Pod rúškom tajomstva

• Česko Stíny Manhattanu (viac)

Investigatívny reportér Porter Wren (Adrien Brody) z Daily News chce vypátrať pravdu o tragickej smrti slávneho režiséra Simona Crowleyho (Campbell Scott) po tom, čo ho zvedie umelcova atraktívna vdova Caroline (Yvonne Strahovski). Po vzájomnom zblížení získa dôverné informácie a odhaľuje skutočný obraz excentrického režiséra, ktorý pátral po dávnych rodinných tajomstvách svojej manželky a neustále zaznamenával jej súkromný život skrytými kamerami. Jedna z jeho nahrávok je však natoľko významná pre miliardára Sebastiana Hobbsa (Steven Berkoff), že boháč sa neštíti ničoho, aby ju získal. Neušetrí ani rodinu Portera Wrena, ktorému postrelí syna. Novinár so zničeným osobným životom si môže vybrať – buď sa stiahne do bezpečia, alebo bude naďalej hľadať pravdu o režisérovej smrti. Ako sa rozhodne? (TV JOJ)

sedm.1

Manhattan Night je po většinu stopáže ryzím žánrovým průměrem, představující po tu dobu tříhvězdičkový filmový zážitek, odehrávající se sice ve velmi pozvolném tempu, což ovšem nepovažuji za nějakou zásadní chybu, jelikož to vynahrazuje jednak nenudící zápletka, vyvolávající především zájem, v co se to celé vlastně vyvine, a jednak i výraznější styl zpracování, nesoucí se v duchu klasických noir filmů, což se mu daří velmi působivým dojmem a napomáhá pak samozřejmě i ve  funkčnosti atmosféře, kterou nelze též určitě opomíjet. Důvod, proč ovšem nakonec hodnotím dvěma, místo zmiňovanými třemi * je, že pointa, respektive finální odhalení, které přijde v závěru a na které divák po celou dobu netrpělivě čeká, nestojí vůbec, ale opravdu jako vůbec za nic. Vlastně se navíc jedná dokonce o dvě tajemná vyústění, z nichž nicméně jedno vyznívá fakt směšně a druhé vyloženě nudně. Co se jinak týče postav a jejich hereckých představitelů, tak obojí patří k těm výraznějším položkám, Adrian Brody je prostě Adrian Brody a Yvonne Strahovski je přesně sexy femme fatale jak má být. Co bych mohl této podívané ještě jinak vytknout, tak určitě absenci jakéhokoliv napětí, a chybí tu i jakékoliv emoce, takže zkrátka v rámci žánru se sice jedná o snesitelný, neurážející počin, nicméně těch nedostatků má ale ve výsledku tolik, že uspokojit dokáže asi skutečně jen skalního a opravdu méně náročného příznivce kriminálních thrillerů. ()

xLIGHTx

Nebolo to zlé, taký priemernejší thriller, reznutý erotičnom, krimi a mysterióznom. Len asi neboli vyššie ambície. Na večer celkom fajn film, ale okúzlenie sa nekoná. Avšak mizéria tiež nie. Yvonne je tu trochu aj odvážnejšia /trebárs myslím v tej špeciálnej sprchovej scéne cca. v dvadsiatejSiedmej minúte :) / a v úlohe femme fatale je celkom presvedčivá. Adrien Brody v úlohe Portera Wrana ujde, predsa, mal už i horšie projekty. Hudba vhodne zvolená. Pomerne príjemný film. ()

castor

Začalo to slibně. Adrien Brody se prostřednictvím svých sloupků v prestižních novinách dostává k těžkým lidským tragédiím, přežívá uprostřed chladných vztahů a nijak zvlášť vlídného New Yorku. Do cesty se mu připlete půvabná Yvonne Strahovski, která má nějaké to tajemství, ale hlavně by ráda poodhalila leccos ze smrti svého manžela. I následující minuty diváka zajímají. Jenže.. Ihned po skončení mi naskočilo hned několik otázek a nejasností, se kterými mě tvůrci ani zdaleka neuspokojili. Prostě mnohdy raději přistoupili k umělým popostrčením v ději, aniž by se snažili vymyslet něco uvěřitelnějšího. Nemá smysl být konkrétnější, abych některým uživatelům neprozradil moc. Nicméně už jenom atraktivní mladá dívka by si nikdy nevzala to výstřední hovado, na kterém nebyla špetka zajímavého. Historka s koněm navíc mou zvědavost zdaleka neuspokojila, stejně mdlý byl i obsah nahrávky, o který měl eminentní zájem pracháč Stevena Berkoffa. Za mě místy špatné uchopení celého tématu, takže na víc než tři hvězdy to opravdu není. ()

Enšpígl

Filmy ze kterých voní chlast, hlavní mužský hrdina je tak trošku v prdeli a ještě tam existuje femme fatale vysloveně miluju. Tajemství tady mohlo být víc propracovanější, ale i tak mě příběh o koníčkovihodně zajímal. Mimochodem být sváděn od Yvonne Strahovski, to bych si teda mile rád v životě dopřál v pohledu to totiž má. ()

husokachna

Celej film to vnadí a vnadí na něco víc, aby to pak nesplnilo očekávání. Adrienův noir komentář působí neohrabaně a v noir stilizaci to nejde podle mě dost daleko. Yvonne "Sparta" Strahovski je úžasná (rozuměj milovatelná) a celý to vytahovala na průměr. Nepustilo mě to spát, takže to plní účel, ale ten konec to dost sráží a srazil i mé hodnocení. ()

• Rovnako ako dej filmu, tak i jeho natáčanie prebiehalo v americkom New Yorku. (MikaelSVK)