Byť úspešným lupičom vyžaduje mať pevné nervy. A keď ste k tomu aj učiteľom na strednej, potrebujete pevné nervy a vražednú bezohľadnosť. A presne vďaka tomu pri tabuli uspel bývalý zločinec a samozvaný učiteľ Zeki Müller (Elyas M´Barek) v bláznivej školskej komédii Fakju pán profesor 2. A teraz je Zeki Müller späť. Nemá to však vo svojej pedagogickej kariére jednoduché. Čakajú ho ranné vstávania a pubertálni študenti. Na základe toho mu jeho kariéra učiteľa príde omnoho náročnejšia ako jeho doterajšia kriminálna minulosť. Vďaka kontaktom z minulosti sa dostane k slušnej hromade diamantov, ktoré rafinovane ukryje do plyšového medveďa. Lenže jeho tak trochu strelená kolegyňa Lisi Schnabelstedtová (Karoline Herfurt) plyšového medveďa venuje detskej charite v Thajsku. (Barracuda Movie)

Kimkong

Sice stejné tváře, ale stejný humor již nemá tu grády jako v prvním díle. Parta vybraných nejhorších jedinců se vydává do exotické země. Zde, zřejmě vlivem aktuálního dění v Německu, se zastávají chudých, rasově odlišných lidí. Film směřuje k nápravě mládeže a ne k jejich šikaně, jak tomu bylo dřív. Po všech stranách tedy horší než předchozí film. ()

MartinTerran

Podle mě se dvojka vydařila víc než jednička. Bylo zde víc "zabíjejících" hlášek i vtipných momentů a příběh byl přijatelnější. Moralizování nechybělo, ale dalo se to snést (asi už jsem si zvykl). Po vydařené dvojce si dám i chystanou trojku. Hodnocení: 80/100 ()

sniperjozef

Párkrát jsem se zasmál. Ale jinak to bylo stupidní, nemožné, nedotažené. IQ všech se pohybuje někde mezi rychle tvrdnoucím betonem a automatickou pračkou...vypnutou. ()

Nathaniell

"Co se mu to stalo?" "Dal jsem mu do kondomů chilli..." Je to jiný, ale je to pecka. Další skvělá letní komedie, která mě moc moc pobavila. Další zasloužená plná palba pro německý borce. :-) ()

Blazkowicz

Banda dementů v Thajsku. To bude prdel co? Ani ne. Nechápu, proč se to ze skvělého školního prostředí musí přesunout do nějaké prdele světa. Pár vtipných momentů se najde (hlavně na začátku), ale pak už je to docela nuda. A ty děcka už začínají být dost trapné až na přes držku. 2+* ()

subic

No on pan učitel má docela hezky ve fitku vyhoněnou postavu, není to žádný gaučový povaleč. A taky jednou ze studentek je opět Simírova dcera Gizem Emre. Ale jak už tu někdo zmiňoval, asi by to v telce měli dávat opravdu od 15+ ()

Mire

Absolútne nereálne a poriadne pritiahnuté za vlasy, ale ak sa od toho odosobníme, tak dostaneme celkom fajn komédiu z nemeckej produkcie, čo nebýva časté. ()

CaladanChmur

Když jste sympaťák,tak můžete umět velké hovno,ale stejně budete mít zaručený solidní úspěch.Typický případ....film,logika i scénář..tragédie...ale i tak se to dá odkoukat.Ale víc jak dvakrát?Nikdy.Za mě 40% ()

nattyxh

Možná trošičku horší jak jednička (nečekaně) ale i tak to bylo skvělý. Opět přemýšlíte ,,tak chce nebo nechce učit?,,. Na konci jedničky se dozvíte, že ho učení baví. SPOILER. Na začátku dvojky zase už učit nechce a zase ho učení nebaví a je z něj stejnej debil jako v jedničce a udělá všechno, aby dostal kradený prachy (v diamantech). Ale musíte to brát jako komedii, a nerozebírat to tolik. KONEC SPOILERU. Děj se dal dopředu odhadnout ,,Schová to do medvěda, medvěda odvezou do Thajska, on pojede do Thajska kvůli medvědovi,,. Některé hlášky byly legendární, jiný zase trošku trapný. Já se přesto náramně bavila :) 85% ()

Durdas

Sice to není jako jednička, ale pořád je to zábavná komedie u které jsem se nasmál prakticky do sytosti. :-D Změna prostředí byla zajímavý impuls a stupidita studentů byla občas až zarážející, ale i tak pozitiva předčila negativa. ;-) Jednička byla lepší, ale dvojka taky stála za to. :-) ()

nikus120

Sprosté, drzé a vulgárne. Bez toho by sa tento film nemohol zaobísť. Napriek tomu som sa konečne presvedčila, že nemecká novodobá kinematografia za niečo stojí, hlavne komédie. Fakjú pán profesor príjemne navnadil a rozosmial. Ak mám porovnávať s prvou časťou tak filmy sú veľmi vyrovnané a dvojka si nepokazila reputáciu. Videné v kine. ()

