Čo keby Hitler v roku 1945 nezomrel, ale len zaspal? A čo keby sa prebudol v 21. storočí? Ako by sa asi tváril a našiel by v našom svete spojencov? Dostal by sa opäť do politiky? Ale určite áno! (Cinemart SK)

L_O_U_S

Film střídá slabé a silné momenty. Ty silnější se vyskytují až ke konci, kdy jsem měl pocit, jako by adaptaci Vermesovy knihy točil David Lynch. (1 239.) ()

Trevor

5.500 hodnotenie na čsfd som sa rozhodol priradiť ako to už pri okrúhlych hodnoteniach robiť buď vynímočnym alebo kontroverzným filmom. Pochopiteľne Už je tu zas! patrí k tým kontroverzným, svoj potenciál však zďaleka nevyužil naplno. Hrozba nástupu fašizmusizmu je obmieľaná tak často až s nimi aj bežný človek začína súcitiť, pretože tak ako sa v nedávnej minulosti minulosti ospevovalo kultúrne obohatenie tak teraz sa démonizuje všetko národné a všetko sa to zbytočne ženie do extrémov a vytvára sa tak napätie v spoločnosti. Samotný film je sprevádzaný skvelou hudbou ale tak trochu ma sklamal jeho dej a zdá sa mi že jeho potenciál ostal nevyužitý. ()

berusche

Knihu jsem četla minulý rok a byla jsem unesená lehkostí, s jakou autor předával tak silné téma čtenářům. Filmové zpracování vzalo za své, pro další rozvoj vlastních myšlenek nebyl prostor, a proto šel na dřeň daleko rychleji a otevřeněji. Musím říct, že mě tak dostal do stavu mnohokrát tíživějšího než kniha samotná. Přesto se v některých chvílích lacině opírá o nějaká klišé, které v knize takový dojem nebudí. ()

easaque

-3* tuhle komedii jsem dlouho odkládal kvůli velmi rozporuplnému hodnocení, ale přece jen se na ni taky dostalo, protože politickou satiru mám rád a tady je jí opravdu dostatek. Nápad s návratem Hitlera do současnosti je perfektní a nabízí spoustu konfrontací. Film, stejně jako kniha, hlavně připodobňuje situace vzestupu vlivu Hitlera a v tom je opravdu poučná. Na provedení ve stylu polodokumentu jsem si musel zvykat a musím přiznat, že mi moc neseděl a ruční kamera mě spíš štvala. Některé gagy a dialogy jsou opravdu trefné a vtipné a pořádně mě dostali, ale větší část filmu je taková nevýrazná. Ve srovnání s filmem "Náš vůdce", který je ve své podstatě o podobném tématu, jsem si odnesl větší zážitek. Jinak takový drobný poznatek - Hitler byl ve skutečnosti trpaslík, takže tento kontrast s obrem ve filmu je velmi nápadný. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

honajz2

Slibný nápad, jenomže je to celé, jak jsem u německých komedií zvyklý, podané strašně nevtipně. Navíc ta délka tomu taky dost ubírá, jelikož já se u toho celkem nudil. Taky je to celé natočené jak televizní film (což je celkem sranda, páč ten film ryje do televize), chápu, že záměrně, ale mě tenhle styl leze na nervy. Ono to má i zajímavou myšlenku a musím uznat, že pár scének je tam dobrých (ale většina jich je podaná tak nevtipně nebo trapně... no jo, to jsou ti Němci) a celkově mě to docela nudilo, z toho nápadu se dalo vytřískat mnohem, mnohem víc... 2* ()

kagemush

Zajímavé načasování - v letech dvacátých a třicátých v Německu díky krizi (sociální a finanční) prostor pro prosazení se takového hovada jakým Adolf bezesporu byl, pak počátek tohoto století a deziluze z tzv. sociálního státu, kdy z demokracie zbyly jen kecy a únava z nekonečného neoliberálního žvanění. No ... a už je tu zas! --- Pak spousta (spousta!) vtípků, kdy jsem se mohl usmát, páč politická nekorektnost ještě dýše - dva za všechny:1) Áda při pohledu na dnešní Berlín a při náhledu do novin v turečtině, konstatuje, že tohle si dokáže vysvětlit jedině tak, že ti turci nakonec tu válku vyhráli,-tedy ale že ho ti Osmani opravdu překvapili .... - 2) Hitlerova kariéra není ohrožena tím co říká, tím co zamýšlí udělat a tím co dělá, ale protože je natočen jak zastřelí štěně .... ! ()

