Čo keby Hitler v roku 1945 nezomrel, ale len zaspal? A čo keby sa prebudol v 21. storočí? Ako by sa asi tváril a našiel by v našom svete spojencov? Dostal by sa opäť do politiky? Ale určite áno! (Cinemart SK)

PowPow

Zdá se, že spousta nadšených lidí tady nepochopila, že nešlo o žádné drsné překročení tabu, ale film jen nekorektně varuje před stejně nekorektní xenofobií a populismem. Zábava to ale je, zejména zpočátku, a pokud jste sluníčkář, nebude vám vadit ani ten podtext druhé části. ()

pankito

Merkelová jako "klobige Frau mit der Ausstrahlung einer Trauerweide" (neforemná paní se šarmem smuteční vrby) a mnoho dalších perfektních gagů a hlášek vás v první polovině filmu dokonale navnadí (ve stylu Borata) a ukáže vám Hitlera jako dodnes fungující marketingovou tvář s jakousi vnitřní ohromující schopností oslovovat davy a fanatizovat je. Ovšem ve druhé polovině při gradaci děje čím dál více vychází najevo, jaká svině tenhle Führer byl/je. Krásná alegorie při konečné scéně na střeše mrakodrapu bohužel nevyzní naplno, protože je následně přetrhlá střihem "skutečné" filmové scény, ale i tak je to na pět bodíků. Tah na bránu, skvělý humor i morální ponaučení - vše v jednom. ()

Leguan23

Kniha je samozřejmě lepší, ale film se také povedl. Zajímavé zpracování, srozumitelná němčina a scénář, který celkem věrně kopíruje příběh knihy. Mně osobně se to líbilo a přišlo mi to zajímavé. Chvílemi jsem se i lehce zasmála. ()

sun.eagle odpad!

Tak tohle me dokonale minulo. Rozhodně zajímavý námět, cekal jsem taškařici ve stylu Borata, a ze celá ta konfrontace se současností bude jedna velká prdel ale dostal jsem trapnou a zoufale nevtipnou volovinu. ()

pupidup

Ufff! Myslela jsem,ze to bude naprosta kravina... ale tolik veci k zamysleni jsem uz dlouho nevidela a neslysela.. historie se opakuje.. a lidi jsou furt jen lidi. Ten film rika mnoho... ()

mistrpropr

Nápad dobrej, ale ztvárnění hodně špatný. Trapnym Hitlerem počínaje a konče kopou rádobyftipnejch ftipů, z nichž k pousmání je asi každej 20... ()

Rough

První ukázkou jsem byl nadšený a kvitoval jsem skvělý nápad...ano je...se zaujetím jsem sledoval celkem vtipnou satiru s tím, že jsem čekal, kdy kde bude gradovat a přijde nějaké pěkné vyvrcholení. Avšak nepřišlo, nevím jak to autoři zamýšleli, ale bylo krásné koukat na Adolfa jak říká svoje myšlenky a plno postav ve filmu se vyjádří má pravdu, ale to už tady jednou bylo ne? Za mě závěr až mrazivý jak prostřednictvím medií se dají lidi zmanipulovat a vztyčené pravici v očích lidu vdechnout zcela jiný rozměr avšak pro Vůdce stále ten samý...Jo a doporučuji koukat se na to v originále. ()

HJ-FILIP

Film opravdu k zamyšlení. Opravdu v sobě mají Němci nacisty, jak se tu píše? Anebo jen někdo brnká na strunu populismu a provokuje v lidech přirozenou zášť a potřebuju vinit někoho jiného? Co? Místy dost děsivé, zvlášť když se člověk podívá na českou politiku. Jako komedie film ovšem taky ujde. "Tady - ten obraz si pověste doma na zeď a sám se hned pověste vedle něj". Nebo "Hitlerjungr Ronaldo, jak se dostanu na ulici?" Spousta výborných hlášek. Ale jakmile člověk dojde na závěr filmu, kdy Hitler popisuje sebe sama jako část každého Němce a "nebylo všechno špatné", měl by se každý opravdu zamyslet. ()

Parisienne09

Dobrý námět. Chvílemi teda až mrazí. Nicméně ve scénáři, který se, myslím, nepovedl, a v provedení je to těžko uchopitelné, roztříštěné a divák vlastně neví, kam film zařadit, je to mix různých žánrů. Ovšem chvílemi se člověk řehtá jako kůň a za pár vteřin mu mráz běhá po zádech, protože si uvědomí, že objevit se Hitler dnes, nelze vůbec vyloučit, že by ho lidi volili i po té, co ho dobře známe z minulosti. Ostatně pro příklady nepoučitelnosti nemusíme chodit do Německa, stačí kouknout na Hradčany. Lidi jsou opravdu nepovedený živočišný druh. ()

freddy_k odpad!

