Ben-Hur je epický príbeh Ben-Hura (Jack Huston), potomka významného kniežacieho rodu z Jeruzalema, ktorého adoptívny brat Messala, vysokopostavený príslušník rímskej armády, krivo obviní zo zrady. Jeho rodina vrátane milovanej manželky skončí vo väzení a on sám je zbavený majetku a odsúdený na doživotné galeje. Po troch rokoch strávených na mori sa Ben-Hur vracia do vlasti s jedinou myšlienkou – pomstiť sa Messalovi za všetky príkoria, ktoré mu spôsobil. Vyzve ho preto na súboj v pretekoch štvorzáprahov, aby dokázal, že pravda a víťazstvo stoja na jeho strane. (Forum Film SK)

Habanera

Toto je omyl…režisérova sebevražda! Nepochopím za živý svět, co vedlo Bekmambetova k myšlence vzkřísit tak báječný originál do strašlivé, nudné zívačky. Pryč s tím… ()

jirka25 odpad!

Je vtipné, že i když film klade důraz na vizuál namísto děje, je legendární scéna natočena hůře, než v 11-ti oskarovém originálu z roku 1959 :) Klobouk dolů ()

stihac10

Originálu se to nevyrovnalo (ani nedalo), ale překvapivě to nebylo ani špatné. Akce s loděmi a konečný závod byli zvládnuté velice dobře. 60% ()

PamPero 1

Na kvality famózního Bena Hura z 50. let se to nepřekvapivě ani nepřibližuje, ale vyloženě ostudu mu taky nedělá. Tady to byl vyloženě předem prohraný boj. 60% ()

hufnagel

Tak toto sa vážne nepodarilo.Story vycmúľaná z prstu aby náhodou divák nerozmýšľal,lebo ak áno tak by zistil,že nadväznosti sú úplne bizarné a nepochopiteľné.S originálom sa to vôbec nedá porovnávať.Jedna hviezda za akciu. ()

rigby

Ben Hur mě nikdy moc nezaujal a ani toto nové zpracování starého příběhu mi toho moc nedalo. Přišlo mi to moc americké, efekty až moc okatě umělé a nekonečně dlouhé. Ano, je nutné se dokousat až k vítěznému konci, ale těch řečí okolo by mohlo být o něco méně. Takto to odradí diváka hned v začátku. 2+ ()

Cvachetka

Je pravda, že jsem původní film neviděl. Navíc jsem čekal opravdu mizerný film. Ale tak zlé to nebylo. Nakonec jsem až překvapen tou zdejší kritikou, 65%. ()

veverysiak

Normálne zaujímavý historický epický film, môžem sa zvysoka vyondiať na pôvodný originál z päťdesiatych, nad tým nech vlhnú a porovnávajú vtedajšie generácie, teraz sú desiate a filmový žáner je niekde inde, príbeh je zasadený do veľmi zaujímavej doby, samozrejme, interesantnej pre všetkých, len pre mudrujúcich tunajších akademikov nie, a celkom podarene dotvára udalosti na začiatku letopočtu vo svätom meste, sú tam ohromne pútavé reálie, niekoľko slušne zvládnutých akčných scén, ale napriek tomu mi na celku niečo chýba, niečo, čo by ho bez väčšej námahy vystrelilo do vyšších levelov, takže 65%. ()

pold

Dejte Bekmambetovi 100 milionů dolarů - a on je vysype do hajzlu (jako pokaždé). Je neuvěřitelné, jak moc se dá slušná předloha s velkým rozpočtem podělat. Je neuvěřitelné, jak se může snaha o akčnost zvrtnout v tupou a ubíjející nudu. Je neuvěřitelné, že tomuhle kazašskému plagiátorovi a patlovi ještě po jeho předchozích výkonech někdo svěří film. Bekmambetov se tímto definitivně stal Olmerem Hollywoodu. ()

robfi

50 procent je celkem krute hodnoceni tohodle barvotiskoveho reprintu. No, meli mit vic soudnosti a trochu to vystrihat, 123 minut je o pul hodiny vice, nez to tema unese. Ale vzhledem k tomu, jake prisernosti se dnes toci.... aspon to neni uplny odpad. Za me takova trochu nepovedena formule 1, bez zmaknuteho safety caru a paradoxne s mizernymi efekty a jeste horsimi davovymi scenami, ale zase slusna vyprava a kamera a dokonce nezvladli uplne zprasit scenar., asi proto, ze jim ho napsali uz pred 90ti ! lety. . ()

GzL

Veškerý děj, kromě závodu koňských spřežení, jen ve zkratce. Ale co? Je to jen další pokus, jak vytahat z lidí peníze a mohlo to být mnohem horší! ()

tybro

No když už nic jinýho tak si dvě hvězdy zaslouží výkon koňů, a posledních dvacet minut a soundtracky v titulkách :) ()

kramatos

Opravdu je mi záhadou, proč se mi tento film nakonec líbil. Původnímu Ben Hurovi nesahá ani po kotníky. Samotný mládenec Hurů zde není vykreslen jako noblesní a zásadový šlechtic, nýbrž jako zhýralý blebeček mdlého rozumu z bohaté rodiny. Přesto má film své kouzlo. ()

Scaevola

Řeknu to hned na začátku, aby nebylo pochyb - film je mnohem povedenější, než jsem čekal. T. Bekmambetovovi se i za pomoci masivních počítačových efektů podařilo vykouzlit věrný obrázek klíčového historického období, nenásilně rozehrává osobní i společenské drama a dovedně do něj vkomponovává - vzhledem k předloze a očekáváním diváků - nutné náboženské odkazy. Kupodivu také jednotlivé postavy nevyznívají tak pateticky černobíle, což se týká především obou hlavních hrdinů, Piláta Pontského a Krista potom již o poznání méně. Únosnou stopáž tak nakonec zkazí pouze zbytečný důraz na finální střetnutí na hippodromu a zkratkovité a všeobjímající odpuštění na úplném konci, byť chápu křesťanskou motivovanost takto vystavěného scénáře. ()

bonovox

Remake síce zbytočný ale našťastie stále ako tak pozerateľný. Menej známi herci sú výhodou, akčné scény sú natočené zručne ale i tak ide len o priemerný akčný historický snímok. Meče a sandále si treba viac vychutnať v Gladiatorovi R. Scotta, resp. v slávnej oscarovej verzii. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Princ Oberyn a Velká čínská zeď?

Princ Oberyn a Velká čínská zeď?

22.12.2014

Chilského herce Pedra Pascala možná znáte jako prince Oberyna ze Hry o trůny. Tahle role mu přihrávala nejen nové fanoušky, ale také pozornost Hollywoodu, takže se v příštích letech začne objevovat i… (viac)

Cinecittà – návrat ke slávě?

Cinecittà – návrat ke slávě?

30.11.2014

O italském filmovém studiu (čti „činečita") sídlícím v Římě jsme se tu už zmínili před několika měsíci v souvislosti s několika připravovanými nákladnými televizními sériemi (jedna z nich v režii… (viac)