V roce 1887 je Texas místem plným násilí, tradic a legend. Prorok Abraham Brant (Woody Harrelson), známý pod přezdívkou Kazatel, má nad obyvateli pohraničního městečka Mount Hermon uhrančivou moc. Příběhy o válce, zabíjení a božskosti ho provázejí na každém kroku. Poblíž městečka odříznutého od okolního světa však začne řeka Rio Grande vyplavovat na břeh řadu mrtvých těl. Bojem vyčerpaný texaský ranger David Kingston (Liam Hemsworth) je proto poslán do Mount Hermon, aby zjistil, kdo má záhadné vraždy na svědomí. Podivným řízením osudu je Abraham tím samým mužem, který Davidovi v dětství zabil tátu v krvavém souboji. Uchvácen a fascinován člověkem, který vzal jeho otci život, přijíždí David se svou krásnou ženou Marisol (Alice Braga) do idylického Mount Hermon. Zatímco je David zmítán mezi literou zákona a objevováním vlastní touhy po pomstě, vyjde najevo, že Abraham, město ani vraždy nejsou ani zdaleka takové, jaké se na první pohled zdají. (HBO Europe)

JohnSmith

Podprůměrný western. Hemsworth nemá moc co předvést,Harrelson je fakt strašnej a Braga je hned od začátku totální kráva. Příběh taky žádná sláva. ()

VasaX

The Duel je jeden z tuctu špinavých "westernů", krutých a syrových příběhů z divokého západu. Tahle tématika posledních pár let zažívá obrození a vznikají jak dobré kousky, tak špatné kousky ale hlavně hodně podivných. The Duel není ani jedno. Příběh je dobrý, ale používá mnohokrát ohrané téma a mechanismy, výprava je dobrá, herecky je to také fajn. Hemsworth je dobrý ranger a Harrelson vždycky uměl tyhle pokřivené, psychopatické, sadistické poblouzněné a sebestředné charaktery velmi dobře. jejich charaktery jsou v pořádku a fungují. Vedlejší ale moc ne. Syn Isaac je tak nějak do počtu, prostitutka Naomi (tuším) působí spíš jako poháněč děje a pak je tu Davidova žena. Ta mi uchází úplně, protože charakterem začíná na spíše tvrdohlavé silné ženy, načež se z naprosto nepochopitelných důvodů promění v cosi nepochopitelného. Za mě je postava špatně, zahraná špatně a její použití a vývoj je úplně WTF. To, že nedám dvě hvězdičky zachraňují, na rozdíl od ní, ti hlavní dva Duelisti. To ale nic nemění na tom, že potenciál byl spíše prokaučován, odfláknut a uspávala mě ta houpačka mezi vleklými částmi a krátkými dynamickými či vypjatými scénami. Nejlepší z celého filmu je finále, a hlavně finální finále. Ale nevím, zda se oplatí na něj čekat po celý, téměř dvouhodinový, film. ()

666Carnage

Tak trochu na houpačce ten děj. Opravdu je to spíše drama ve westernovém stylu. Nemám s tím nějaký extra problém jen mi to nějak nesedlo i když něco se tam docela povedlo. Zápletka trošku obyčejná jen trochu okořeněná. Spousta známých tváří tu pobíhá a tak se vlastně jedná o průměrnou jednohubku co není úplně k zahození. 55% ()

Garch

"The Duel by way of Helena". Hodně, hodně zvláštní western. Woody Harrelson je zde (myslím, že ne náhodou) převtělením plukovníka Waltera E. Kurtze z epopeje Apocalypse Now. Zajímavý je i Liam Hemsworth, trochu Val Kilmer, když byl v nejlepší formě. Každopádně, Liam Hemsworth by se měl režii věnovat možná víc než herectví. ()

bllm

Táááák strááááášně póóóóómááááááálůůůůůůůů sééééééé tóóóóóó vléééééééééčééééééééééé. A ta Woodyho sektářství mi tam přijde tak nějak nadbytečný, jen taková vata, aby to působilo zajímavějc. Ani se to vlasntě v rámci zápletky nijak neřeší. ()

