že by si zrovna ještě zašukala. Nakonec se ukáže, že jablko přece jenom nepadlo daleko od rodinnýho statku a všechno je sluníčkový. Je to dobrej film. (70%) ()

korndaddy

Celkem to plynulo. Celkem se tam i něco dělo. Celkem to i bavilo. Celkem i Gabin hrál pěkně. Celkově vzato čtyři hvězdy. Jediný co mi nesedělo byla chvílema hudba. Asi ten heroin ()

Zagros

Skromný film stopáží, dějem i dialogy. Děj je velmi jednoduchý a dialogy téměř žádné, což filmu vůbec nevadí, naopak mu to prospívá. Jean Gabin vlastně ani nehraje, ale to mu jde také skvěle. Přesto, že plynutí děje je pomalé a zápletky lehce předvídatelné, film vás dokáže upoutat dokonale a než se nadějete, bude konec. Velmi poctivé tři hvězdy. ()

Kovaja

Tak tohle je naprostý skvost.V jednoduchosti je síla.Gabin v roli starce který vládne pořádně pevnou rukou na odlehlém statku a nebojí se postavit bandě překupníků drog aby tak ochránil vnuka který s heroinem obchoduje.Když překupníci zapálí na farmě stodolu a pak odpraví pěkně drsným způsobem 27 kusů dobytka proto aby jim statkář vydal vnuka a zabavený heroin rozhodnou se ostatní členové rodiny vše ohlásit policii,v tom je jim ale zabráněno hlavou rodiny která bere vše do svých rukou a za pomoci mužských členů rodiny se chystají statek bránit hlava nehlava.Překupníci sou nakonec povražděni a tak začíná policejní vyšetřování které má ale negativní výsledky a tak je pro nedostatek důkazů statkář zproštěn všech obvinění. ()

duddek

Viděl jsem to v dost bídné kvalitě, takže hodnotím pouze lehce nadprůměrně a někdy si to budu muset dá znova. Když Gabin poprvé sáhl po zbrani, čekal jsem, že už má nějaký plán, ale zřejmě si myslel, že drogovou mafii neubude, přijde-li o jednoho člena. A taky se mu ta nerozvážnost málem vymstila... (Stejně ale nebyl v právu, takže je to de facto záporná postava. :) Jinak to srážení krav autem je opravdu pozoruhodné. :) ()

dopita

Despota Jean Gabin vzal spravedlnost do svých rukou, a prošlo mu to. Postava kterou hraje mě ale moc k srdci nepřirostla, a tak sem mu spíš přál aby neuspěl. Škoda. Celkově spíš průměr. ()

Witta

FIlm mi přijde na CSFD velmi přehodnocenej, mě to zas tak kulervoucí nepřišlo, i když o nudu se taky nejedná. Pro mě osobně je více vypovídající hodnocení na IMDB, kde má film 6,5 hvězdy. Většinu filmu jsem se nemohl ztotožnit s hlavním hrdinou, který mi přišel možná až příliš účelově samolibý, proto možná ten vcelku průměrný dojem. ()

vander19

Heroín nie je tak typický film o drogách ako by sa mohlo zdať. Aj keď je hlavnou príčinou zápletky. Augustea Maroilleur nájde na svojej farme balíček heráku, A začne pátrať. Je to typický typ hospodára, ktorý stáva skoro ráno, jeho práca je tvrdá rovnako ako jeho hlava. Jean Gabin sa do tejto role hodil bezchybne. Pevne zovreté pery, tvrdé vystupovanie, komunikácia s ostatnými postavami na báze tvrdého veľiteľského režimu ho predurčuje ku tomu, že buď si od úvodu oblúbite alebo sa Vám totálne zhnusí. Mne prišlo občas jeho jednanie až príliš patriachálne, snažil sa všetkých chrániť, ale nikomu nič nepovedať. Hlavnou slabinou jeho postavy je vnuk Henri. Ten sa zapletie s priekupníkmi a jeho musí z toho pán domáci vysekať. A vôbec nejedná Augustea Maroilleur v rukavičkách. Neváha vytiahnuť zbraň, len aby ochránil dobré meno rodiny a hlavne Henriho, ktorého si zvolí ako dediča krásneho a veľkého statku... ()

Alf

některé scény zbytečně natahované, jindy poněkud ošizené, charisma Jeana Gabina možná zabírá tak na filmového diváka, bylo by ale zajímavé, jak by se uplatnila v praxi (proti obchodníkům s drogami) i tak bylo ale ztrát na můj vkus docela dost... ()

Mikino00

Gabin naprosto exceluje v roli ochránce a hlavy farmy. Až akční drama je velice dobře natočené a stupňující napětí by se dalo krájet. ()

Cicis

Opať fantastický Jean Gabin. Tentokrát v úlohe patriarchálneho sedliaka ovládajúceho celý niekoľkogeneračný rodinný klan na farme v boji o záchranu "odpadlíka" ktorý sa zaplietol v snahe zbohatnúť a uniknúť z dedinského stereotypu dealerstvom heroinu. ()

MR007

Francouzská kriminálka je typ filmu, který miluju. Tento film je klasická ukázka toho, jak minimalisticky a účelně dojít k dokonalé atmosféře. ()