Posledný kráľ severu

• Slovensko Posledný kráľ (viac)

Píše sa rok 1206 a Nórsko je rozvrátené občianskou vojnou. Vo víre intríg umiera kráľ a tesne pred svojou smrťou odhaľuje, že má nemanželského syna – Håkona Håkonsona, dediča trónu. Začína zúrivý súboj o život malého dieťaťa. Lojálni služobníci trónu Skjervald a Torstein sa snažia svojho budúceho kráľa udržať nažive zo všetkých síl. Stojí proti nim neúprosná príroda a dánski nájazdníci, ktorí nemajú zľutovania. Obstojí dvojica hrdinov v nerovnom súboji a dostane následníka trónu do bezpečia? (Film Europe)

Pimburger

Tři hvězdy za průměrnost, jedna pak za to, že jsem se úplně nenudil a především za to, že mě to donutilo si přečíst něco o norské historii, o které jsem doposud ani netušil, že nějakou historii mají. A je fakt, že ty ski byly dobrý. ()

Vardara

Slušné tři hvězdičky. Výprava spíš jak pro Tv film. Myslím, že se z toho dalo vytěžit víc. Kladně hodnotím především hudbu. Jinak tu bylo plno výborných herců, ale bylo jich tu tolik, že každý z nich dostal jen omezený prostor na to se předvést a to je škoda. ()