Temné uličky Paříže ovládají zločinecké gangy a osmnáctý policejní okrsek patří mezi nejzapadlejší. Jeho detektivové jsou však podsvětí nejblíže. Frankovi se pod falešnou identitou podařilo dostat do blízkosti nebezpečného gangstera Clauda, který chystá velkou akci. Po krvavé loupeži diamantů zůstalo sedm mrtvých. Frankovi kolegové začnou případ vyšetřovat. Mezi podezřelé teď patří i on sám, a aby dokázal svou nevinu, musí s přítelkyní Ninou dopadnout skutečné pachatele a najít lup. Netuší však, že mezi policajty jsou i dva zrádci, kteří udělají cokoliv, aby diamanty získali první. Krvavý boj začíná... (oficiálny text distribútora)

vorenus

Opravdu to chtělo přidat více akce.Ale jinak to byla Marchalova příprava na jeho mistrovský kousek Válka policajtů.V každém případě je to určitě snímek, co stojí za vidění.Je to prostě pro příznivce staré dobré Francie. ()

Shitonit

Za mě very gud, jasnej děj, jasný zmrdi, to byli vlastně snad všichni, francouzská šatnoárkrimoška až do prdele. Přesně jak sem si to přál. Pustit film, a sjet to s nadšením až do konce. ()

herrbierer

Tak tohle je moje krevní skupina. Hodně jsem se musel držet, abych nedal pět hvězdiček (tak výjimečný ten film přece jen není). Drsnost od začátku do konce dává vzpomenout na starou školu kriminálek, kterou opravdu uměli pouze amíci a frantíci. Richard Anconina a Anne Parillaudová tu předvádějí skutečný herecký koncert. Určitě si seženu Válku policajtů. ()

Sekel

Vynikajici kriminalka. Velmi povedena kombinace, detektivky, psychothrilleru a milostneho pribehu ze zivota, tajnych, zkorumpovanych, odepsanych a zivotem otriskanych policistu z nejhorsiho parisskeho okrsku. Idealni rozjezd pro reziserovu Valku policajtu. Je zde vytvoreno neuveritelne realne a autenticky pusobici prostredi policejni prace, bez skrupuli a znacne ovlivnene denodennim dotekem podsveti, v nemz je Anconinuv Chaievski ve sve podstate archetyp hrdiny, neuprosny, tvrdy, milujici a chranici Ninu Anne Parillaudove, ktera mu v pravy cas oplati stejnou minci. Do toho klasicky bad man Gerarda Laroche, schopny cehokoli a nezrazujici svoji vec a neslevujici ze svych cilu az do konce. Marchaluv oblibenec Francis Renaud je jen tresnickou na dortu. Vrele doporucuji vsem, kterym se libi realne pribehy ze zivota spinavych hrdinu. ()

moorks

Spíše psychothriler s akčními a romantickými prvky. Rozhodující jsou zde dialogy, akčních scén je pomálu,ale stojí zato. Anne Parillaudová je pořád kočka a i zde to předvedla, stejně jako Alexandra Vandernoot...a mužští je doplnují v čele s Richardem Anconinou. Je to solidní podíváná, ale možná trochu zdlouhavá a místy nudná...škoda ()

Bragi66

Francouzské dobové krimi, jak má být. Hodní a zlí policajti. Hodní policajti převlečení za zlé loupežníky. Účesy á la Štaidl, Presley, dokonce i máničky. Velmi nápadité kreace civilních policejních krojů, ale nejlepší je smrťácký oblek, který nosí François Levantal. Docela dobrá kamera a tvrďácké policejní herecké výkony. K tomu sedící i hudba. Já to beru všema pěti. Jinak filmů se stejným CZ názvem je více (1991, 2002, 2007, 2010). ()