Dráma Kolónia režíséra Floriana Gallenbergera je inšpirovaná skutočnými udalosťami odohrávajúcimi sa v kolónii Dignidad v Chille v období Pinochetovho režimu. Dignidad založil a viedol bývalý nacistický lekár Paul Schäfer. V 70-tych rokoch, keď z uzavretej kolónie utieklo niekoľko jej členov, sa uchádzalo, že v sekte dochádzalo k mučniu Pinochetových odporcov a k sexuálnemu zneužívaniu detí. (CinemArt SK)

petrita.h

Upřímně nechápu vysoké hodnocení tohoto filmu. Film je absolutně nicneříkající, po shlédnutí traileru už víme v podstatě vše, co se ve filmu odehraje. Nevíme vůbec nic o motivaci postav pro jejich činy, celé je to šité horkou jehlou a nedává smysl. Opravdové zklamání. ()

datel13

Nebýt příšerného českého dabingu (kde jsou ty casy, kdy jsme v dabingu patrili ke svetove spicce?), z filmu bych mel asi mnohem lepsi dojem. Co se ale ani se strasidelnym dabingem nezmeni, je neslany nemastny pribeh plny nelogicnosti, hlavne při zaverecnem uteku. Pozitiva za retro atmosféru, za Hermelínu, která si svou roli viditelne uziva (Bruhl mel zustat Niki Laudou a neprijimat roli v kazdem jeden a pultem filmu nemecke produkce) – i za zaverecny „unos letadlem“ navzdory celymu Chile, kde zrejme každý kolaboruje se sektari z Kolonie. Konec filmu je sice mozna hollywoodsky pritazeny za vlasy, ale konecne v divakovi vykrese nejake emoce, ktere jinak podle me ve filmu zoufale chybi. ()

Tezuka

První film mimo Harryho Pottera, kde jsem viděl hrát Emmu Watson a hned taková pecka, jako wow, tímhle už pro mě není jenom tou chytrou čarodějkou z Bradavic, ale i statečnou letuškou, co se vydala do chilské mučírenské sekty Colonia Dignidad, kterou založil nacistický lékař Paul Schäfer v 60. letech. Daniel Brühl v roli jejího přítele, který v Chile bojuje proti revoluci a nástupu diktátora Augusta Pinocheta, je při útěku zatčen a převezen do tohoto tábora, kde je nemilosrdně mučen elekrošoky do citlivým partií těla a hlavy. Do tohoto tábora byly zejména lákány německé rodiny s dětmi, děti zde byly zneužívány a muži a ženy byli odděleni, přičemž nemohli mít ani sex. Děti byly odebírány a vyrůstaly odděleně, často byly i zneužívané. Nemálo lidí zde zemřelo a celkem se podařilo utéci jen 5 z nich. Musím uznat, že jsem byl napjatý jak struna a strašně jsem se bál, aby se jim podařilo uprchnout, a když už to vypadalo, že se to povede, tak se stanou oběťmi zkorumpovaného německého velvyslanectví, které je zaprodáno Schäfnerovi a snaží se je vlákat do léčky, aby byli vydaní zpět na smrt. Závěrečná scénka na letišti bylo drama jako hrom, a když letadlo i přes zákaz konečně vzlétlo, tak se mi nechutně ulevilo :D Byl to pro mě velmi poučný a poutavý film, takže hodnotím maximálním počtem hvězdiček. Emmě do budoucnosti přeji víc takových projektů, moc se jí to povedlo. ()

PoprockCZ

Chile, Pinochet... já si ten dějepis i pamatuju! Příběh je drsný až creepy, ale vše krásně odsýpalo. Emma Watson svou postavu ztvárnila moc pěkně. ()

Pokri

Slušná dráma, pri ktorej sledovaní sa oplatí poznať skutočné historické reálie, keďže sa pomerne rýchlo presúvame priamo do Dignidadu. Herecky je to fajn obsadené i zahrané, napätie tiež nechýba, najmä však v záverečných minútach. Čo však od filmu, ktorý sa opiera o takúto dejinnú udalosť, očakávam, je naturalistickejšie zobrazenie násilia, mučenia. Celé mi to prišlo, že sa to drží v nejakých medziach, aby z toho bola fajn rodinná dráma. Až by niekto mohol nadobudnúť pocit, že ten Dignidad bol celkom fajn miestečko. ()

sehnalkakac

Já jsem fanoušek filmů láska nade všechno :)))) Skvělé obsazení, sežrala jsem jim to celý a tak nějak tajně doufám, že se tihle dva potkají v nějakým dalším filmu. ()

Peddro

Skvělé drama na motivy skutečných událostí. Emma Watson je snad nejkrásnější herečka ze všech, je přirozeně krásná a v roli uvěřitelná. Jediné co mi přišlo odfláknuté bylo, když pří setkání v bramborárně neví, jak utéct a vzápětí najde tunel pod podlahou, což bylo příliš rychlé. Ale jinak jsem byl mě to pohltí, i když to vidím potřetí.... ()

srazer

tento film je dobrý príklad toho, že tu chýba hodnotenie polovičnými hviezdičmami... lebo ohodnotiť tento film na 4 hviezdy z hladiska mojho hodnotenia by bolo moc, ale 3 mi zas prídu málo... tri a pol hviezdičky by bolo akurát ()

