Čo keby Hitler v roku 1945 nezomrel, ale len zaspal? A čo keby sa prebudol v 21. storočí? Ako by sa asi tváril a našiel by v našom svete spojencov? Dostal by sa opäť do politiky? Ale určite áno! (Cinemart SK)

Jaroslaf

Chtělo to důvěryhodnější ústřední postavu. To, že všichni zúčastnění pořád opakují jak moc "mu" byl podobný, mě fakt nepřesvědčí. Pochybuji, že opravdový vůdce by se polovinu filmu přiblble usmíval. I takovej Trojan ho zahrál stonásobně lépe. Na to, o jakém to bylo tématu to bylo, to bylo zoufale nevtipné. Jestli to ono nebude tím, že jak už víme se South-Parku, němci jsou nejméně vtipným národem na světě .) Filmem jsem se pronudil a hvězdu navíc dávám jen za znepokojivou představu, že kdyby se něco takového skutečně stalo, nejspíš by to dopadlo stejně jako ve filmu. Lidi zoufale hledají někoho, kdo aspoň trochu vybočuje. Proto máme Zemana, proto Amerika možná bude mít Trumpa a proto by Německo klidně mohlo mít opět Hitlera. Tři za tuhle ohavnou pravdu. Mrtvého pejska jsem taky vidět nepotřeboval. ()

arcticsky

Skvělá, i přes provařeného hlavního protagonistu aktuální komedie. Trochu to kazí snad jen příliš polopatický, aktivistický závěr. Jinak doporučuji jako opravdu chytrou zábavu... ()

Gulde

Čekal jsem komedii, u které se nasměju, což se taky stalo, ale zároveň jsem dostal komedii, která má i jistou hloubku. A vlastně mám pocit, že kdyby se tohle doopravdy stalo, bude to mít totožný průběh s tím, jak to vidíme v tomto filmu. I když ano, je to v jádru taková propaganda opačného ražení, ale i tak to dost dobře nastavuje zrcadlo dnešní společnosti (tuhle větu jsem vždycky chtěl v nějaké souvislosti adekvátně použít, takže se mi právě splnil sen). ()

beniczech

Překvapilo mě, jakým způsobem se filmu podařilo odrazit náladu dnešní společnosti a naroubovat to na nedávnou historii - 30. léta minulého století. Občas se najde i zajímavá myšlenka či vtipný moment. Ale jinak jsem čekal více - lepší zpracování, propracovanější začátek (přechod mezi jeho a naší dobou), pokus o nové převzetí nadvlády a jeho poražení. Nicméně film je zpracován jinak a v takovém případě by neškodila kratší stopáž. /55%/ ()

Janko_Vlyrd

Hovorím si, 5 hviezd alebo 3 hviezdy. Treba totiž pripustiť, že film je naklonený skôr politicky, než životopisne, jak by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Celá myšlienka filmu spočíva v tej skutočnosti, že "zdvíha prst" nad celou súčasnou problematikou Európy. Výstižný film, ktorý nie je ľahké ohodnotiť. Človek nevie, či sa má smiať, plakať alebo si niečo pripúšťať. Je to politicko-experimentálne-dokumentárno natočené dielo, ktoré je technicky špičkovo zvládnuté, herecké výkony postačujúce atď. Ak ovládate dejiny, a obzvlášť tie Nemecké, budete sa baviť. Ak nie, nepochopíte tak 80% filmu. ()

Flopik

V celku sklamanie.Dúfal som v parádnu komédiu pretože ten nápad je skvelý ale nič také nebolo.Netvrdím pár krát som sa zasmial ale to je tak všetko.Najviac mi asi vadila dĺžka, kludne by som to o pol hodinu skrátil.Ale na nudný večer celkom pohoda. ()