ilemas

To se takhle Hitler zjeví jak Terminátor v roce 2014 a začnou se dít věci... Mnohdy k smíchu, mnohdy k pláči.  Udivuje mě, kolik lidí by ho v dnešní době znovu volilo. Z filmu jsem dost na rozpacích, nápad je dobrý, ale mohlo by to být lépe zpracované. Postava Hitlera zahrána skvěle. ()

Aljak

Spočiatku mi to prišlo ako prehnaná snaha ísť v línií filmov Sacha Baron Cohen (Borat, Bruno, Diktátor, etc.), a akosi som mal z toho viacmenej priemerné pocity (na Cohenové role to zďaleka nemalo). Avšak akonáhle sa to postupne menilo na politickú satiru súčasnej doby, tak ma to čím viac dostalo. Skvelé prepojenie medzi dobou nacistického Nemecka a pohľadom na súčasné dianie v Nemecku, resp. v Európe. K tomu sa pridružili skvelé dvojzmysly a sarkazmus "medzi riadkami" - no a napokon veľká spokojnosť. Nebyť slabšej prvej tretiny, mohlo to byť až na 5*. Ale aj tak, výborné, a najmä aj na zamyslenie (hlavne to poukazovanie na absurditu dnešnej spoločnosti). ()

William_

Skvělý film který vás donutí k zamyšlení nad dnešním světem.Obvzlášt jedna z hlášek z filmu:"Hitler je součástí nás všech" vás k zamyšlení opravdu dovede. ()

Wiikii

Ze začátku jsem tomu nedával moc nadějí, ale po třiceti minutách jsem se začal docela dobře bavit a postupně film ukázal i své poselství. .... HODNOCENÍ: 75% (4*) ()

M.i.k.e

poměr ně aktuální a v mnoha ohledech až nepříjemně skutečné a pravdivé.Na druhou stranu je ale tenhle způsob mystifikace ala Borat tentokrát využit tak napůl.Největší problém je už několikrát zde zmíněná překombinovanost a hlavně přílišná délka.Mít to pod 90 minut jako třeba Borat nebo Bruno,bylo by to určitě lepší,ale skoro dvě hodiny je na podobný formát prostě moc...60% ()

Havaj8

Neskutečně rozporuplný. Zpočátku jsem si myslel, že to bude něco na způsob Mr. Beana, prostě Hitler v moderním světě trošku mimo. No on se až neuvěřitelně rychle dokázal přizpůsobit. Těch vtipnejch momentů tam pár bylo. Můj favorit jednoznačně zakládání emailu a jeho "vlčí doupě". Nicméně to co se dělo potom, bylo skoro až děsivý. S myšlenkou, že je to jenom jeho imitace, dokázal opět pobláznit a přitáhnout na svojí stranu davy lidí. Takže tady je naprosto přesně trefenej i ten žánr drama. Nevím, jestli přesně takhle je pojatá i knížka, ale je to naprosto prvotřídní práce. Málokdo se nad tím pozastaví a řekne si, jestli by za ním dneska znova stál, vzhledem ke všem politickejm okolnostem. Byla to osobnost, radikál, kterej se nebál jít si za svým, ale za jakou cenu... ()

peiton

Zvedavosť ani mňa neobišla ba naopak prinutila ma pozriet si tento pokus o vyvolanie Hitlera zo záhrobia a jeho vsadenie do moderného Nemecka.Pri tomto pohľade sa musí Adolfík v ,,hrobe" obracať ako vrtula.No a tento pokus o čierno-čierny vtip(pretože u mňa toto bola čierna komédia) treba brať s veľkou dávkou nadsázky a nadhľadu.Tvorca mohol oveľa viac popustiť uzdu fantázie,pridať štiplavejšie dialogy,narážky a poznámky k tematike vojny,aby to bolo ešte viac kontroverznejšie.Takto len opatrné zakopnutie.I tak za originálny námet a vierohodného vodcu A.H. ***/*****. ()

