Ave, Caesar!

• Česko Ave, Caesar! (viac)
Mysteriózny / Komédia
USA / Veľká Británia / Japonsko, 2016, 106 min (Alternatívna 102 min)

Réžia:

Joel Coen, Ethan Coen

Scenár:

Joel Coen, Ethan Coen

Kamera:

Roger Deakins

Josh Brolin, George Clooney, Alden Ehrenreich, Ralph Fiennes, Scarlett Johansson, Tilda Swinton, Frances McDormand, Channing Tatum, Jonah Hill (viac)

Deň „hasiča problémov" Eddieho Mannixe (Josh Brolin) začína skoro ráno riskantnou záchranou povesti mladučkej hviezdy, ktorá už už padá do morálneho bahna a rúk polície. Hneď nato zmieruje rozzúrených cirkevných predstaviteľov, ktorých naštval scenár pripravovaného biblického veľkofilmu. Režisérovi sofistikovaných drám (Ralph Fiennes) musí do hlavnej role vnútiť hviezdneho predstaviteľa kovbojov, ktorý síce vie hádzať lasom, ale zato nevie rozprávať... A to nie je všetko. Problémy mu robí aj hviezdna plavkyňa Anna (Scarlett Johansson), ktorá má chúlostivé osobné problémy a slávny tanečník Burt (Channing Tatum), ktorý sa z ničoho nič začal správať zvláštne. A to stále nie je všetko! Vrásky na čele mu spôsobila superstar Baird Whitlock (George Clooney), ktorá bola unesená neznámou organizáciou s názvom „Budúcnosť", a to práve uprostred natáčania veľkofilmu „Ave, Caesar!". Pre ostrieľaného Eddieho je ale každá kríza výzvou... (Cinemart SK)

Inozuka

"It`s .... complicated." Problem s Hail Caesar je v tom, že většina diváků se těší na coenovský nářez ve stylu jejich předchozích filmů, zatímco si autoři zatoužili spíš oddychnout a zahrát si trochu jinak na hřišti, které mají rádi. Z celého filmu je cítit ohromná hravost a štulce do politiky, ekonomie, zábavního průmyslu a náboženství neberou konce. Nejsou to nějaké buhví jaké fóry, při nichž tečou slzy, ale promyšlené suché bonmoty dělající si ze všech výše zmíněných oborů rouhačskou srandu. Sice jsem z tohoto filmu na zadek nespadl, ale 106 minut uběhlo příjemně a na rozdíl od spousty zde přítomných komentářů bych neřekl, že by to byla nějaká nuda. Trochu přepálená se mi zdála jen muzikálová námořnická scéna, která měla skončit v půlce, ale i u ní plně chápu, proč ji tam tvůrci takhle chtěli. ()

m4xp4yn3

Ave, Caesar je vzácný úkaz. Obsahuje totiž všechno, co dělá dobrý film dobrým filmem (zjevný zápal všech zúčastněných do scénáře i látky, skvělé provedení, originalita, šarm, lehkost), ale i vše, co dělá filmový propadák. Coeni nikomu nedali vědět, že natočili taškařici pro dosti úzkou a specifickou výseč publika. Diváka očekávajícího "coenovku" film mine, pokud se zrovna nezajímá o prostředí hollywoodu raných padesátých let. Nenalézám zde nic univerzálně oslovujícího. Humor útočí často, ale vyvolává jen mělký smích. Ambici složit obrázek z různých střípků kazí skutečnost, že na sebe jednotlivé dílky nenavazují a fungují nanejvýš jako více či méně povedené skeče. Vypíchnout si zaslouží Josh Brolin, který umí zahrát vnitřně rozcuchanou a panikařící postavu, která si silou vůle před okolím drží důstojnou fasádu. Díváte se na jeho obličej a cítíte ten vnitřní chaos. Tváří se klidně, ale nevyčtete co si myslí, protože si nemyslí nic. ()

bearmeedek

Silné váhání mezi hodnocením 1 a 2. Film mě přilákal silným hereckým obsazením a retro dobou z filmového prostředí. Naštěstí jsem si předem nic moc nesliboval, ale bylo to horší. Celkem nic se nedělo a navzdory i střídáním scén se pořád nic nedělo. Takové mdlé, přestože pozadí bylo vychytané. Použití písniček, které měly jen navodit dobovou a filmařskou atmosféru, v celé délce, bylo zcela zbytečné, protože neměly k ději žádný vztah. Nemyslím si, že šlo o umělecký film, jako si myslí někteří dárci vysokých hodnocení a nemyslím si, že to byla ta správná "entertainment" pro lidi. ()

