Čo keby Hitler v roku 1945 nezomrel, ale len zaspal? A čo keby sa prebudol v 21. storočí? Ako by sa asi tváril a našiel by v našom svete spojencov? Dostal by sa opäť do politiky? Ale určite áno! (Cinemart SK)

zette

Napamatuji si, kdy mi film utekl tak rychle, bavil jsem se od zacatku do konce. Masucci zahral Hitlera skvele, podoba taky dobra, snad az na vysku. Film lze vnimat jako komedii, ale take jako vztyceny prst, kdy se situace v Evrope vyviji tak, ze vznika novy prostor pro podobnou postavu. Presto si myslim, ze potencial zustal trochu nevyuzity. Videno v ostravskem minikine, 55 divaku. ()

Juto

Je až neuveriteľné, že sa ľudia nechávali vyfotografovať s Hitlerom a boli úplne pokojný. Film je obrazom Európy, kde ľudia už sú ľahostajný a apatický doslova k všetkému. A nevyvedie ich z miery ani to, že po ulici sa prechádza Adolf Hitler. 6/10 ()

pakobylka

V několika světlých okamžicích satira, která se přibližuje dokonalosti, ovšem v převážné většině méně projasněných scének taškařice s dosti nepřesvědčivým "hrdinou" v hlavní úloze, která si o průměru může nechat leda tak zdát - a najde se i pár velice temných momentů, které se jeví jako téměř nepřijatelná rádoby zábavná show. Ale především: Nehodlám akceptovat, aby filmaři na diváka povýšeně až štítivě ukazovali prstem, že za všechno si vlastně může sám, protože příklon ke zlu má prostě v genech ... aniž by rozebrali PŘÍČINY. Nezpochyňuji, že v genech máme ledacos, jsem nakloněna věřit i tomu, že povaha každého národa má určité dominantní originální rysy - a dokonce jsem přesvědčená, že obecně vzato jsme stádo, kterým lze lehce manipulovat. Nicméně otázkou zůstává, PROČ se v nás probouzejí negativní až nenávistné emoce. Osobně si myslím, že širší příklon majoritní společnosti - oné "mlčící většiny" - k radikalismu a populismu bývá dán primárně špatnou osobní zkušeností, nespokojeností a frustrací, které pramení mimo jiné i ze zhoršující se ekonomické či bezpečnostní situace. Nechceme se cítit čímkoli ohroženi a přejeme si budoucnost se sluncem bez mráčku ... pro naše děti. Co máme dělat, na koho se obrátit, když politické elity zleva i zprava na nás zvysoka kašlou, žijí si ve svých genderově vyvážených a dokonale korektních nadoblačných výšinách, hrabou přičinlivě pod sebe - případně naplňují své mocenské ambice ... a naše problémy a naše obavy je evidentně nezajímají ? Takže by bylo dobré namířit kameru o pár pater výš a řádně zaostřit, a ne tím zapovězeným směrem jen tak nesměle a převelice opatrně a nezřetelně mrknout ... 1,5* ()

campix

Film na motivy knižního bestselleru, který pojednává o tom, co by se stalo, kdyby se najednou vrátil Hitler. Čekal jsem že půjde spíše o takový mix stand up comedy a skryté kamery z ulic Německa. A také tu několik takových záběrů je, ale jsou tak strašně šikovně umístěny, že jako celek film působí hodně důvěryhodně a reálně. Dokáže ve Vás vyvolat dojem, že větší část filmu je z reálných záběrů a zastírá fakt, že většina scén je nahraná. Navíc nám tvůrci nabízí hned několik vizuálních nápadů, které jsou rozhodně osvěžením a také několik geniálně vtipných momentů. Viz přehraná scéna z Pádu třetí říše, která koluje internetem, jako parodie, kdy se Hitler něco dozví. Z poslední doby rozhodně nejatraktivnější a nejlepší komedie, která má rozhodně i nějaký sociální přesah a je hodně aktuální. ()