KNTRFKT

Texaskej skinhead, prej ho tetoval sám Landa- Woody Harrelson nemá rád bve svym rajónu cigoše. To je velice zásadní informace. No a tak se jich zbavuje po svym. Bohužel pro něj, státní zástupce státu Prdelňovic města Mount Hemoroid, nemá pro jeho koníček ani trochu pochopení, a tak chce tohohle bílýho ďábla vidět rasisiticky prdět do hlíny. A tak zavolá Disneymu, aby mu poslal někoho, kdo prej nemá slavnýho bráchu, umí hrát a na kontě nemá jen týnejdžersky masturbační snímky. Povedlo se, Liama sehnali, akorát si musel vytrhat chlupy ze zadku a nalepit si je na ksicht, jak správnej Franz Ferdinand a jelo se. Celýmu filmu asi nejvíc škodí dýlka a všemožně rohy vystrkující demence. Tvůrci se zas nechali unýst, chtěli ždímat westerny, chtěli zabíhat do růůznejch žánrů a na konec je z toho průměrnej počin. Už tomu chyběla jenom alzhaimerem rozklepaná ruka Spielberga, kterej by jistě přidal barevný filtry. ()

Hapretor

Velmi nudná kokotina o ničem. Ani jeden Hemsworth neumí hrát a mají dohromady charisma jako žvýkačka ve vlasech, Woody už dodělává - děj po dvaceti letech - Woody vypadá úplně stejně - už v tomto je to nedomyšlená hovadina. ()

Lyžař

Prijemna strilecka. Woody Harrelson me jeste nikdy nezklamal. Jasne, spousta veci nebyla ukazana a je dost otazek, ale jako pribeh je to super. Alespon pro me dost chytlavy od prvni do posledni minuty. A vlastne ani zaver pro me nebyl uplne jasny az do te doby, nez opravdu nastal. ()

BOURQUE

Po úvodnej scéne veľmi pomaličky rozbalený príbeh, kde pozornosť pri (takmer) všetkých scénach si vyprosí W. Harrelson. Solídny L. Hemsworth. Tu nečakajte akčnejšie scény z divokého západu. Len posledných niekoľko minút obsahuje silnejšie scény. V záveru nechýba moment prekvapenia, ale čakal som väčší „šok“. Spomínaná posledná časť je pravdepodobne inšpirovaná základom tohto príbehu. Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

hazaba

Klasický western, který má kladného a záporného hrdinu, lehce filozofickou stránku a nekarikaturuje. V záplavě všech komiksových filmů poslední dobou se jedná skoro o zázrak. Navic zde hrají dva mí oblíbení herci, takže ano, líbilo a moc. ()

burton

Woody je veliký charismaťák a i jeho záporná postava má veliký drive. Jak nepodlehnout kazatelský demagogii v podání takovýho chlapa? Nicméně, tohle kazatelování není bez mráčku a mrtvoly, plovoucí po řece směrem od kazatelova města jsou záhadou, kterou je třeba vyřešit. A to dostane za úkol ranger Liam Hemsworth, který ale naneštěstí podlehne naléhání své krásné ženy a vezme ji na cestu k hranicím Mexika s sebou. Noa na velký problémy je tím pádem zaděláno a vy zjistíte, že hodně věcí není takových, jak vypadají. ()

Torpid

Reálie a způsob vyprávění příběhu dělají tenhle western dost originálním, i když základní schema je obehrané. Sází se tady na pomalé budování atmosféry a daří se. Liam Hemsworth dost mile překvapil /přinutil mě mu naplno fandit/ a Woody Harrelson hraje svůj vysoký standart, Dobrá režie,hudba a kamera, téma úcty k životu promíchané se spirituální rovinou, dobře napsané dialogy. Rušit může linie milostného tria a přestřelená etika soubojů a závěrečného lovu - všude tam logika zadrhává, ale u mne to přebíjí výsledný pocit z filmu. Milé překvapení. ()

