Hriešne bohatá Florence Foster Jenkins (Meryl Streep) je v roku 1944 na výslní vrcholu newyorskej spoločnosti. So svojím manželom a manažérom v jednej osobe, St. Clair Bayfieldem (Hugh Grant), veľkorysým patrónom klasickej hudby, zahŕňajú mestskú smotánku výberom slávnych operných árií v podaní samotnej božskej Florence. Jediným nedostatkom jej vystúpení je skutočnosť, že Florence nielenže nedokáže udržať pri speve melódiu, ale jej hudobné nadanie a hlas sú jednoducho príšerné. Takúto drobnosť však dokáže dobrý milujúci manžel vyriešiť. Bayfield udržuje svoju Florence v presvedčení, že jej spev je priamo nadpozemsky krásny. A tak Florence vždy spieva pre starostlivo vybrané a zaplatené publikum, či veľmi lojálnych priateľov. Povzbudená svojimi úspechmi, Florence sa rozhodne splniť si celoživotný sen: vystupovať v Carnegie Hall. Vo svojej neskrotnej štedrosti rozdá na svoj chystaný koncert tisíce vstupeniek veteránom vracajúcich sa z vojny. Bayfield, ktorý ju láskyplne chráni pred krutou pravdou, musí čeliť najťažšej výzve svojho života... (Magic Box)

Jakubik

Průměrné drámo kterému není třeba přikládat nějakou zvláštní pozornost. Herci jsou fajn i námět není hloupý. Na odpolední pokoukání které má hlavu i patu… ()

tranquill

"Za něco stojí umírat!" Povedená komedie na základě zajímavého příběhu o "zpěvačce", o které jsem zhola nic nevěděl. A s parádními výkony všech tří hlavních postav. ()

Ozzy2

Příšernej film.Nesnáším, když někdo zpívá falešně.Díval jsem se na to jen kvůli Simonovi Helbergovi, bohužel měl pořád masku Howarda Wolowitze. Takhle zprznit jednu z nejkrásnějších světových arií by mělo být trestné.Jestli v tom někdo spatřoval komedii, tak já opravdu ne. ()

grosek

Já se bavila od začátku až do konce. Čekala jsem, že Hugh Grant na sebe strhne veškerou pozornost, protože o jeho zábavných grimasách jsme se už mnohokrát přesvědčili a už roky nás všechny baví tím svým Grantovským stylem. Ale musím říct, že ho na plné čáře pokořil Simon Helberg. Jeho mimika byla dokonalá... ty výrazy byly tak upřímné a přirozené, že jsem mu to sežrala i s navijákem. Z jeho výrazů bylo tak snadné číst to, jak se cítí, co si myslí a přitom to nebylo proto, že by snad ty výrazy přehrával nebo přeháněl. Naprostá pastva pro oči. Ani na vtěřinu jsem nevzpomněla na Teorii velkého třesku, odkud ho znám. Úplně se oprostil od své nálepky Howarda Wolowitze. Meryl Streep se zhostila téhle role s nadhledem a ctí. Má můj obdiv, že se do toho dala. Skvělé bylo, jak se mi měnil názor na její zpěv během filmu. Po počátečních stavech smíchu jsem se začínala obávat, že se mi její kvílení zprotiví, ale já v tom postupně začala vidět úplně něco jiného. Bavilo jí to, dělala to srdcem a vlastně nešlo o to, aby to bylo pro uši posluchačů dokonalé. Vlastně tu myšlenku krásně zakončila větou "Můžou říkat, že jsem neuměla zpívat, ale nemůžou říct, že jsem nezpívala." - tohle se povedlo a získalo si mě to! :) ***** ()

anitae

Tak tohle mě bavilo, bavili mě všchni tři hlavní hrdinové. Florence, která je nejdřív k smíchu nejen svým zpěvem, ale postupně toho směšného ubývá až po koncert v Carnegie. Grant jako herec, manžel a manažer, chránící Florence a zároveň se snažící žít vlastní život. A nakonec i neustále se ksichtící klavírista Helberg. Dobré byly zmínky o nemoci, nevěře, a hlavně o tom, co všechno jsou lidi schopní udělat pro peníze. 3-4* ()

pepa3rd

Když to vemu kolem a kolem, ono se toho v tomhle filmu zase tak moc dramatického neděje. Stále jsem čekal, kdo se pokusí Florenc obrat nebo jinak podvést, ale o tom tenehle film není. Přesto mě bavilo sledovat tenhle lidký příběh o jedné ženě, která měla obrovské srdce a hudební hluch :). 60 % ()