RajAthen

Mám Coeny upřímně rád, je na nich něco neuchopitelně divného, přesto úsměvně lidského (což se většinou projevuje jistou formou zištnosti). Zde jsem však byl bolestně zrazen, otráven a unuděn. Jakkoli lze říci, že všechny propriety a formát je takřka stejný a ruka mistrů je patrná, taktovka jim někde upadla, a výsledkem je bezobsažná kaše a stálo mě mnoho energie vytrvat do konce. V coenovkách jsou vždy postavy trochu karikaturami, zde se však - asi - trochu přešlo přes čáru, což ve spojení s nezajímavým a nejednotným scénářem vyústilo v zatím jednoznačně nejslabší počin. Vřele doporučuji ignorovat a nekazit si chuť, aneb každý má právo občas šlápnout vedle. ()

neo93

Dlouho jsem sem tak u filmu nenudil, jako u Ave, Ceasar. Očekával jsem rozhodně mnohem více. Už proto, že autorským týmem jsou bratři Coenové, kteří mě v poslední době skvěle baví u seriálového Farga. Jenže toto je úplně jiný příběh. Respektive tady právě nějaký příběh naprosto chybí. Není tady žádná obsáhlejší nebo hlubší dějová linie, kterou by divák mohl se zájmem sledovat. Pozorujeme pouze jakou si linii kolem producenta Eddieho Mannixe, jinak velmi dobře ztvárněný hercem Joshem Brolinem, jenž nám ukazuje, jak to chodí v hollywoodském studiu, při natáčení jednoho historického snímku. Ani postavy nedostávají, tolik prostoru, kolik by si zasloužily, čestnou výjimku tvoří maximálně George Clooney. Větší prostor ve filmu, jsem myslel, že dostanou např. Scarlett Johansson nebo Channing Tatum. A nakonec, jestliže je snímek považovaný za komedii, což je, tak humor mě ve filmu hrubě chyběl, ty dvě-tři vtipné scény to nezachrání. Nejvíce se ze všeho, se mi líbily dvě vydařené choreografie, a to v bazéně a hospodě s námořníky. To je ale na celý film prostě málo, abych mohl hodnotit lépe. ()

waska

Tak tohle bylo úplně mimo. Herecké obsazení perfektní, ale film jako celek vůbec nefunguje. Některé scénky mi přijdou úplně mimo. Coenové určitě umí víc. ()

radeckator

Bratři opět nezklamali a v kombinaci s výtečným Brolinem připravili opět zábavnou podívanou. Hollywood ve svém hvězdném období rozebrán Coenovými na kusy. ()

Rimland

Film, ve kterém se "řeší" všechno možné (filmy, filmový průmysl, odkazy na klasický Hollywood, novinářský "hyenismus", komunismus, kapitalismus, studená válka obecně, mccarthyismus, povinnost k rodině, náboženství atd.) a přesto se ve finále zdá být úplně o ničem. Ta příběhová linka (dá-li se to tak vůbec pořádně nazvat) je tam totiž "tak nějak navíc" a celé je to spíše slepenec jednotlivých, více či méně souvisejících epizod/scén. Je to napěchované bezpočtem prvotřídních herců/hereček, ale s výjimkou tria Brolin-Clooney-Ehrenreich se tam každý víceméně jen tak mihne - ale pokaždé to stojí to za to (vidět po X letech ve filmu třeba Knighta nebo Lamberta je radost a Tatum je letos už podruhé v roli, v jaké bych ho nečekal). Není to tak vtipné, jak jsem z trailerů čekal, resp. doufal, ale je to specifické, je to své a předpokládám, že to v tomhle ohledu odpovídá tvůrčímu záměru. Pokud na to přistoupíte, budete se bavit. Pokud ne, nejspíš "chcípnete" nudou. Já se bavil. Už jen díky scénám typu diskuze nad náboženskou přijatelností filmu o Ježíšovi nebo Clooneyho nadšené koketování s komunisty. Prostě pohodovka se vším všudy. ()