metal.storm

Už je tu zas, alebo alternatívne "Ako sa Adolf znovu dostal k moci"? Čistá, obdivuhodná pravda. Najprv som neverila že Nemecko dokáže vytvárať humor (aj keď teda vcelku čudný). Na druhú stranu je toto presne moja šálka kávy, a dokázala by som na to napísať kľudne aj kvalitnú stredoškolskú úvahu. Len sa mi nechce. ()

animaxis

Musím říct, že už jen myšlenka o Hitlerovi, který se objeví v současném Berlíně zní dost zajímavě. Dotáhnout jí ale do takové laťky, že se z ní stane kniha a později film už je opravdu něco. Během první hodiny jsem se opravdu často zasmál a popravdě jsem už delší dobu neviděl něco, co by mě rozesmálo tak upřímně. A to si myslím, že kdybych se na to byl díval s nějakým kámošem, přišlo by mi to ještě vtipnější. Oliver Masucci to místy hraje opravdu přesvědčivě a scénář mu to navíc skvěle umožňuje. Bylo skoro až k zamyšlení, že tu několikrát mluví tak, jak by nejspíš mluvil skutečný Hitler, a já se přesto smál. Vtipná část se ale po hodině a pár minutách ale začala vytrácet a v děj už začínal být skoro až mrazivý. Je tu totiž jasně ukázané, že nejdříve se všemu smějete a pak si uvědomíte, že to má hrozivé následky. Díky tomu je tu (částečně) ukázáno i to, jak Hitler postupně získával větší a větší moc i přesto, že ho mnoho lidí nejdříve považovalo za šaška. ()

dr.fish

Vzhledem k současnému stavu naší společnosti tohle v podstatě laciné gesto oceňuji a hodnotím jako potřebné. Začátek mne hodně vylekal, bál jsem se, že to bude vyloženě skrytá kamera. Pak se ale Adolf dostal do televize a spustil se mediální kolotoč. Nikoho nezajímalo co z toho vzejde, hlavně že byla senzace. A než se všichni nadáli, demokracie byla pomalu v hajzlu. Taková konstrukce, která má ale hodně co říct k dnešku. Závěr se vysloveně povedl, to si u mě šplhli. Rozhodně se ale nejedná o dokument o situaci v Německu, účel tu světí prostředky a tvůrci chtějí především varovat před Zlem v každém z nás. 80% ()

FrankSusta

Zajímavá ukázka, jak jednoduché by to zase bylo - především pak teď, o 9 let v Německu by mě jen překvapilo, kdyby se toho někdo nechytil. Můžu vytknout snad jen jedinou věc a to tu, že když se snaží ukázat osobní stránku kohokoliv jiného než Hitlera, působí to víc trapně a blbě než vtipně. Jinak se mi moc líbí herecký výkon Olivera Masucciho a celé to pojetí zaseklé někde mezi pseudo-dokumentem a normáln filmem, jelikož dokáže  docela dobře člověka přesvědčit, že to není pouhá (snad) fikce. ()

URBAN

Natočit tento film nejspíš chtělo trochu odvážnosti, ale vznikl z toho parádní novátorský komediální snímek. Někomu možná vtipný nepříjde, ale já jsem se nasmál a Německo ukázalo že taky umí natočit vtipný a kvalitní film a bylo to kvalitní i na herecké úrovni. Hlavnímu hrdinovi jsem jeho roli sežral a parodie legendární scény byla takovou malou třešničkou. ( 14.8.16/MAC ) ()

VaHo

Zneklidňují. A zároveň velmi vtipné. Ze začátku, to připomíná sled jednoduchých scének s vděčným humorem typu „Hitler reaguje“ a „Hitler komentuje“ a to např. internet, televizi, Polsko, německé politiky, psi, dějiny, 2. světovou válku, novináře atd. Postupem času nabere film ale mnohem vážnější notu, když začne otevírat různé současné problémy v Německu a ve světě. Pořád se sice smějete, ale už ne s takovou uvolněností. Konec už opravdu nemá s fóry, které byly na začátku, moc společného. Je to už temné a i trochu depresivní. Celý film stojí na výkonu Olivera Masucciho. Jeho AH je excelentní. Jistě, smějete se tomu, co dělá, ale ani jednou jsem nesmál tomu, že by on sám byl směšný. V jednu chvíli se bavíte, a za okamžik je vám úzko… Na filmu je vidět, že byl tvořený primárně pro německé publikum. Český divák se asi nebude moc chytat u německých reálií a vtipů, které z toho pramení. ()

