Ave, Caesar!

• Česko Ave, Caesar! (viac)
Mysteriózny / Komédia
USA / Veľká Británia / Japonsko, 2016, 106 min (Alternatívna 102 min)

Réžia:

Joel Coen, Ethan Coen

Scenár:

Joel Coen, Ethan Coen

Kamera:

Roger Deakins

Josh Brolin, George Clooney, Alden Ehrenreich, Ralph Fiennes, Scarlett Johansson, Tilda Swinton, Frances McDormand, Channing Tatum, Jonah Hill (viac)

Deň „hasiča problémov" Eddieho Mannixe (Josh Brolin) začína skoro ráno riskantnou záchranou povesti mladučkej hviezdy, ktorá už už padá do morálneho bahna a rúk polície. Hneď nato zmieruje rozzúrených cirkevných predstaviteľov, ktorých naštval scenár pripravovaného biblického veľkofilmu. Režisérovi sofistikovaných drám (Ralph Fiennes) musí do hlavnej role vnútiť hviezdneho predstaviteľa kovbojov, ktorý síce vie hádzať lasom, ale zato nevie rozprávať... A to nie je všetko. Problémy mu robí aj hviezdna plavkyňa Anna (Scarlett Johansson), ktorá má chúlostivé osobné problémy a slávny tanečník Burt (Channing Tatum), ktorý sa z ničoho nič začal správať zvláštne. A to stále nie je všetko! Vrásky na čele mu spôsobila superstar Baird Whitlock (George Clooney), ktorá bola unesená neznámou organizáciou s názvom „Budúcnosť", a to práve uprostred natáčania veľkofilmu „Ave, Caesar!". Pre ostrieľaného Eddieho je ale každá kríza výzvou... (CinemArt SK)

Luckyboy

Film je absurdní v tom, že je nejspíš (nejsem z filmařské branže) založený na skutečném fungování filmařské branže. Není to coenovská komedie, ve které se bude člověk smát a chápu zklamání a na coenovský film nízké hodnocení. Ale i přes to, že se v podstatě většinu filmu nic neděje, jsem se nenudil. Nejsem schopný úplně vyjádřit to, v čem je film dobrý, ale nazval bych to asi upřímností autorů. Lépe a podrobněji moje vidění filmu popsal Radek99. ()

zerk0

Podľa môjho názoru jedna z najslabších Coenoviek. Čakal som zábavný film plný vtipných scén, dostal som len akýsi odvar. Hviezdne herecké obsadenie je náročné si vôbec všimnúť, nakoľko sa tam jednotlivé postavy mihnú len na okamih. V podstate ani netuším o čom film mal byť, bola to jedna veľká nuda. Pre mňa sklamanie. 30%. ()

Thovt

Nemůžu si pomoct, ale navzdory absenci výraznějšího děje a coenovsky šokujících zvratů jsem si to opravdu užil. Skvěle je vyjádřená ambivalence Hollywoodu - Coenové dávají za pravdu jeho kritikům z The Future (benhurovsky křesťanský aspekt Clooneyho "postavě v postavě" byl opravdu reakcionářský až běda), ale na druhou stranu sdílejí Mannixovo nadšení. Miniscénky a camea mě taky nerušily, zvlášť Ralph Fiennes ve své roli opravdu zářil. ()

JamesVsalix

Moc jsem se na film těšil, těšil jsem se na něj i přes nepříliš lichotivé recenze. Bohužel, je to jedno velké zklamání. Zcela jednoduše: Po režijni stránce je to poezie, ale po stránce scénáristické je to úpadek a mizérie. Příběh je jeden velký bordel, kde se postavy najednou objevují, najednou mizí, děje se něco tohle, potom tamto. Divák se ztrácí, neví kde je nebo co se vůbec děje a divák je z toho potom smutný, protože divák čekal prvotřídní Coenovku s hvězdným hereckým obsazením. Dostali jsme hvězdné herecké obsazen a guláš. Nedobrý guláš okořeněný pěknou dávkou skvělého Aldena Ehrereicha a výborného tanečního čísla Channinga Tatuma, které dává vzpomenou na Singing in the rain. A to jsem se tak těšil. Jsem z toho smutný. ()

Vasyl

Můj první film po olympijské přestávce. Moc se mi do něj nechtělo, ale byl na řadě už dlouho. Bráchové sice moc dobře ví co dělají, ale mně to teda nesedlo. Nemám rád starý filmy a tohle mělo všechny ty atributy, který mi vadí - přehrávání, boha, stepování, zpěv, kovboje, hloupou zápletku atd. Ale svoje fandy si to určitě najde, šmrnc to má. ()