VictorMartel

Mezi Židy jsou nejlepší němečtí skladatelé, filosofové, vědci. Jak se vypořádat s tím, že Beethovena může nějaký židovský talent reprodukovat věrněji než všechen původní talent teutonský? Kafkovo a Kraussovo dílo promlouvají ke všem a snad ani sebeněmečtější Němec nezapře, že chápe. Lze zplynovat Žida i mohamedána - ne ale své přirozené sympatie k němu jako ke konkrétní osobě svou kouzelnou maličkostí zpochybňující celou naši nedůtklivost až zášť k její rasové či kulturně komunitní identitě. A to je permanentní špatné svědomí každého bystřejšího nacionalisty. Přesto obecně lze vycítit z každého antihitlerovského moralizování hlavně pokryteckou závist a hru na ušlechtilost. Přijde doba, kdy četba Mého boje nebude německou legislativou připouštěna výlučně pod záminkou akademicky kontrolovaných studijních účelů v zájmu jednostranné oficiální interpretace. Takto skvěle vymyšlený fiktivní román odhalil ale fundamentálnější vrstvy, které lze snad i lépe vystihnout v méně idealizujících a o to konkrétnějších kategoriích Empedokleova dualismu a psychoanalysy. Jako je vztah velmocí obývajících domov jedné planety permanentně problematizovanou vzájemnou závislostí, napětím mezi póly objetí a eliminace, jako si z principu nemohou úplně důvěřovat navzájem se potřebující konkurenti, jejichž poměr dominuje světovému řádu, takže tím, že se identifikují co kontraposice, je součástí jejich identit i to, vůči čemu se vymezují jako vůči svému negativnímu předpokladu, je i vztah vůdců k masám a vůdcům cizích mas dobře vysvětlitelný pomocí těch nejužších a nejrozporuplnějších vztahů známých z milostné tragiky. Vůdcové si svá příští východiska důkladně a obezřetně připravují, nabízejí zklamané mase útěchu a svěžest nového. Vloudí se a ovládnou ji. Vůdce i lid jsou každý fascinován svým úspěchem skrze moc druhého. A když se to v náporu světového nesouhlasu zhroutí, znechucená, dalším neúspěchem poražená pozůstalá lidová duše si stejně nedovede zcela nestýskat: „Dem Hitler können die Leute einfach nicht lange böse sein.“ Jiné buď přiléhavé, nebo alespoň komické repliky a průpovídky: „Wen sonst hätte die Vorsehung...zurückholen sollen?“ „Selbst Polen existiert noch! Und das auf deutschem Gebiet! Hätte ich mir den Krieg ja schenken können.“ „Gestern verschob ich noch die 12. Armee, heute Zeitungsständer.“ „Wieso kommt eine Uhr?“ „Meine Weltanschauung befähigt mich, die richtigen Schlüsse zu ziehen.“ „Ich bin nicht Wolfsschanze6.“ „Das Vierte Reich aufbauen? Die schaffen noch nicht mal ein Ikearegal.“ / PODOBNÉ: Bananas (1971), The Dictator (2012) ()

M1k9

Alespoň za sebe tleskám, že někdo zvedl koule a pustil se do těchto zakázaných vod. Definitivně zajímavý nápad s nepříliš povedeným scénářem. Film nudil. Hlavní jakože poselství, které bylo několikrát nešikovně opakováno zní, že Hitler byl pouze figurka, kterou si vědomě zvolili zoufalí lidé. To je samozřejmě pravda a pár dnešních ovcí si to může ještě uvědomit - o čem to bylo a o čem to zase může být. Podle mě to je paradox, když se lidé ohánějí tím jak byl Hitler strůjce zla, ale zároveň neřeší uprchlickou krizi, zavírají oči, vítají, přikrývají mrtvé, nakupují černé pytle, nevycházejí ven a tím zadělávají na něco ještě mnohem horšího. Stejně je pro lidi asi přirozené neustále mezi sebou válčit a působit si zlo. Nemůžu si pomoct. A teď možná přeháním, ale problém je to tak závažný až to mnohým nebude připadat ani vtipné! 5/10 ()

nonick1 odpad!