Torgal

Hlavná hrdinka je groteskná pomýlená postavička, ktorú jej manžel s nadšením podporuje vo svojej dezilúzii, pričom jej bez okolkov zahýba s inou slečnou. V skutočnom živote to ale asi bol väčší bizár než ako sa mi zdalo z tohto filmu. Meryl si však vďaka nemu prišla po povinnú oskarovú nomináciu, čo bol zrejme hlavný dôvod jeho vzniku. 6+/10 ()

Bobšule

Úžasný herecký koncert Meryl Streepové a opět velmi příjemný Hugh Grant. Simon Helberg mě trochu zaskočil. Patrně komičnost spočívající v jeho pípání ve vysoké tónině jsem nějak nepobrala. Mimikou při výkonech "pěvkyně" to ale dohnal. Ten člověk opravdu umí hrát jen očima. Scénář je velmi citlivě a dobře napsaný. Děj má spád a je prakticky bez jediného hluchého místa. Z kina jsem odcházela s bolavou bránicí, ale ovšem i - přiznejme si - ušima. To je učiněný sluchový masochismus. Ale stojí za to!!! ()

mira.l

Meryl Streep i Hugh Grant byli skvělí, stejně tak Simon Helberg. Fakticky vzato, děj jako takový to nemá skoro žádný, ale já jsem se slušně pobavil:). Pokud se "nejhorší zpěvačka všech dob" dokázala opravdu procpat až do Carnegie Hall, tak kloubouk dolů před ní a upřímnou soustrast těm, co to museli poslouchat, musela to tehdy být slušná zábava:). Za mně poctivé 4*, na plný počet to tak nějak těsně nebude, soundtrack si asi nepořídím, rád bych svoje uši ještě nějaký ten rok používal:). ()

haWranka

Herecké výkony se nedají zpochybnit, velmi mile mě překvapil hlavě Hugh Grant. Ovšem jinak... Zklamání. Samozřejmě jsem nečekala nějakou akci, ale čekala jsem alespoň nějakou zápletku. Tady vůbec žádná nebyla. Všechno plynulo bez jakéhokoli problému, bez krizové situace. Kde nic, tu nic. Není to špatný film, jen je... O ničem... Já bych snad raději uvítala nějaký hodinový hraný dokument o Florence. ()

Inozuka

V duchu filmu bych měl dát plných pět a za rohem se smát, jak to bylo (pod)průměrné. Ale ono vlastně nebylo. Ústřední herecká trojice Grant - Streep - Helberg předvádí famózní výkony, které až dojímají. Film je na první pohled stavěn bezdějově a povrchně, ale pod hladinou plave dost filozofických, existenciálních a etických otázek, na které se bude vnímavý divák snažit odpovědět a u nichž se mu to v jednoznačné rovině pravděpodobně nepodaří. ()

caba

Film ,který pohladil .Krásný vztah ,plný lásky ,citu ,něhy.Výborná Meryl Streep , Hung Grant, pozadu nezůstává ani ve své roly Simon Helberg. ()

Gienah

Milujem Meryl, bola bajecna. No musim sa priznat, ze v Bozskej Florence ma viac zaujalo herecke umenie Hugha Granta. Rola milujuceho, ochranitelskeho a napaditeho manzela mu isla presvedcivo. Co sa tyka filmu... Meryl autenticitu predlohy spevu predviedla tak uveritelne, az mi vlasy vstavali dupkom a tretia hviezda v hodnoteni je za to, ze herci a samotna Meryl boli schopny vydrzat ten spev a dotocit film do konca. ()

Trixinka

Životopisné filmy moc nevyhledávám, tento jsem shlédla kvůli mým oblíbencům - Streep, Grant. Přiznám se, že jsem měla problém film vůbec dokoukat, chvílemi jsem i přetáčela některé scény. Hlavní duo se sice snaží - pro Meryl muselo být náročné vřískat takto falešně, ale bohužel to celkově nějak nevyšlo. Hugh se na můj vkus zbytečně moc culil. Zápletka skoro nulová, prostředí moc snobské. No znovu se na tento film nepodívám - 2* maximum co můžu dát. ()

Matyas

Nevím co se vám na tom nelíbilo, opravdu to nechápu, Tento FILM, byl : Vtipný, dojemný, romanticky založený a hrála v něm Meryl Streep, to je základ filmu 70% plus ()

markotter

Nebýt ústřední dvojice, asi bych šel níž, ale ti dva dali filmu něco navíc, co ho dostalo do nadprůměru. A hlavně - chvíli jsem se smál jak protrženej a chvíli jsem byl opravdu dojatej. No a takový filmy mám rád. ()

Startuje Best Film Fest

Startuje Best Film Fest

14.12.2016

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 15. do 21. prosince tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé… (viac)