Dva a půl italského páru se sejde ve vlaku do Monte Carla a později se zaplete do vraždy starší bohaté Holanďanky. Remo (Vittorio Gassman) a Marina (Silvana Mangano) jsou kadeřníci a jedou do kasina vyhrát peníze na to, aby si otevřeli vlastní nový podnik. Commander Alberto Franzetti (Alberto Sordi) se po neúspěšném pokusu zbavit se gamblerství vrací do Monaka, kde na něho čeká manželka Eleonora (Dorian Gray) a konečně Quirino (Nino Manfredi) a Giovanna (Franca Valeri) vezou bohaté Holanďance za slibnou odměnu jejího psa. Když jí ho přinášejí, zjistí, že bohatá žena je zavražděna a utečou, přičemž tam ale zapomenou zavazadla. Remo a Marina v kasinu prohrají a pokusí se ukrást kufr, ve kterém si myslí, že jsou peníze (ale mezitím je tam – překvapivě – mrtvola). Alberto Franzetti zase uvede falešné alibi, protože jeho žena se místo toho, aby mu dosvědčila nevinu, milovala s jiným mužem (Georges Rivière). Všechny tři páry se snaží lživě dokázat, že o vraždě vůbec nic nevědí, což policejního komisaře (Bernard Blier) jen utvrzuje v podezření. Nicméně jeho pátrání nakonec odhalí nejen jejich falešná alibi, ale odhalí i skutečné vrahy, i když jejich alibi bylo perfektně připravené. Krimi komedie s hvězdných obsazením vznikla v produkci Dina de Laurentiise (tehdy manžela Silvany Mangano). (Peabody)

evapetra

V této spíše černé komedii mě potěšil tradičně roztomilý Bernard Blier v roli komisaře. Měla jsem obavy, že tam bude mít jenom nějaký malý štěk, naštěstí ale dostal celkem dost prostoru. Ostatní herci, zvláště ty dvě dvojice mladých Italů působili tak nějak moc amatérsky a právě díky nim se mi zdálo, že zábava občas trochu drhne a že s jinými představiteli by se z tak nápaditého scénáře dalo vytěžit více. ()

classic

Pánska [i dámska], talianska, herecká smotánka + jeden francúzsky komisár [neustále hovoriaci po taliansky], keď v istý moment, sa zrazu všetci protagonisti, ocitnú pod jednou strechou vo vyšetrovačke = MONTE CARLO [výprava]. • A ešte by sa dalo snáď nasledovne doplniť i toto: stratený jazvečík, stará dáma Zungguenová, VRAŽDA. • A k tomu i vari automaticky prislúchajú: zvyčajní podozriví v podaniach troch manželských, talianskych párov + jedného francúzskeho milenca jednej z nich = Dino De Laurentiis [produkcia], a až následne potom, resp. predtým i Mario Camerini [réžia], ktorý bol v úvodných titulkoch, uvedeným nie na konci, ale v tesnom závese pred PRODUCENTOM = Titul, ktorý je buď preloženým vo francúzskej podobe, ako: Chacun son alibi [Každý má svoje alibi], alebo skrátka v talianskej podobe, ako povedzme: Crimen [Kriminalita?]; a mimochodom, nestrácate sa tak trochu vo všetkých, predchádzajúcich informáciách? • Je to dokonca možné, že predsa i trochu áno, nakoľko by som rovnako ešte podotkol, že počin disponoval nielen i s »dvojitou retrospektívou«, v ktorej by sa divácke obecenstvo teoreticky mohlo trošku zložitejšie orientovať, ale zároveň i o máličko komplikovanejšou štruktúrou, v ktorej by sa už mohli oveľa viacej strácať, než je teda vôbec prípustné, a tak napokon len najviac záleží na tom, ako je momentálne [po psychickej stránke] nastavený divák...? • Sordi, Gassman a Manfredi Versus Grayová, Manganoová a Valeriová + Bernard Blier, ako hlavný vyšetrovateľ = [Ne]ucelený, kinematografický zážitok, aký si väčšinou i obzvlášť rád vskutku doprajem! PS: Škoda, že Francúzi [zväčša] nehovorili po francúzsky, lebo vtedy by sa podľa mňa dosiahla určite väčšia dynamika z pohľadu ako celku; no nakoľko sa Talianom zrejme príliš nechcú čítať [talianske] titulky, tak práve preto si zvolili i túto "nešťastnú alternatívu", ktorá úplne zľahka kazila filmový zážitok. ()

Snorlax

Blier je velice roztomilý komisař. S šarmem sobě vlastním vyšetřuje vraždu jedné bohaté stařenky, v jejímž případě začíná být stále více podezřelých. ()

Flego

Silná herecká trojka rozohráva typickú taliansku komédiu, kde je prioritou rýchlo zarobiť nejaké peniaze. Situácia sa skomplikuje, lebo sú podozriví z vraždy... Zábavné dialógy s kadenciou guľometu, dobre vystihnuté pointy a logický záver robia z filmu skvelú krimi komédiu. ()

Pierre

Tři italské manželské dvojice na výletě ve Francii, jedna zapeklitá vražda do které se různými náhodami zapletou a jeden tvrdohlavý komisař kterému musí čelit.  Uvizlé ve své době a herci možná víc přehrávají než hrajou. Ale bavilo mě jak je příběh vymýšlený a jak se po vlažném úvodu všechny manželské dvojice různými menšími příběhy zapletou do vraždy, což je divákovi podáváno až povídkovou formou a celé je to poměrně promyšlené, A  závěrečné odhalení pro mě bylo dost překvapivé. Až jsem se rozhodl, že budu trochu nadhodnocovat a filmu jsem tak dokonce zvednul procento. ()