Agatha Christie: Slečna Marpleová

• Česko Slečna Marplová (viac)
Veľká Británia, (2004–2013), 35 h 47 min (Minutáž: 82–103 min)

Predloha:

Agatha Christie (kniha)

Geraldine McEwan, Julia McKenzie, Joanna Lumley, Herbert Lom, Griff Rhys Jones, Ian Richardson, Christian Coulson, James D'Arcy, Timothy Dalton (viac)

Slečna Jane Marplová sa vydáva na mnohé dobrodružstvá pri odhaľovaní vražedných záhad. Amatérska detektívka, ktorá žije v mierumilovnej anglickej dedinke St. Mary Mead, oplýva analytickou mysľou a tak nejako záhadné zločiny a vraždy v celom svojom okolí priťahuje. Aj keď k nej miestna polícia pristupuje mierne nedôverčivo, čoskoro zistí, že jej analytické schopnosti sú veľmi užitočné. (TV Markíza)

Recenzie používateľa Autogram k tomuto seriálu (23)

Karibské tajomstvo (2013) (S06E01)

Nuda, nuda, občas mŕtvola, kde sú tie staré časy svižných 50-minútových poirotoviek... Prvá polovica tak pomalá, že už to záver nemohol dobehnúť. (13.6.2015) –––– Na druhýkrát som dokázal oceniť exotické prostredie aj dobre vymyslený vysvetľujúci záver. Ale stále mi vadila prehnaná dĺžka a priveľa omáčky okolo zápletky. (19.1.2019) ()

Greenshawsov prepych (2013) (S06E02)

Presne takto si predstavujem "marplovku". Poriadne zamotané, pár vedľajších postáv určených na zavádzanie diváka, ktorý sa chce sám k niečomu dopátrať, a trochu strašidelnosti tiež nie je na škodu. Nakoniec všetko do seba zapadne a všetky spočiatku divné detaily dostanú zmysel. Silné štyri hviezdy.–––– Jsi zrcadlem své matky, jež v tvé tváři nachází líbezný květen svých mladých let. ()

Nekonečná noc (2013) (S06E03)

Nezdieľam tunajšie nadšenie z tejto časti a vlastne ani z celkovo poslednej série. Rozvláčny štýl, keď sa hodinu nič nedeje, iba nejaká limonáda o zoznamovaní mileneckej dvojice, a až po tej hodine sa niečo slabé a nevýrazné stane, to nesvedčí kriminálke od Agathy. A slečna Marplová tu bola celkom zbytočná. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno