Pri údržbe vedenia vysokého napätia pracujú elektromontážne tímy vo veľkých výškach a v každom počasí, len aby zabránili výpadkom dodávky elektriny. Práca pod vysokým napätím je extrémne nebezpečná, a tak aj tá najmenšia nepozornosť môže stáť drsných a statočných chlapov život... Pri oprave vedenia vysokého napätia zastihne montérov smrtonosná búrka a jeden z nich zomrie. Skúsený a rešpektovaný predák elektromontážnej čaty Beau Ginner (John Travolta) sa cítil byť za bratovu smrť zodpovedný. Sužovaný pocitom viny adoptuje jeho osirotenú dcéru Bailey  (Kate Bosworthová) a s láskou ju vychová. Dnes však Beau nie je nadšený, že jeho dospelá neter sa zamilovala práve do mladého a ľahkovážneho inžiniera Duncana (Devon Sawa), s ktorým má dlhoročné spory a zlé skúsenosti. Mladý muž navyše pochádza z rodiny alkoholikov a môže zničiť Baileinu sľubnú budúcnosť. Blíži sa sezóna búrok a uragánov, kedy celému okresu hrozia výpadky elektriny. Je zrejmé, že každý chlap z tímu predáka Ginnera bude musieť nasadzovať svoj život v extrémnych podmienkach. Ale možno to bude aj šanca, aby Beau zistil, že sa v potenciálnom zaťovi mýlil. (TV JOJ)

brasek odpad!

Travolta a jeho predstava Armageddonu a jeho vlastná obeta, alebo ako mám tomu rozumieť? Príbeh obyčajné klišé, nezáživné rodinné príbehy... proste nudná rodinná dráma a akcia kde sa hrali na niečo na čo nemali s absolútne trápnym záverom. ()

allegria

Pravděpodobně budu jediná s takto vysokým hodnocením, ale jsem laik, ne profesionální filmový kritik. Takže tento film mě dostal do kolen, už kvůli tomu, že jsem dosud netušila, že i takové děsivé povolání existuje (kam se "hrabou" hasiči - ve vší úctě!). Příběhy, které se staly, mají pro mě hlavní sílu právě v tom, že jsou skutečné. Takže tímto hodnocením vzdávám hold těm stovkám a možná tisícům "padlých" jen kvůli tomu, aby ostatní v teple svých domovů nepřišli o výdobytky moderní doby. Nakonec taky proto, že jsem v tomto filmu od začátku do konce nezaznamenala jediné hluché místo. Travolta čím starší, tím lepší, a Sharon Stone, byť v menší roli, byla přesvědčivá a excelentní, jako vždy. ()

PowPow

Vytvořit film o údržbářích vysokého napětí je sice dost slibný nápad, to by se ho ovšem musel ujmout někdo jiný než David Hackl a John Travolta. To, že jsou údržbáři alfasamci riskující životy pro ostatní, je prostě až příliš přitažené za vlasy, než aby to působilo alespoň trochu uvěřitelně. A do toho ještě špatné efekty a jedno klišé vedle druhého, obojí "korunované" závěrečnou bouří. ()

T.E.Elf odpad!

Óbóžeděcka ... to snad ne. Taková kravina se hned tak nevidí a ani se na to nedá dívat déle, jak 5 minut. To už jsem více věřil Vaculíkovi ve 3. Patře. A to byl hodně nekoukatelný seroš. :D ()