Zprvu téměř boratovská komedie se postupně zvrtne do nechutně manipulativní agitky, na jejímž konci němečtí neonazis skandují „Wir sind ein Volk!“ - tvůrci filmu ovšem (ne)taktně pomlčí o židovském autorství tohoto hesla z knihy Theodora Herzla „Židovský stát“ - de facto bible sionismu. Mlčí se i o množících se případech nebývalého násilí, páchaného migranty uprostřed Evropy. Nu, v Německu o každodenní realitě merkelovského soužití s nelegály („Wir schaffen es!“) ví své, příkladů by se bohužel našlo až příliš: viz znásilnění a následné zabití dcery vysoce postaveného úředníka EU ve Freiburgu. Těžko z toho vinit kohokoliv jiného, než stávající představitele německé politiky. Tvůrci filmu si ovšem neodpustí konstrukt jakési pomyslné rovnice Hitler = Wilders...Le Penová...či Heider..., tváře těchto politiků se ve filmu cíleně objeví v souvislosti s názory německé veřejnosti na nelegální migraci a (nedařící se) integraci migrantů. A tak, namísto, aby nově se zjevící führer dostal obohacující multikulti lekci kupříkladu na nádraží v Kolíně nad Rýnem, filmaři zesměšní AfD a nakonec Hitlera zmlátí - světe div se - jeho obdivovatelé, pro které je modlou...??? Jestli tvůrci filmu chtěli divákům sdělit, že každý v sobě nese zárodky totalitního myšlení, tak měli začít u sebe – prosazování jediného správného pohledu v rámci politkorekt diktatury se od normalizační totality zas tak neliší. Mimochodem: všiml jsem si, že není snad dne, aby se v televizi neobjevil nějaký pořad o Hitlerovi. Přeborníky v tom jsou ČT 2 a Prima ZOOM. Qui bono? ()

kijifa

Velmi vtipné, velmi znepokojivé. Většinu stopáže jsem se parádně bavil, komediální stránka funguje většinu času na jedničku. Ke konci se ale začne do mysli vkrádat otázka co by kdyby. Tu jen podporují scény s reálnými, nic netušícími lidmy (pokud jsou autentické). Navíc dramatický závěr ukazuje, že i autoři s touhle myšlenkou počítali. Z kina tak odcházím zamyšlený, ale pobaven a dávám lepší čtyři hvězdy. ()

cyphercz

Měl jsem obavy, protože knížka se mi dost líbila, ale nakonec to není vůbec špatný! Sice je tam pár hluchých míst, ale celkově to funguje, Oliver Masucci hraje skvěle a uvěřitelně, v určitých momentech to nutí člověka k zamyšlení... ()

sNeDy

Hvězda dolů za závěrečnou linku s natáčením filmu, která mi prostě neseděla. Jinak místy velmi povedené fórky, místy i snaha o nějaké to "poselství" a na německý film i sympatičtí herci. ()

Saur.us

Kdo bude díky traileru a první, předtitulkové scény natěšen na film boratovského typu, bude zklamán stejně jako já. Co se poté odehraje, je místy vtipný, místy šokující polohraný film se silným politicko-sociálním podtextem, o který v něm ve výsledku jde ale nejvíc. Podprůměrný nosný dej v kombinaci s nepříliš přesvědčivým O. Masuccim dělá z Už je tady zas dost průměrnou záležitost, která ve mě i přes silné poselství nezanechala nějaký větší dojem. ()