Viem si živo predstaviť, keby si podobným spôsobom robili srandu z Wiesenthala, ktorý v koncentráku kšeftoval s pokazeným mäsom, alebo Anne Frank, ktorá šírila medzi väzňami syfilis... To by teda bola zábava! ()

P3rcy

Nejsem si jistý, jestli neměli dostat tento film do rukou spíše Angláni nebo Amíci, kteří by se trochu méně báli hyperkorektních pitomců a udělali by z toho pořádnou černou komedii. Nicméně film je v rukou němců a tak si občas nemůžete být jistí, jestli sledujete černou komedii, politické drama nebo nějaký dokumentární studentský projekt. I tak to ale není vůbec špatná podívaná u které se z počátku budete i občas smát, uprostřed se budete možná dost nudit ale na konci budete hodně přemýšlet, protože jak říká film "Podmínky nejen v Německu jsou velice dobré pro jeho návrat." ()

MaxBodycount

Embryonálny Parazit /2019/ s Adolfom v hlavnej úlohe síce môže prvoplánovo potešiť milovníkov neuznaného majstra štetca, podobne ako v kórejskom pojednaní sa však za ujebanou premisou návratu fuhrera skrýva chirurgicky presná kritika tupej lúzy. Oliver Masucci si v roli kontroverzného hrdinu uzurpuje divákove sympatie v prechode od komickej figúrky až po mrazivý idol davu a nesie tak hlavnú ťarchu posolstva o tom ako médiá bez ohľadu na politickú náklonnosť dajú priestor a možnosť rastu akémukoľvek zlu /proti ktorému chcú hneď nato bojovať ako Frankenstein/ za nadšeného burácania plebs v začarovanom kruhu ponuky a dopytu. Nepríjemne aktuálne, žiaľ nadčasové. ()

gabriela.suc

Tento film mi byl prezentován od kamaráda tak, že se jedná o perfektní komedii s tématem návratu Hitlera do dnešní doby. Po zhlédutí jsem velmi znepokojená a mám rozhodně o čem přemýšlet... Má to pár vtipných momentů. Ale více je těch šokujících. Ať už zastřelení psa, nebo způsob podání filmu. Předpokládám, že se jednalo o natáčení v ulicích, kde s kamerou chodili za Zawasdkym (nejspíš špatně napsané jméno, pardon), jak chodí a natáčí Hitlera. Zaráží mě hlavně a především REAKCE LIDÍ. Úsměvy, focení, heilování. Nemělo by to být v dnešní době hlavně v Německu tabu ? Nebo tam to snad trestné není, ale u nás ano? Pořád říkáme, že tato generace Němců už je v pohodě, že už si toho prožili dost, za to co dělali jejich dědové a pradědové. Že se poučili a že tato generace za to nemůže. A přesto je vidíme objímat a s úsměvem heilovat vůdci. Prakticky tam působil na náměstí něco jako atrakce. Dovedu si reálně představit, že to co říkal ve filmu, opravdu mohlo být velice reálné. Proto jsem byla znepokojená hned od začátku, a čekala jsem, co z toho vyleze. Zawadskému to došlo POZDĚ ale přece, po výstupu s babičkou jeho přítelkyně. Ta jediná se zachovala tak, jak měla!! Není to ani tak kritikou filmu, ale odemně rozhodně kritika společnosti, protože lidé měli neprodleně ukázat, že pro TOHLE zde není místo!! Ani v legraci. Umřely MILIONY lidí!! Nebo jen tyto reakce z filmu vystřihli...? To se nedozvím. Nejsem nějaká praštěná levičačka, naopak jsem česká patriotka, a dovedu si představit, že lidem v dnešní situaci se líbí jeho řeči. Ano, něco na tom bylo. To je velká pravda. Ale Hitler zašel do extrému, v realitě tenkrát. COPAK OPRAVDU NEJSME SCHOPNI SE POUČIT? Tudy cesta NEVEDE! Nevedla a nevede! A když budeme k tomuto lhostejní, jednou se zrodí NOVÝ Hitler. Nebude se jmenovat Hitler ale třeba Franz Smutchz, ale udělá úplně stejné čoromoro jako Hitler ve 30. letech, pokud německá společnost bude reagovat takhle !!! Pokud to dovolí, pokud to bude chtít a pokud to bude situace vyžadovat, což všechny tři ukazatele jsou dnes na hraně, jakože skoro ano... kdy přijde nový ,,mesiáš"... ? Čas ukáže. Uvědomme si, že Hitler taktéž se chopil moci za velké hospodářské krize když bylo nejhůř! No, zpět k filmu. Konec mě šokoval. Byla jsem překvapená, že to dokázal, jakože JO! Zawadsky! A pak... to finále. Jsem znepokojená a mám o čem přemýšlet, jak jsem psala. Rozhodně to není nijak extra vtipné, hlavně rozzářené tváře na ulicích, co mávají ... pro mě děsivé! Herecký výkon výborný, až znepokojivý. Tečka. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Jsem stejný jako vy. Jsem vaší součástí." Zmatený Adolf Hitler se probudí v roce 2014, aby dokončil své dílo. Velmi těžko se to hodnotí a s konce mrazí. V tomro filmu o návratu Hitlera do dnešní doby a jeho novém potenciálním vzestupu díky aktuálním politickým a společenským problémům, to na konci vypadá, že by se mu dalo znovu podlehnout. - 80%. ()

bkf1

Nápad naprosto skvělý, zpracování by mohlo vytěžit mnohem více, ale nebuďme nenažraní zvláště v této době. Každopádně zvláště ty "živé reakce" (ANO, to byly skutečné reakce skutečných lidí, kteří netušili, že jde o film) dokazují tu "krásnou" vlastnost lidstva, jak VELMI rychle zapomíná na historii (to je mimojiné vidět i v tom CELOSVĚTOVÉM směšném až trapném postoji a akcím proti covidu). Každopádně je krásně vidět tupost lidstva, které rokem 2007 dokázalo, že té tuposti je velmi, ale opravdu velmi rádo, přístupné a že si v té tuposti chce libovat a rochnit se v ní, jak prase v blátě. Každopádně ten odkaz je jasný... KAŽDÝ VŮDCE SE MŮŽE VRÁTIT (Hitler, Stalin, Sadám...) a to jen proto, že ho budeme uznávat, protože poučení z HISTORIE hodíme tam, kam házíme odpadky... ()