Skupinka lidí bojuje o život ve městě zamořeném zombie. (Filmbox)

SeBig

No tohle bylo pro mě utrpení dokoukat. Začátek schválně lákadlo úlomek nejlepší scény filmu, pak však ovšem nuda, nuda, nesympatický postavy a záporáci (pankáčovej gang) kterej je ted skoro v každým filmu.. masky (až na klauna) taky nic moc. Ten film mě prostě štval, jediné plus je ta scéna kdy ty zombies mlatí všim co najde (o tom měl být taky celej ten film). ()

castor

Utíkej zahradníku ze Zoufalých manželek, utíkej, utíkej, honí tě zombie divokej, divokej. Stovky hladových a nemrtvých stále trpělivě čekají na příležitost, mizerný rozpočet je znát, zrovna jako scénář psaný někde v karavanu ve spěchu. Na druhou stranu nemá pražádné ambice, stále se něco děje (neříkám ovšem, že přijde nějaká zapamatování hodná scéna) a i humor se občas dostaví. ()

JASON_X

Mohla to být parádní béčková zombiárna, s dobře odměřenou porcí nadsázky i řežebné akce, se zdravou porcí černého humoru (Frank ve studiu) a se skvělou výpravou. Ovšem slibně se rozjíždějící zombijský majstrštyk se postupně potupně zvrhne málem v politický thriller s angažovanou zápletkou o armádním spiknutí a statečných investigativních novinářích (a přitom všichni víme, že novináři jsou vesměs bulvární sebranka a bezcharakterní, prodejný a podbízivý filcky). Z herců mě zaujali spíš ti vedlejší - třeba Madsenova ségra nebo samozvaný "král" zombií. Nejlepší gag: Krátký střih na zombieho pochutnávajícího si za chůze na svém vlastním bejbym v břišním nosiči. Hustý. Nejhorší gag: Když už si chceš hrát na to, že bojuješ s motorovkama v rukou, nejdřív si na těch umělohmotnejch atrapách aspoň dotáhni okatě prověšenej řetěz ty černovlasá barbíno. ()

Jaro.Krafcik

Filmbox zaradil aj tento film do svojej Halloweenskej ponuky, zas nejde o nič vynimočné, také slušne béčko ktoré neurazí, videohra bola určite lepšia. Asi sa tvorcovia snažili vytvoriť zombie atmosféru práve z najnovšej hernej predlohy. Podarilo sa im to len čiastočne. Humor chýbal, ja si pri tej hre aj spomínam na pár vtipných momentov. Tak je to len priemerný zombie horor. 3* ()

Ryuuhei

Měl jsem za to, že je to film ze stejného univerza, jako Úsvit mrtvých z roku 2004, ale evidentně není. Naopak, hodně se ubírá náměty ze stejnojmenné hry a je to docela zajímavá jízda, která kombinuje jak klasicky ztvárněnou zombie apokalypsu, tak i jisté odlehčení a recesi ve formě šíleností známých ze hry. Jen škoda, že se vše až moc táhlo a i když mi přišla třeba řežba na jeden záběr naprosto geniální, nemyslím, že jde o něco doslova vynikajícího. Maximálně nadprůměrného. 70% ()

• Chase (Jesse Metcalfe) má na sebe oblečené tričko, na ktorom je zobrazený Servbot, postava z PC hry Mega Man Legends, ktorú podobne ako Dead Rising produkovalo štúdio Capcom. (beso74)
  • Dej filmu zachytáva udalosti, ktoré sa odohrali po skončení hry Dead Rising 2 a pred začiatkom Dead Rising 3. (beso74)
  • Mesto Fourtune City z hry Dead Rising 2 je v tomto filme spomínané jednou z hrdiniek filmu, Crystal (Meghan Ory). (beso74)