Kalifornie. Normální všední den. Obyčejný student jménem Leland Fitzgerlad (Ryan Gosling) spáchá zdánlivě nesmyslnou a nevysvětlitelnou vraždu a všechno se najednou změní. Pro Lelanda, jeho rodinu, přátele i učitele. Ve vězení pro mladistvé se Leland setkává s vězeňským učitelem Pearlem Madisonem (Don Cheadle), který se snaží najít odpověď na spoustu sžíravých otázek. Proč se syn slavného spisovatele Alberta Fitzgeralda (Kevin Spacey), mladík se slibnými vyhlídkami, dopustil něčeho takového? (oficiálny text distribútora)

Rokle

Pocitové drama, které vás 90 minut nabádá sledovat jednotlivé maličkosti, abyste se v závěru vlastně až tolik nedozvěděli :) Hrozně blízké např. Světu podle Prota. Myšlenky, otázky, případně neurčité odpovědi byly, jsou a budou záležitostí úhlu pohledu, jakým na ně budete nahlížet. Já se snažil hledat a najít, leč marně. Třeba budete úspěšnější... ()

raud

Tenhle film určitě neni pro každýho, jelikož se tam pořád "jen" mluví..Mě každopádně sedl nevídaně, spousta otázek a spousta nevyřčených odpovědí, je jen na divákovi co si z toho vezme. I need more like this!! ()

Heroine odpad!

Odpad! Vyjímečně se mi chce používat sprostá slova. Tohle ať mi opravdu nikdo nevykládá. Je myšlenkou filmu, že každý dělá v životě chyby, a má na to nárok protože je člověk? Že může říct “neudělal jsem nic zlého, jen chybu”, když podvede svojí ženu, nebo bere heroin? Nebo když někoho zabije? To už není jenom “lidská” chyba, to už je něco zlého. K tomu by film pořád rád vnucoval různé svoje pohledy na svět a na Boha, které jsou zcela směšné. K tomu musím přiznat, že se mi nepodařilo rozpoznat rodinné vazby mezi hlavními charaktery. A potom obsazení, jako Jena Malone v roli krásné dívky? Na odpad!. ()

Iwiiik

Čekal jsem a čekal u pomalu a unaveně plynoucího děje, ve kterém se postupně z bílých míst, stávájí bílá místa s jiným odstínem bílé. Jsem rád, že jsem nezanevřel po první polovině na upachtěné tempo a mohl tak odhalit silně melancholické a depresivní jádro příběhu o mladém Lelandovi. Mám rád filmy, které mají rozporuplný podtext a je jedno, jestli v tom někdo vidí kaši, umíchanou z filozofických klišé a jiný zase dílo, odhalující spoustu velkých myšlenek. Rozhodně je Leland postavou, která vzbuzuje velkou směsici emocí a krom zajímavého, přemýšlivého scénáře a citlivě zvolné hudební malby, je to zásluha především výborného Ryana Goslinga. M.R.Hoge v závěru velmi dobře zatahal za ty správné nitky a během posledních deseti minut stvořil celý dojem, mistrně tak smáznuv značně přetékající trpělivost diváka. Cítím se emočně ukojen. Chci si sednout a chvíli přemýšlet. Jen....vstřebávat. ()

anatheman

Přefilozofovaná píčovina. K tomu úděsně nudná, obsedantně ukecaná a stylem vyprávění přímo chaotická. Trochu mi to připomínalo Donnie Darko bez drog. Nevím ale, zda psychedelika chyběla tomuhle filmu nebo mně, jelikož věřím, že s nimi by tento bordel dával mnohem větší smysl. Ta jedna hvězdička je asi jen za těch pár minut Spaceyho. ()

Stíba

Hvězdně obsazený a s lehkostí natočený film, který postupně po částech odkrývá jednotlivé střípky do skládačky propletených lidských příběhů a zároveň tím divákovi pokládá více a více otázek k zamyšlení. ()

Dan

Nevím, co si o tomto filmu mám myslet. Brát ho vážně, nebo jako frašku? V průběhu se nám snaží předkládat celkem klasické filosofické otázky, které však z úst šestnáctiletého Lelanda vyznívají velmi vyspěle. Tak, aby nám připadalo, že hlavní hrdina „trpí" čas ve vězení proto, že ve světě vidí víc než ostatní. Vidí svět po odkouzlení, lidi v nahotě jejich smutku. Ale může být naše percepce smutné existence důvodem k ukončení života (někoho jiného)? ()

Anayka

Otázka PROČ... a spousta dalších otázek. Odpověď si už musíme najít sami (a někdo třeba nenajde žádnou). No, sice jim to všechno úplně nežeru, ale i tak je to zajímavý film. ()

milhouse333

Je v tom neuvěřitelné množství podnětů k zamyšlení se nad sebou. Ale táhne se to, světlejší okamžiky vystřídají příliš dlouhé pasáže o ničem. Možná když máte klid a čas a náladu, může se to líbit. ()

Doski

Atmosféra vzrůstá už od začátku a kvalitu si drží celý film. Jeden z přehlédnutých filmů, které bych doporučil fanouškům psychologie a jakéhosi svého pohledu na svět. Film tak trochu svého vlastního žánru, když to přeženu. 86% ()

waska

Skvělý výběr herců, skvělý příběh, ale nějak mi to přišlo utahané a líné.. Nevím proč, ale myslím, že z tohoto námětu se dalo rozhodně vymáčknout víc. ()

zmates

Příběh o chybách, které lidé v životě udělají a o tom, jak neuvěřitelně snadno se s nimi vypořádají. To jsem si v tomto komorním dramatu našel já. Není to oddychovka k lahváči ani námět k velké diskuzi mezi přáteli, doporučený postup bych spíše shrnul takto: zhlédnout-> zalézt do kouta->popřemýšlet o té spoustě nezodpovězených otázek->včas přestat, než se dáte do breku nebo se vám přehřeje mozek->snažit se co nejvíc zapomenout. ()

Nightswimmer

Leland je jednou z odpovedi na otazku aka ma byt reakcia pri pohlade na psychicky nemohuceho cloveka, ktory si najvacsou pravdepodobnostou neuvedomuje ani sam seba. A akokolvek tvrdo to vyznie, okrem iného je pritazou pre cele svoje okolie. Okrem vyborne naservirovanej hudby filmu vladne Cheadle, no KRALUJE mu Spacey svojou postavou ladovo arogantneho spisovatela a odmeraneho Lelandovho otca. Vsetci vratane neho si vsak kladu jednu a tu istu otazku - WHY a CI moze byt pocit uprimneho smutku/sucitu taky silny aby dokazal usmrtit cloveka ()