Streeper

Líbilo se mi, že to bylo natočené ve stylu Borata, takže jsme mohli vidět reálné reakce lidí. A tady mě hodně překvapilo jak velký počet Němců zapomněl co druhá světová válka způsobila. Objímali ho, fotili se s ním, hajlovali, říkali, jak by ho klidně následovali. Byla jsem v šoku a znechucená, že pořád existuje tolik lidí, kteří by ho klidně následovali. Filmařsky je to to ale povedený nápad, hodně inspirující se Boratem. ()

cubajz

Jak už tu někdo psal, měli vybrat menšího představitele Adolfa, tento místo charismatu imponuje svou výškou.. Jinak věrnost s předlohou je a atmosféra také celkem sedí. Jen škoda toho překombinovaného konce a značně mě iritujícího představitele Zawatského, který většinu filmu jen nechápavě čumí s otevřenou pusou. ()

Lanark

Zdálo by se, že od dob Našeho vůdce se toho vlastně v podstatě moc nezměnilo. Už je tady zas ta vnitřně sžíravá otázka: "Jsme lepší my, než byli oni?" Ze začátku mě Wnendtova forma pseudodokumentu ala zlatá éra Michaela Moora štvala, ale s postupujícím dějem mi začala připadat naopak jediná adekvátní k tomu, co se Wnendt/Vermes snaží říct. Kritika na dnešní dobu, jak tady Verbal ve své neobvyklé sebereflexi poznamenal, kdy se v "zdegenerované společnosti může stát a stává hvězdou Tytrubka(CSFD, facebook, dosaď si sociální síť dle gusta) kdejaký narušený kokot" je velmi trefná. Nicméně narozdíl od plačtivých a po zlatých časech (kterých?) toužících remcalů však Wnendt/Vermes ukazují, jak pomíjívá tahle dnešní sláva bývá (video se psem) a jak lehce končí přepnutím televizního kanálu nebo zavřením prohlížeče. "Už je tady zas" se nakonec ptá ne na to, jestli jsme se z historie poučili, ale jestli není na čase se zamyslet, jakým způsobem vnímáme okolní svět a zda jsme médiím nepřisoudili příliš velkou důležitost. Zda bychom neměli posuzovat lidi podle jejich skutečných činů a né podle (mediálních)obrazů, který o sobě tvoří. Jediný vroubek, který podle mne tohle důležité sdělení shazuje je laciné propojení s uprchlickou krizí, to bylo vážně zbytečné. ()

Cheeter

Poměrně zajímavá reflexe současné doby. Když jsem poprvé viděl plakáty, tehdy ještě na knihu, tak jsem si říkal, co je to zase za výmysl. A ono to dává docela smysl... Je vidět, že nejde jen o reflexi Němců, že se celou dobu od druhé světové války krčí vzadu, ale i to, co v současné době děje ve světě. Je otázka, zda by toto téma dokázalo upoutat i bez Hitlera, jakožto značky. A pak si člověk musí klást otázku, jak moc je to špatný, když se nám to musí ukázat skrze něho? Nerozumíme situace a nebo to tak zlý není? Dále film ukazuje, jak rychle jsme schopni zapomínat na průšvihy politiků. To, že se něco stalo špatně, si uvědomí jen někteří, kteří jsou pak považováni za podivné. A to je vlastně další problém, krátká paměť. ()

C0r0ner

Chápu jakékoli negativní reakce, ale pro mě to tak neuvěřitelně trefně zasáhlo dnešní obraz Evropy a vůbec západní společnosti, že nemůžu jinak než za plný počet hvězdiček. Forma je samozřejmě na pováženou, ale když se nad tím člověk zamyslí, tak je dnes stejně dobrá šance na vznik brutální totality jako ve třicátých letech. 90% ()

gabin(a)

Hitler je největší televizní hvězdou současnosti! Stačí si přečíst TV program na jakýkoli den - vždycky minimálně na 1 programu je Hitler....Buď v pořadech přímo o něm (Hitlerovi muži, Hitlerovy ženy, Hitlerovy děti a mnoho dalších) nebo o válce...Myslím, že to vede k bagatelizaci a nikomu pak vlastně nepřijde jako zločinec. A pak se stane i komickou figurkou... ()