Cinematrix

Woody Harrelson je sázka na jistotu, o to víc mne překvapil Liam Hemsworth, který mu byl zdatným protivníkem nejen v příběhu filmu, ale také co se týče hereckého výkonu. Víc takto zajímavých počinů a máme novou vycházející hvězdu. Já osobně nemohu jinak a dávám hvězd pět :-) ()

rukay

Ani bych neřekl , že je film je od úvodu po konec jedno velké klišé, jako spíše že jsem od úvodu po konec šíleně nudil. Děj neubíhá, sektářské scénky byly pro mne jen těžko uvěřitelné, a akce zůstává - až na ten první sheriffův střet s Angličany - hodně povrchní. Námět podle mého není špatný, ale úplně mi tu chyběla klasická westernová atmosféra, která je tolik cítit z jiných moderních přírůstku v tomto žánru: Apalossy (5*****) či Osmi hrozných (5*****). Obsazením to určitě neurazí, bohužel tu ale není co hrát. 1* z milosti. ()

Enceladus

Najnudnejšia westernovka akú som kedy videl. Prvá hodina filmu môže byť kľudne preskočená, pretože sa tam absolútne nič dôležité nestane. Druhá polovica je 2x oničom prestrelka, pričom tá prvá sa prestrelkou ani nazvať nedá, keďže strieľa len 1 človek. Keby aspoň nerozprávali iba polonáboženské kecy a popritom sa snažili nahodiť najhustejšiu grimasu, vedel by som si predstaviť, že by kvalita filmu stúpla. Nuda s flashbackom na 127 hodín na konci :/ ()

desade

V niekoho chorej hlave skrsla myšlienka, že keď zasadí kravinu do westernového prostredia, bude z toho "originálny" western. Nebude. Bude z toho western - kravina. Ale skôr len tá kravina. Dej je zbytočné rozbabrávať, keď sa začnete špárať v hovne, začne akurát viacej zapáchať. Zakončil by som to pokrikom "Ami - go home" (a originálne westerny nechajte už len na severanov /myslím tých európskych/). A keďže sa tam spomínali tiež nejakí indiáni, tak aj "Howgh". ()

intro

Velmi velmi dobrý western s vynikajícími herci. Liam a Woody paráda. A zápletka taky na výbornou. No lze jen doporučit, takhle kvalitních westernů totiž opravdu moc nevzniká. ()

XXXXXXXX

Existují různé druhy westernů. Některé Vás můžou spasit, jiné se Vás pokusí unudit, no a duel je přesně na půl cesty mezi těmito dvěma extrémy. Opravdu mě nikterak nazaujímá, kterak se hrdinný kazatel dvě hodiny vykecává svému věrnému stádečku, i když mu k tomu ještě zdařile sekunduje rádoby texaský renžr, které se tu a tam proplazí trávou, jednou dvakrát někoho zbije do krychličky a pro formu si dokonce 2x! střihne nějaký ten duel... Westerny očividně chytli ten samý mor, jako letošní horrory. No jestli to za pár měsíců chytnou akčňáky a thrillery, půjde veškerý filmový průmysl nenávratně do kopru. I když na rovinu, některé žánry už jsou stejně jednou nohou v hrobě. ()

DJ Kritik

Texaskí rangeri a ich začiatky plné zaujímavých prípadov. V tomto prípade sa príbeh odohráva v zvláštnej komunite, kde charizmatický vodca Woody Harrelson nastolil svoje pravidlá. Príbeh trochu stráca tým, že si hlavný hrdina na takúto úlohu zoberie so sebou vlastnú ženu Alice Braga, ktorá je síce pohľadná ale filmu to dáva rozmer B-čkových filmov. ()