Teapag

Skoro stejně dobrý jako první díl, ale o trochu slabší. Někdy to bylo přehnané, myslím, že jsem si v kině všiml víc chyb, ale jedna bila do očí, když ve dvou scénách má Zekki, nebo jak se to píše, na noze ten elektrický ''pásek'' , potom vyletí za lodí do vzduchu, kde je záběr přímo na jeho nohy a loď a tam ho nemá a potom ho v dalších scénách zase má, mi přijde trochu odfláknutý, jako kdyby si ten film po dodělání před premiérou nepouštěli, ale co se dá dělat. Za tu nedbalost hvězda dolů, jinak skvelý film. ()

IZFNP

Trochu iné ako jednička, ale pri tom stále rovnaké. Výlet do Thajska zákonite značí väčšiu divočinu, ale tiež viac za vlasy pritiahnutý scenár. Kto sa smial u jednotky, zasmeje sa i u dvojky. A to úplne stačí. ()

Claire.TJ

Narozdíl od mnohých jiných zde, mě dvojka zklamala. Nemá to už tu šťávu jedničky, kde se z basy čerstvě vylezlý hovado nechalo zaměstnat ve škole jen pro to, aby mohlo pod tělocvičnou hloubit tunel kvůli zakopanýmu lupu. Nemá to šťávu těch někdy dobře míněnejch a někdy drsnejch "učebních" metod; Zeki už prostě není ten novodobej Igor Hnízdo, do jehož srdíčka musíte jít opravdu hluboko, abyste z něj vyškrábali kapku dobrosrdečnosti (ale je tam)! Nemá to už šťávu tý proměny chlapa z podsvětí na chlápka furt drsnýho, ale cítícího nějakou zodpovědnost za bandu fakanů. Ve dvojce se na ty svoje "kretény" chce napřed vykašlat úplně (a není z toho jasný, jak by to vyřešil s Lisi - ale to mi mohlo uniknout vzhledem k tomu, že jsem to viděla jen v němčině, a pouhá proprokrastinovaná němina na gymplu vás německy úplně nenaučí), a pak, když ho oni vydíraj, zase nějak "změkne" (ale tentokrát podle mě zas moc). Jestli se mi jednička přes mou averzi k "bláznivým komediím" něčím líbila, tak právě tím dějovým obloukem a sympatickou karikaturou postav, dvojka pro mě hraje už jen na krásy (a bláznivost) Thajska. Přiblížilo se to víc nudný bláznivý komedii, a to je velká škoda. Snad bude trojka a snad zase přinese takový pokoukání, jaký byla jednička :) Inu, za tři tentokrát. ()

Karlos8

Zápletka mi přijde o něco lépe vymyšlená, než v prvním díle, nicméně kvalitou a celkovým provedením je na tom dvojka stejně jako jednička. Ano, jsou tu dobré pasáže filmu, ale ty přijdou až ve druhé části, kdy se diamanty vysypou na dno oceánu. Poté totiž nepřijde jen neustálé ječení ale také trochu té lidskosti, která v jedničce byla ve formě lásky. Zde je lidskost vyjádřena dobročinností, která se cení za jakýkoliv podmínek. Zapomenout nesmím na jméno Johann Wolfgang Goethe, jenž zde dostane s pravděpodobně jeho nejznámějším dílem Faust veliký prostor, tudíž i nevzdělaná mládež se něco přiučí. Na závěr musím udělit velký palec nahoru za zpracování závěrečných titulků ve stylu Youtube, které je velmi originální a skvěle se doplňuje se znějící hudbou. Pokud bude i třetí díl, já se zlobit nebudu, i když se nejedná o top komedii. ()

VanBradley89 odpad!

Možná by hodnocení nebylo tak hrozné, kdybych viděl více než 32 minut. Ale po pronuděné půlhodině nebyla síla, která by mě přinutila pokračovat dál. Což je divné, protože ohlasy se vesměs shodují, že je to kvalitativně na úrovni jedničky, kterou jsem si docela užil. ()

Facerr

Tohle mě moc bavilo. Jako v jedničce trochu jinej humor, než servíruje Hollywood do kin, ale mě docela sednul. Narozdíl od jedničky, tohle pokračování mi navíc přišlo trochu zajímavější (logicky) prostředím, i dějem. ()