Drozdo57

Ja asi netuším, čo diváci chcú. Toto je krásna parodická pocta zlatej ére filmu. Výborne natočené, zábavné so skvelými postavami (hlavne skvelým Ralphom Fiennesom). ()

blondboss

Taká bohatá plejáda kvalitných hollywoodskych hercov a taká nuda. Bratia Coenovci si chceli strihnúť vlastný pohľad na zákulisie Hollywoodu ako takého a natočiť tak unikátny film z hereckého prostredia, avšak podľa môjho názoru sa im to nepodarilo. Naozaj veľmi fádny dej, nudné dialógy a celková pointa filmu jednoducho nemôžu zaujať diváka. Nečakal som veľa, ale dostal som ešte menej. 40 % ()

JuveIt

Na zhlédnutí filmu jsem nespěchal přes všechny neuspokojivé recenze. Bratry Coeny mám rád, proto jsem se k této hvězdně obsazené poctě zlaté éry Hollywoodu zpětně vrátil a podíval se. Náramně jsem se bavil, vidím lehkou paralelu s Tarantinovým Tenkrát v Hollywoodu (výpravně dokonalé, skvělé dobové retro kulisy, jeden den v životě člověka z filmové branže - zatímco Tarantino sledoval pracovní den herce, Coeni ukazují pracovní patálie producenta). Teď mě mrzí, že jsem to v kině prošvihl. ()

galiea odpad!

Tak tohle bylo hodně, hodně špatné. Vlastně bych mohla dát hvězdičku za kostýmy a za spaghetti rodeo, ale ten film si to nezaslouží. ()

PamPero 1

U mě se naštěstí žádně překvapení nekonalo, jelikož Coeni mě nikdy nebavili a Hail, Caesar vypadal už z traileru hrozně. Názorná ukázka toho jak naprosto dokonale domrvit film, přitom základní příběh mi přišel docela zajímavý na zfilmování. 30% ()

FILMOVKA

První půl hodinu jsem čekal na to, až porozumím tomu, o čem to je. Ke konci jsem si potom začal uvědomovat, že ve filmu je spousta scén i momentů navíc a nemají žádný vliv na hlavní zápletku, pokud se to tak dá nazvat. Film se přesto dal příjemně sledovat, ale podruhé bych to už neudělal. ()

rigby

Bratři Coenové, to znamená skvělou zábavu. A opravdu jsem se po celou dobu skvěle bavil. Bylo to sice už hodně na okraji, ale pořád se to podařilo balancovat. A stále jsem čekal, co se z té podivné žánrové směsky vyklube. A najednou titulky a konec. A já tu sedím a nevím, co si mám myslet. Nevidím vůbec žádný smysl, proč byl takový zmatek natočen, nevidím nic. Výjimka je tady, něco se nepovedlo. A je to škoda, Coenovi jinak svou práci umí. ()

Staple

Slabé. Od Coenů sem čekal film roku. Dostala se před nás mistrovsky natočená sračka. Herci jsou skvělý. Kamera je nádherná. Hudba pasující. Režie mistrovská, ale scénář je problém. Má své chvilky to se musí nechat. Zápletka je plná ambicí. Zbouchnutá herečka, komunisté únosci a problém herec X režisér. Bohužel je to páté přes deváté. Celkově jen čekáte na konec, který vás uzemní. Toho se nedočkáme. Plytká kaše, která prostě ničím neohromí. Vypadá to skoro, jakoby si Coeni chtěli natočit film z první poloviny dvacátého století. Snad jsou už spokojení a příště prosím nějaký thriller. Ty vám jdou líp než komedie. ()

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

22.01.2020

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate divákům přinese řadu nových oceňovaných snímků (Malý Joe, Vivárium, H0use), které budou soutěžit o hlavní cenu festivalu, ale i nesmrtelné… (viac)

Lucasfilm potvrdil nového Hana Sola

Lucasfilm potvrdil nového Hana Sola

17.07.2016

Dva a půl měsíce. Tak dlouho Lucasfilmu trvalo potvrdit, že si Alden Ehrenreich opravdu zahraje mladého Hana Sola. Celý internet o jeho obsazení ví od 6. května, nikdo z tábora Star Wars o něm ale… (viac)

Našel se mladý Han Solo

Našel se mladý Han Solo

06.05.2016

Star Wars vesmír se ještě letos rozroste o spin-off Rogue One a v prosinci 2017 nás čeká klasická Epizoda VIII. Řada fanoušků se ale těší i na prequel s mladým Hanem Solem, který nám v květnu 2018… (viac)

Clooney natočí scénář od Coenů

Clooney natočí scénář od Coenů

26.10.2015

Spolupráce bratrů Coenových a George Clooneyho zatím čítá Bratříčku, kde jsi?, Nesnesitelnou krutost a Po přečtení spalte. Už brzy uvidíme jejich čtvrtý společný film, retro komedii Ave, Caesar!, tím… (viac)