RAFT

Do prdele ,co to bylo za film,co to mělo vůbec znamenat.Na film, sem se těšil už jenom, kvůli herečce Johansson a ona ve filmu moc není .Film je nemastný a neslaný ,takový větší filmový propadák roku 2016.Nevím co tím chtěli režiséři dokázat,jestli pobavit diváky nebo jenom sebe ,otravně nudný film, sem si říkal kdy už bude sakra konec a jestli ta kravina vůbec nějaký má ,protože mě těch 106 minut mě připadalo jako 130 minut plné šedi a nudy .U filmu sem už pomalu usínal,takový brak už nikdy v životě.A ve filmu skoro samí idiot ,sbalit co nejvíc penež a natočit kravinu,už nikdy více .40% ()

pushover

Není to nejlepší film od Coenů, ale kdo má alespoň trochu tucha co se děje kolem filmování, bude se bavit. Ostatním to tolik vtipný nepřijde... ()

himor

Musím povedať že naozaj zvláštny pocit vo mne zanechal tento plátok. Ani celkom neviem čo si mám myslieť. Herci boli podľa mňa v poriadku, každý zahral čo mal, Tatum dal asi jednoznačne najviac zo svojho hereckého umenia(aj keď hral v strašne teplých scénach). Ako neviem čo chceli režiséri, producenti, kameramani a všetci ostatní dosiahnuť. Som zmätený. 50% ()

DD

Ke Coenům nemám vlastně žádný vztah, ale tohle mi sedlo moc. Velmi, velmi příjemné překvapení a jeden z nejzábavnějších filmů posledních měsíců. ()

TommyDiamond

Bratři Coeni vysmekli poklonu starému klasickému hollywoodu velmi nevšední, ale líbivou formou. Formou satirických a humorných zápletek, které ukázali tehdejší hvězdy stříbrného plátna nejen na scéně ale i v soukromě veřejném životě v problémech tak malicherných, ale tak velkých, že kdyby se dostali ven, tak by jisto jistě otřásly celým hollywoodem a možná i celým světem. Ukočírovat neřesti hvězd a uhájit dobrou pověst filmového studia musí Josh Brolin, kterého čekají opravdu nelehké problémy..... Snímek se mi líbil a nechápu tak malé hodnocení. Příběh, výkony herců i úžasné retro si jednoznačně zaslouží čtyři hvězdy. ()

elimS

15% - komentář 20ti slovy: Dlouho jsem si film "šetřil" a zbytečně. O čem to sakra bylo? Velký bordel! Každých 5 minut jsem se nutil dávat pozor, nešlo. ()

Lavinia

Průměrná hollywoodská oslava sebe sama, pointa: nejlepší na světě je točit filmy a tím naplňovat život všech občanů světa. Nebo aspoň Ameriky. Děj to nemělo. ()

GameboyNES odpad!

Komedie? Kde? Sorry ale nezasmál jsem se ani jednou, nejspíš mi tenhle ynglegitelní humr, uniká. A skryté poslání téhle splácaniny, vůbec. Totál odpad ()

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

22.01.2020

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate divákům přinese řadu nových oceňovaných snímků (Malý Joe, Vivárium, H0use), které budou soutěžit o hlavní cenu festivalu, ale i nesmrtelné… (viac)

Lucasfilm potvrdil nového Hana Sola

Lucasfilm potvrdil nového Hana Sola

17.07.2016

Dva a půl měsíce. Tak dlouho Lucasfilmu trvalo potvrdit, že si Alden Ehrenreich opravdu zahraje mladého Hana Sola. Celý internet o jeho obsazení ví od 6. května, nikdo z tábora Star Wars o něm ale… (viac)

Našel se mladý Han Solo

Našel se mladý Han Solo

06.05.2016

Star Wars vesmír se ještě letos rozroste o spin-off Rogue One a v prosinci 2017 nás čeká klasická Epizoda VIII. Řada fanoušků se ale těší i na prequel s mladým Hanem Solem, který nám v květnu 2018… (viac)

Clooney natočí scénář od Coenů

Clooney natočí scénář od Coenů

26.10.2015

Spolupráce bratrů Coenových a George Clooneyho zatím čítá Bratříčku, kde jsi?, Nesnesitelnou krutost a Po přečtení spalte. Už brzy uvidíme jejich čtvrtý společný film, retro komedii Ave, Caesar!, tím… (viac)