Kousek nebe

Kamera:

Pavel Klener

Účinkujú:

Pavel Kříž

Pořad je postavený na neopakovatelných a mnohdy neuvěřitelných příbězích obyčejných lidí, kteří se vlivem osudu dostali do složité situace. Jsou to lidé, kteří žijí mezi námi, se svými překážkami statečně bojují, nevzdávají se, snaží se navzdory svým potížím, s pokorou a nadhledem pomáhat ostatním. Takoví hrdinové, o nichž nám rodina a jejich přátelé napsali, si zaslouží pozornost, zaslouží si splnit sen a vnést do svého života „Kousek nebe". Pořadem provází oblíbený český herec a vystudovaný psychoterapeut, Pavel Kříž. (Česká televize)

Gagin

Tak oproti slovenské verzi je to jen slabý odvárek a to hlavně na postu moderátora, ale taky celkově sílou příběhu a jeho natočením. Ostatně mi stačil k tomu udělat si obrázek o pořadu hned první příběh s nevidomou paní a jejím synem. Moderátor trefně několikrát nemístně vyslovil třeba: Vidíme se poprvé nebo viděla jste sparťanský dres? WTF, rozhodně by to šlo nahradit lepšími slovy. ()

Big Bear

Tak jistě, tenhle formát nepřekvapí a není ničím novým a to nejen venku, ale dokonce už u nás... Kdo se nechá snadno dojmout, ten by na to snad ani raději koukat neměl. Některé osudy jsou opravdu smutné. Člověk si při jejich sledování ale uvědomí, že i když mu někdy připadá, že to nejde, nebo že je zrovna všechno blbě, že by to mohlo bejt ještě zatraceně stokrát horší... pořad je to tedy veskrze pozitivní. Samozřejmě je to show popírající dávné přísloví: prokázal-li jsi dobrodiní, mlč - nechť o něm hovoří ten, který jej přijal. Také si člověk uvědomuje jistý stud, když vidí rozpaky obdarovávaného. Dotyční ač jsou na tom třeba finančně či jinak špatně se přeci jen cítí trapně, když jsou TV štábu a národu prezentováni jako looseři, na stranu druhou hru hrají, protože třeba z kousku nebe budou mít prospěch jejich děti atd... Velkým přínosem je přítomnost Pavla Kříže coby moderátora pořadu. Chová se velmi civilně, citlivě a lidsky a nebýt závěrečné studiové show coby tečkou za každým hostem, neměl bych k jeho výkonu výhrady. Tři obláčky. * * * ()

kingik odpad!

Něco si vybraný hoste přej a všem nám bude u tv obrazovek hej. Ne, nebude. Jen co vyklidila pole působnosti citová dojička "Pošta pro tebe" a poštěvák Ondra už není noční můrou malých dětí, i těch, kterým "improvizovaně" zazvonil u dveří, máme zde nový fenomén, který jde ještě v citovém vydírání dál. Pavel Kříž jistě zpytuje svědomí, že se do toho nechal uvrtat. Procvičil si však své básnické střevo, které od dob básníka Štěpánka prakticky neměl možnost uplatnit. Veršovánku "S mojí hereckou kariérou je šlus, zbyl mi už jen nebe kus", však raději nechal dřímat ve svém soukromém archivu, než by ji tahal na světla ramp. Už úvodní vydání pořadu ukázalo (moc hezká holka s rovnátky + vitální seniorka), v jakém stavu se nachází veřejnoprávní kanál (od kanálu už jen kousek, od nebe světelné roky) a za co jsme povinováni platit koncesionářské poplatky. Naše společnost je po barbarských a vykořisťovatelských nájezdech pánů Babišů, Sobotků a jim podobných "lidumilů", prosím pěkně, na pokraji sociálního zhroucení. Není tedy divu, že než se společnost totálně rozpadne a odporoučí do věčných lovišť, budeme nuceni absolvovat přípravu na tento rozpad prostřednictvím televizních obrazovek, kde nám branné cvičení pomůže probrat chápavý Pavel Kříž, vystudovaný terapeut a tedy odborník na slovo vzatý. Budeme tak po jeho středečních terapeutických hodinách psychicky vyrovnaní a smíření se vším, že už si budeme přát jenom klid a nic víc. Ten je zadarmo. Tím pádem ČT nezatížíme žádným speciálním přáním a to nebude mít žádné výdaje. Jen bych maličko posunul vysílací čas, aby si tyto terapeutické hodiny užilo co nejvíce diváků. Třeba takový sobotní prime time by mohl mít široký divácký záběr. A hned dát noční i ranní reprízu, aby z lidí hned nevyprchal ten báječně nebeský pocit, že mohli být při tom, když se plnila přání a rozdávala se radost. A můžu do příštích dílů také někoho přihlásit? Dobrá, v tom případě by to byl Tokio Kanimúra. Chci, aby už konečně ochutnal české vepřo knedlo zelo a vzdal se japonského sushi. 0% ()

Siegmund

Pořad „Kousek nebe“ se mi líbí. Pavel Kříž ho uvádí umně a citlivě. Chápu, že se tento pořad nemusí nadchnout každého, ale že by to byl zrovna „odpad!“? ()

topi odpad!