Endavour

POZOR! Než zhlédnete film, v tomto případě vřele doporučuji nejdříve sáhnout po neméně geniální knížce Timura Vermese, jež je samozřejmě předlohou pro tento film v zájmu pochopení německých reálii a některých bizarních scén. Jistě, pokud nepatříte k fanouškům německé kultury (což autor této recenze s těžkým zápalem do německého jazyka určitě je), pak Vás některé scény možná bavit nebudou. "Ronaldo z Hitlerjugend, kde je cesta"? - s touhle hláškou začala skoro dvouhodinová takřka geniální satira, která si z problémů současného Německa (přistěhovalci, radikální islám apod.) nebrala servítky. Totální dezorientace "probuzeného" Hitlera v moderním Berlíně dodávala filmu to pravé ořechové. Na druhé straně, snímku film měl svá hluchá místa,dobrá, kdy z kamery na chvíli zmizel náš hlavní "dobyvatel". V momentě kdy se znovu objevil, a s ním i jeho plány na totální remilitarizaci Německa, skvělý humor se vrátil. Nicméně parádní komedie. Uděluji místečko v mé TOP desítce. ()

Bozvav

Neuvěřitelná studie nás samotných (dobře, ne nás samotných, ale našich sousedů). Jasná a zároveň velmi alarmující zpráva, která nese jasné poselství. Pokud už se sakra nepoučíme ze svých vlastních dějin, budeme pořád bloudit v začarovaném kruhu, kde stačí málo a k moci se dostane magor, který podporován vychytralými jedinci bez skurpulí roznese tento svět na kopytech. A to se bude opakovat tak dlouho, než se zrušíme definitivně. Teprve pak si tato malá modrá koule zhluboka oddechne a řekne: "Konečně". Vzhledem k tomu, že nejsme Antikové, tak se nejspíše k vyšším a hlubším myšlenkám, popřípadě bytí nejspíš nikdy nedopracujeme. Vynikající film, smekám před německými tvůrci, že se nebáli kopnout do vosího hnízda. Za mne 85%. PS: jen ten Hitler se jim tak úplně nepovedl, ale možná to byl umělecký záměr. ()

Richie24

Výborné to je! Musím říct, že reálná (!) mystifikace veřejnosti mě mimořádně bavila, stejně jako spousta skvělých narážek na historické reálie. Navíc, a to už mě bavilo podstatně méně, film přibližuje, co Evropě kvůli současné vyhrocené situaci reálně hrozí, a vybízí, abychom se nad sebou zamysleli včas. Er ist wieder da nad očekávání dobrý, jasné 4 ****. ()

3T

Jelikož se jedná o německý film, tak se snaží tvůrci bořit tabu v německé společnosti. Snaží se ukázat, jak můžou být nacistické vize nebezpečné i v 21.století. Je toho důkazem sociální experiment středoškolského učitele Jona Ronesona, který nejspíš nechtěně zfanatizoval své studenty. Na druhou stranu mi film trošku vadí v tom, že spoustu lidí se teď může v Hitlerovi vidět a to dokazují i reálně natočení kolemjdoucí, neherci ve filmu. Proto je to pro mě rozporuplné, ale i takové filmy mám rád. Taky si myslím, že tabu ve společnosti vytváří zlo a nepochopení a o některých věcech by se mělo mluvit. Lidí by měli znát svinstvo, co se v minulostistalo.Původní námět je drama v pravém slova smyslu, tedy divadelní hra. Přiznám se, že by mohlo být zajímavé. Film dokazuje rozložení naší společnosti, proto takové hodnocení,. Taky musím říct, že Hitler byl zločinec, ale byl to rozený rétor, co dokázal sthrnout dav. Podtrženo sečteno 4*, ve filmu a ve svobodně uvažující společnosti by něměla evistovat tabu. ()

Wawer

Ach tak ideologická agitka. Film, který je elegantní adaptací nesnadno uchopitelné předlohy, který navíc jde ke konci svou vlastní a dosti odvážnou cestou, kdy se "zatočí sám do sebe", nakonec dává sám sobě ránu pod pás (podbně jako BlacKkKlansman) a tím totálně zabíjí svoji nadčasovost. Škoda toho, a škoda Sawatzkého, který tak jak byl v knize bezprostřední mistrem improvizace, ve filmu je to spíš moula, kterému navíc nadělí nehezký, a zbytečný, konec. Za mě lepší 3* ()