Hriešne bohatá Florence Foster Jenkins (Meryl Streep) je v roku 1944 na výslní vrcholu newyorskej spoločnosti. So svojím manželom a manažérom v jednej osobe, St. Clair Bayfieldem (Hugh Grant), veľkorysým patrónom klasickej hudby, zahŕňajú mestskú smotánku výberom slávnych operných árií v podaní samotnej božskej Florence. Jediným nedostatkom jej vystúpení je skutočnosť, že Florence nielenže nedokáže udržať pri speve melódiu, ale jej hudobné nadanie a hlas sú jednoducho príšerné. Takúto drobnosť však dokáže dobrý milujúci manžel vyriešiť. Bayfield udržuje svoju Florence v presvedčení, že jej spev je priamo nadpozemsky krásny. A tak Florence vždy spieva pre starostlivo vybrané a zaplatené publikum, či veľmi lojálnych priateľov. Povzbudená svojimi úspechmi, Florence sa rozhodne splniť si celoživotný sen: vystupovať v Carnegie Hall. Vo svojej neskrotnej štedrosti rozdá na svoj chystaný koncert tisíce vstupeniek veteránom vracajúcich sa z vojny. Bayfield, ktorý ju láskyplne chráni pred krutou pravdou, musí čeliť najťažšej výzve svojho života... (Magic Box)

M_crha

Meryl je naprosto úžasná. Skvěle jsem se bavil.Připadal jsem si jako bych nastoupil do rychlovlaku, film neuvěřitelně odsejpá. A ještě je třeba vypíchnout Hugha Granta ten herecky opravdu nikdy nezklame. ()

lapatata

Meryl Streep po stopadesátésedmé a znovu skvělá. Film sám o sobě je zajímavý, ale ne až tolik zajímavý, aby si ho divák pustil znovu. Takový materiál na míru Meryl Streep, aby měla v čem ukázat svůj talent. ()

Rhea

Na film jsem se podivala hlavne kvuli Meryl, je to moje nejoblibenejsi herecka a s ohledem na jeji vek se tesim z kazde role, kterou jeste ztvarni. Byla vyborna a davam ji jednu vlastni hvezdicku. Hugh Grant byl tez dobry; ja ho moc neznam, videla jsem ho ve 3 filmech (Notting Hill, Laska nebeska a Denik Bridget Jonesove), kde hral tak nejak vsechno stejne, ale tady mel jeho vykon vetsi hloubku a pusobil presvedciveji. Co se tyce predstavitele Cosmeho, tak nevim. Znam ho jako Wolowitze z Big bang theory a tady mi pripadalo, ze se na nej divam znovu, akorat s ulizanejsima vlasama a v obleku (nerekla bych, ze zastinil Granta, jak tu mnozi pisi, ale jiste, je to vec nazoru).. Co se tyce filmu samotneho, tak to byla horka komedie o zene zijici v bludu. Pribeh neni moc zajimavy a komika plyne jen z prisernych peveckych cisel a toho, jak na to ruzne postavy reaguji (rozpacite vyrazy, zoufalstvi ci nezastirany smich). Zkratka takovy prumer, ktery neurazi, ani vylozene nenadchne (jen se u toho nekdy od srdce zasmejete). Kdyz to shrnu, tak za pribeh jako takovy 3 hvezdicky, ale za Meryl jednu navic, tj. celkem 4. ()

Kreptry

Jak už se tu psalo - film je spíš průměrný, ale dobrý! Ovšem ráda bych vyzdvihla výkon Simona Helberga co by "křehkého" pianisty. Byl opravdu báječný. ()

klaranapoli

To bylo dobrý :D Já jsem na to byla tak docela zvědavá jaký to bude a bylo to úchvatné, nasmála jsem se krásně a aj slza ukápla na konci. :) ()

Capri2016

Kedze milujem klasicku hudbu a tiez milujem Meryl Streep - tak na tento film som proste musela ist. Ako som spravne ocakavala - Meryl Streep bola v ulohe Florence skutocne "Bozska". Meryl ako vyborna spevacka dokazala zaspievat falosne ako Florence tak vtipne, ze moja branica sa nedokazala zastavit, kedykolvek Florence zacala zavyjat.... Hoci bol zivot Florence v podstate velmi smutny - vdaka mimoriadnemu herectvu Meryl Streep som prezila tento film s usmevom na tvari. Aj vsetky ostatne herecke vykony (Hugh Grant, Simon Helberg) boli vyborne. Simon Helberg - alebo Howard zo serial "Big Bang Theory" svoju ulohu v tomto filme zahral velmi civilne a citlivo ( tak, ze by ho fanusici Howarda urcite nepoznali...) Film verne zobrazil zivot jednej slavnej osobnosti - ktora sa stala slavnou vdaka svojej priemernosti ale tiez svojej tvrdohlavosti. Film ukazal, ze ked ma clovek peniaze moze byt celebrita, aj ked je len podpriemerna hviezdicka. Proste vyborny film, ktory odporucam vidiet kazdemu. Ten kto nie je milovnik klasickej hudby a nedokaze pocuvat flalosny spev (hoci velmi vtipny) mozno oznaci tento film ako 60%. Ale pre mna proste jasna 80% ()

ragtime

Príliš veľa vaty na plnohodnotný film. Výborný Simon Helberg a premárnená rola pre Rebeccu Ferguson. To je asi tak všetko, čo som si z toho odniesol. A Hugh Grant je už naozaj vo veku, kde má hrať partnera pre Meryl Streep? Asi fakt starnem. ()

