Kabát: Skrblík

všetky plagáty
Hudobný / Krátkometrážny
Československo, 1991, 3 min

Jara.Cimrman.jr

Kabátí koncertování v železničním vagónu má pro mne jen jedno slabé místo - z těch tančících holek je toho strašně málo vidět. Jinak mám Skrblíka samozřejmě rád, protože rockový rytmus je můj guru a taky nikomu nic nepůjčím, ale hlavně mě totálně rozsekal závěr klipu s policejním Favoritem a dvěma strážci zákona, kteří si někde zapomněli slušivý zelený kostým s červenými výložkami, a vyrazili zatýkat v černých kožených bundách. ()

MM_Ramone

Pieseň "Skrblík" je v poradí ôsmou skladbou z albumu "Má jí motorovou" od českej hard rockovej hudobnej skupiny Kabát. Vydali ho na jeseň roku 1991. Bol to ich oficiálny štúdiový debut. Bolo to už hodne dávno. Vtedy boli chalani z Teplic mladí, ostrí, vlasatí rebeli, ktorí s chuťou žhavili ten svoj pub thrash metal. Video klip ku songu "Skrblík" je pre mňa príjemnou, nostalgickou spomienkou na časy, kedy som mal Kabátov najradšej. *** ()

topi80

Album "Má ji motorovou" se ještě neslo v čistě metalovém duchu, ale na této skladbě už bylo jasně poznat, kterou cestou se bude Kabát v budoucnu ubírat. S tradičně na vlně humoru balancujícím textem Milana Špalka povedená jižárna. ()