Strašlivá srágora ve stylu Pošty pro tebe. Proč se tohle vůbec natáčí? A ti lidé, že se tam chodí tak ukazovat? Proboha, tohle je děs a na tohle se můžou dívat pouze choří lidé. Další žumpoidní vývrhel pod hlavičkou České televize. ()

kocik1

Ždímačka na city AAA+. Chápu, že to je to, co lidí chtějí. Dojímat se cizím (ne)štěstím. Doufat, že i na ně si jednou někdo vzpomene a oni budou moci odhalit za novou kuchyň, výlet do Londýna nebo do Prahy své životy, své myšlenky, svou hodinku slávy. A zamyslel se nikdo z těch, co si přejí kousek nebe pro své blízké, jestli jim ten ježíšek před celou republikou za to stojí? Jestli radost z dárku vyváží to, že celý národ bude vědět, že kluk byl obětí šikany? Copak národ, ale sousedé či děti z jeho třídy? Že ta a ta má ty a ty problémy? Co bylo jednou natočeno, dá se kdykoli použít znovu. Ne, nemám tyhle pořady ráda. ()

Chajimwitz odpad!

Jedna z mnoha dalších sraček hrající na emoce citově slabších jedinců,takže nic nového,leda tak další pořad,který mě donutí urychleně vypnout bednu. ()

Johny303 odpad!

Naprosto nezáživný pořad, který se snaží tak akorát citově vydírat diváka. Nic proti dobrému skutku, ale ty jdou dělat i bez toho, aby o tom musel hned vznikat pekelně nudný pořad, který je asi tak záživný, jako kdybych se teď rozhodl natočit celovečerák nabitý výhradně jen sestřihem momentů, kdy pouštím nějakou babičku sednout v MHD či pomáhám nějaké mamce s kočárkem přes schody - taky dostanu pět hvězd za dobrej skutek? Vždyť přece co na tom sejde, že to bylo k zeblití nudný... ;-) ()

anitae

Poštu jsem měla ráda, ale spiš jako zábavný pořad, tohle beru trošku vážněji a mám problém uvěřit Křížovi jeho upřímnost. Některé životní příběhy jsou úplně o ničem - důchodci v lázních, jiné jsou opravdu dojemné - rodiče pečující o nevyléčitelně nemocné děti, atd... 1-3* ()

Luswani

Díval jsem se jen náhodou a na další díly už se pravděpodobně dívat nebudu, ale tento se mi moc líbil. Bylo to především zásluhou velmi sympatické staré paní, na které bylo vidět, že má upřímnou radost. Ta měla v sobě tak desetkrát více energie a optimismu než já. A právě s tím mi moc nekorespondovalo chování Pavla Kříže, který se tvářil a mluvil zbytečně soustrastně, jakoby ta paní byla smutná a rezignovaná. Ale jak říkám, na další díly se dívat nebudu, protože tento typ pořadu nemusím, ty čtyři hvězdičky jsou za tu úžasnou paní. 75% ()

nikinikiniki odpad!

Co je to??! To má jako lidi bavit dívat se na to, jak se tam ječící báby cachtaj v lázních, načež se tam jen tak čistě náhodou staví Goťák a pozve je na svůj koncert... :D A to skřehotající děvče si moooc přeje koníka, tak jí Kříž řekne: "Máme pro Tebe překvapení!!" a co že to není? - KONÍÍÍÍK!!! :D ()

fafejt001

Je to určitě nádherné když se vám splní sen . PO dvou dílech , ale musím říci , že je to pořad na půli cesty .CHYBÍÍÍÍÍ tomu náboj , emoce , švih , radost , slzy , dojetí .. prostě skoro vše . Pavel je na to takový usedlejší a chybí mu zápal a jiskra . On se určitě snaží co může , zatím však jen tak lehce nakračuje . Na slovenské televizi bylo kdysi .. jěště vloni to běželo na Markíze .. Modré z neba s Vilo Rozborilom , a to byla pecka !!!! Jenže u nás takový VILO není a nikdy nebude . ŠKOODA . . . . TOŽ TAK . ()

max21

4 Hvězdičky pořad se mi líbí stejně jako pořad Splněné sny (tv barrandov ) ale Splněné sny měli lepší ho moderátora . ()

kalan26

Za tohle platíme poplatky? Viděl jsem zhruba sedm minut jednoho dílu a málem jsem si ublinkl. Nejen při pohledu do psích oček pana Kříže. Zvrácené, přehnaně sentimentální, odporně samoúčelné. Zatím nehodnotím. To udělám, pokud se mi podaří zhlédnout alespoň jeden díl kompletní. Snad ne a zapomenu, že něco takového ČT vytvořila. Takhle obludná není ani Esterka s vlezlým pošť(ev)ákem. ()