Sidenius

Podle skutečnosti, to je asi jediné zajímavé zme nemkdo takový existoval. Jinak nic. Meryl Streep si hodně vážim, myslím že si může vybilrat v čem hrát, tohle je trochu krok vedle. Po boku Hugh Granta :) ()

shinlove

Sranda k popukání :) Ale nebýt Simona, tak by to nebylo tolik vtipné :D Jeho grimasy známé z Teorie velkého třesku jsou prostě úžasné. Každopádně skvělé pěvecké kreace Meryl byly taky super. Nicméně film na jedno shlédnutí, proto jen 3* ()

ABC1

Prostě nemám to srdce dát jen za tři .Meryl skvělá jako vždy, na konci se mi draly slzy do očí, a to jsem starej cynik a málokdo mě něco rozpláče, ale tahle dáma zaručeně vždy. Hugh Grant také velice dobrý, asi mu střední věk prospívá, ostatní herci ok, příběh je patrně dost známý, takže hodnotím zpracování, a to se mi líbilo moc. ()

jaanyna

Film jsem viděla přibližně půl roku po francouzské verzi z roku 2015 nazvané Marguerite. Oba filmy se mi líbily, oba jsem ohodnotila čtyřmi hvězdičkami. A oba mají v tuto chvíli na ČSFD shodně 66%. Ovšem tuto britskou verzi ohodnotilo do tohoto okamžiku přibližně 10x více uživatelů. ()

Mistr119

Zajímavé, kontroverzní a hovořící o povaze světa. Kolikrát se zmítáme ve lži, neschopni vidět pravdu, která by nás zničila... ()

Pythonator

Taková suchá anglická absurdní tragikomedie. Poslouchat Merylku, jak zpívá jako vyšinutá kráva bez špetky hudebního sluchu, to je opravdu zábava, ale na 111 minut dlouhý film to vskutku není dost. ()

yarca

Árie královny noci (asi moje nejmilejší od Mozarta) v podání Meryl Streep alias Božské Florence je asi to nejpříšernější, co jsem od doby chlapeckých kapel typu Lunetic slyšela..ale jinak to bylo dokonalé..ňák si neumím přestavit, jak mohla meryl streep, která je velmi dobrou zpěvačkou, tohle skřehotání vyprodukovat..a přesto jsem její Florence držela všechny palce, když měla vystoupit před narvanou Carnegie Hall 😊! Ten šutr, co mi spadl ze srdce, když to - pravda, po svém - zvládla, musel být slyšet v celém sále 😊 ()

flajboj82

Film určitě zajímavý. Herecké výkony hlavních hrdinů celý film v podstatě "udělají", ale v závěru jsem marně hledal pointu celého toho příběhu (který je podle skutečné události). Dá se nad filmem a tím příběhem i dál přemýšlet, ale musím se přiznat, že jediná další moje motivace spojená s tímto filmem je si zjistit něco dalšího o té pravé Florence a jak to doopravdy tehdy bylo. Když bych to měl zhodnotit jednou holou větou: "odpočinkovka na dlouhé podzimní večery"... ()

robertosteff

Skvostné. Slovo skvostné vystihuje nielen atmosféru celého filmu ale aj jeho posolstvo ( čo všetko dokážu aj nedokážu peniaze, čo všetko dokáže a nedokáže láska, aký výsledok to všetko môže priniesť - a hlavne či to vlastne celé stálo zato ). A vlastne aj všetky herecké výkony a samozrejme klasickú, poctivú, veľmi veľmi prepracovanú réžiu ! Tento príbeh je podľa mna taký vtipný, absurdný a plný paradoxov, že sa nedá mu nepodľahnúť. Drahá Florence bola napriek svojmu, v istej miere naozaj neľahkému osudu, tak plná sily, odhodlania a nekonečného šarmu, že som žral každý jeden jej otrasný tón. Hugh grant veľmi veľmi veľmi sympaticky uchopil svoju rolu, myslím, že takto oddaný muž je snom každej ženy ( láska naozaj hory prenáša ). No a do role Cosmého si neviem predstaviť vhodnejšieho a šikovnejšieho herca, naozaj som sa nasmial. Niekto si môže myslieť, že preceňujem ale premňa veľmi kvalitná "podívaná"... - Len by som doplnil niečo ako reakciu na recenziu nižsie: Herci sú ako víno - čím starší tým lepší. Čo rozhodne u Hugh Granta platí a u Meryl Streep dvojnásobne ( táto neobyčajná žena je od výkonu k výkonu lepšia a je to práve vďaka jej veku, skúsenostiam a jej neustálemu dozrievaniu ). Pri pohľade na nich ma napadá myšlienka " Vrásky sú medaily za život". ()

Lejdybird

Celkově - málem jsem se počurala smíchy, když Meryl zhruba v pětině filmu začala zpívat a to se tedy u mě počítá:). Taky jsem moc ráda zavítala do starých časů. Meryl stárne důstojně, což se mi líbí. Herečka je dobrá, možná skvělá - já nevím. Mě připadá strašně chladná, ať hraje cokoliv. Takže naprosto jsem jí věřila v Ďábel nosí Prada. Grant standartní slušný výkon v psychologicky dost neuvěřitelné roli oddaného manžela bez debat pošahaný ošklivý ženský. V poslední třetině mě oscilování mezi komedií a tragedií jejího života s nemocí a pošetilostí začalo nudit, ale dojela jsem to. 4 za tu srandu a dobře nasnímanou dobovku. ()

Startuje Best Film Fest

Startuje Best Film Fest

14.12.2016

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 15. do 21. prosince tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé… (viac)