filmmovier

Svižná německá komedie s nesmírně sympatickým Hitlerem, který je tak moc fajn, že mu prostě nejde nefandit a zápletka je vtipná a plná nápadů, včetně geniálního zparodování slavné scény z bunkru, která se pro mě stala stylovým vrcholem filmu. A ačkoliv se budete bavit, zároveň si u toho uvědomíte, co by bylo, kdyby to byla pravda (a film navíc ukazuje, že spousta lidí v sobě to náckovství pořád ještě má) a i díky tomu mi na konci už moc do smíchu nebylo, což ale bylo zapříčiněno hlavně tím, že ten film už prostě ztratil na zajímavosti a dojel na překombinovatost, na druhou stranu to ale ustál s grácií a jako celek působí naprosto skvěle. Německá filmografie mi imponuje čím dál víc a i tahle komedie, která je funkční ve všech směrech, to jen dokazuje. Na předlohu jsem se chystal už delší dobu, ale díky tomuhle hitovému kousku jsem se rozhodl s tím pohnout a přečíst si to co nejdřív. PS: zajímalo by mě, jak se v českém dabingu vypořádají s tou funésovskou ukázkou. Jo, a je škoda, že tam nebyla Angela a mi přišli o nejlepší souboj filmových dějin. Ale aspoň je Áďa sympaťák, jak už jsem psal. 85%. ()

Gonzi

Je to parádní satira s místy neuvěřitelnými fórky. Dokonce došlo i na parodii "internetové hitlerovské scénky". Jako film to ale místy vrže a speciálně konec působí strašně mimo mísu. Je to škoda, protože to film celkem sráží. ()

Remivsremi

Závažné téma podané zlehčující formou, ale zobrazuje dnešní evropskou situaci, kdy reálně hrozí, že si jeden malý knírek opět najde cestu na vrcholnou pozici. Jako komedie to má své světlé momenty, přesto působí lépe jako kritika společnosti. ()

LiborGondek

Není to jen komedie, je to také drama nutící diváka se zamyslet. Mezi těmito zdánlivými protipóly panuje zvláštní a fungující symbióza. Film je minimálně stejně vtipný, jako poučný. Herecké výkony mne mile překvapily. Většinou dávám přednost českému dabingu, nicméně tohle je jeden z filmů, které by člověk nikdy neměl vidět v jiném, než původním znění. Ta němčina tam prostě sedí. Jak jinak... "S tímhle materiálem se dá pracovat", tak pod to bych se podepsal. 80% ()

LadyPupu

Provokativní pseudodokument, ve kterém je navíc využita sugestivní ich - forma vyprávění, a ve kterém se chvíli výborně bavíte ("Německo vede matróna, co vypadá jak smuteční vrba!"), aby vám za chvíli úsměv na tváři zmizel, když zjistíte, že Führer má tolik sympatizantů, až to hezké není. Herec vídeňského Burgtheateru Oliver Masucci podal bez diskuse perfektní výkon a byl jako Hitler minimálně stejně uvěřitelný a charismatický jako Bruno Ganz v Pádu Třetí říše (samozřejmě až na tu výšku). Ve výsledku se jedná o dost cynický a mrazivý snímek, který sice pobaví, ale pachuť po realistickém pohledu na současnou společnost, zůstane. Tedy alespoň u mně. ()

Johnny.ARN

Čakal som ešte niečo viac drsnejšie, ale aj tak je to krásna facka do ksichtu pre všetkých slniečKÁROV a iných. Viac takýchto filmov a pritvrdiť. Len to nesmú točiť Nemci. 4 z 5 ()

Jizni Tlapa

Achtung, Achtung!!! Vítej zpátky Adolfe,... a v plné formě, ve skvělých záběrech, ve skvělé satirické scénaristické poloze, v originálním nápadu a se skvělým soundtrackem.....škoda té stopáže, byla by to čistá koule v hodnocení.. ()