Feacher

Uuh, na mě to zase byla docela síla. Závěrečné scény mi absolutně nedali nedaly vydechnout. Skvělý a zároveň děsivý příběh, zajímalo by mě kolik z toho byla pravda a kolik byla jen inspirace, každopádně ale za mě výborný film. Emma Watson je stejně nádherná, bez ní by to určitě nebylo ono. Zahrané od všech úžasně, zážitek doporučuji zhlédnout! 5* ()

NikiVai

Když jsem kdysi film viděla poprvé, nevěděla jsem pořádně co si o tom všem myslet. Když už něco o kolonii Dignidad vím, vše do sebe lépe zapadá a víc chápu kontext celého filmu. Jsem ráda, že se točí snímky, které mi pomáhají rozšířit obzory. ()

Nick321

Zajímavé téma, ale samotný film mne nijak nenadchl, viděl jsem lepší filmy na podobná témeta. Takový průměr, stačilo mi to vidět jen jednou. ()

kjama

Když Daniel Bruhl nakráčel do sálu, byl plný vtípků a úsměvů, určitě jsme nikdo nečekali takové psycho. Film je napínavý do poslední minuty. Kdo by porovnával útěkovou scénu na letišti s Argem, tak to byl jen slabý čajíček. Skvěle napsáno, skvěle obsazeno, Emma Watson tentokrát vyčnívá nad též skvělým Danielem Bruhlem. Michael Nyquist je až brilantně odporný. V některých okamžicích ztratíte dech, zvlášť, když si uvědomíte, že se jedná o film podle skutečných událostí. Nechoďte, pokud máte slabé nervy. Mě trvalo cca hodinu, než jsem se jakž takž dala dohromady po té hromadě deprese. Každopádně, dle dalších komentářů se Daniel poučil mou radou v diskuzi a při druhém promítání již diváky na ten teror připravil :) ()

st.bitch

Colonia Dignidad aneb jak Daniel Brühl svými varlaty kolonizoval mé srdce. Objektivně nejlépe vypadající a fungující prvky vyskytující se mimo území bývalého chilského "koncentračního tábora". Než se totiž bývalá čarodějka z předměstí objeví před branami nepřátel, film znatelně postrádá atmosféru, charisma, vtip nebo cokoliv jiného než dvě sedmatřicetileté kulky. To se však drasticky mění vstupem do zfanatizované skupiny. Scénáristické berličky, občasnou předvídatelnost a nebo nelogičnosti v chování postav vem Paul Schäfer, protože naposledy jsem se tak nervózně vrtěl při Odebrat z přátel (je mi jasné, že mi tímto plno čtenářů uteklo). Bohužel koncem přišlo prozření, svit z nebe, no znáte to a spadlo to do té šedi úvodní čtvrthodinky. Závěr nadzdvihující obočí a postrádající houpající se objekty. Měl jsem spíš zkusit Carol, i když tam by se zase nemělo co houpat. ()

flajboj82

Misty az mrazi, ceho jsou lidi schopni...konec trochu "divoky", ale jinak velmi kvalitni film...nektery sceny jsou hrozny, kdyz clovek pomysli na to, ze tohle misto opravdu existovalo...je neskutecny, jak nekteri lide dokazou zmanipulovat masy...stoji to za shlednuti...hlavni zaporak je misty az demonickej...ten hraje ze vsech nejlip...Hermiona teda vlastne Emma hraje dobre...misty az moc okate..."Nikki Lauda" velmi dobry...je pravdou, ze film udrzuje linku napeti az do konce... ()

Filmslover14

Příjemné překvapení! Myslím, že záslužný je už jenom samotný vznik tohoto filmu, protože by o těch hrůzách lidé měli vědět. Zvláště v době, kdy si řada lidí svobody přestává vážit. Snímek má moc pěknou kameru, neuchyluje se ke zbytečné brutalitě (ale přesto je děsivý) a ústřední pár je navíc velmi sympatický (Brühlovi a Watson to spolu moc sluší), takže jim po celou dobu fandíte. Poznámka na okraj: Emma Watson je asi vůbec nejkrásnější herečka současnosti. ()

NoodlesCZ

První polovina filmu celkem nuda, vleče se jako smrad a ještě fůrt nemůžu Hermioně uvěřit, ale v druhé už je dávno v tahu a Emma hraje jak bodlá! Daniel špička. Nyqvist je tak nechutnej, že sem opravdu rád, že si film odpustil explicitní zobrazování co všechno se tam dělo, pre jen nástin (který mi přišel citlivě uchopený) pre to bych si asi už ublink. Atmosféra je tak stísněná, že se mi až špatně dýchalo a při útěku jsem doslova fandil s vytřeštěnýma očima, aby to dopadlo dobře, protože sem všude čekal samou svini a taky že jo. .:{VACHA SPOILER}:.Sice nemám rád Hollywoodské konce, ale tady jsem byl vážně rád za to sladký. Díky pilote! Ušetřilo mě to pocitu: Jdi a odpal něco co vyhubí lidstvo :-D 90% Za dost čekané zvraty. (Ale pěkně) ()

VOD tipy na konec srpna

19.03.2016

Emma Watson nepřítelem státu

Emma Watson nepřítelem státu

26.06.2015

„Hermiona" pokračuje v zajímavých kariérních rozhodnutích. V minulých letech zkusila Charlieho malá tajemství nebo Aronofskyho Noema, v nejbližší době ji pak uvidíme s psychologickém thrilleru… (viac)