Stalker

• USA Stalker
Dráma / Thriller / Krimi / Psychologický
USA, (2014–2015), 13 h 54 min (Minutáž: 39–43 min)

Tvorcovia:

Kevin Williamson

Hudba:

John Frizzell

Dylan McDermott, Maggie Q, Victor Rasuk, Mariana Klaveno, Elisabeth Röhm, Erik Stocklin, Gabriel Bateman, Cherilyn Wilson, Preston Jones, Elizabeth Bogush (viac)

Zvláštní policejní jednotka v Los Angeles se zabývá řešením případů stalkingu i dalších jiných způsobů vyhrožování. Oddělení velí Beth Davisová a k jejímu týmu se brzy přidává i detektiv Jack Larsen přeložený z newyorského oddělení vražd. Jack se snaží na Beth zapůsobit, ale ona o něm ví, že na předchozím pracovišti měl poměr s náčelníkovou ženou. Prvním jejich společným případem je pátrání po člověku, který upálil zaživa mladou ženu v jejím autě. Zanedlouho se stalker pokusí upálit další ženu. Stopy je zavedou za Larrym Meyersem, který měl se zavražděnou před rokem poměr. Beth mezitím řeší případ studenta, který tvrdí, že jeho bývalý spolubydlící ho agresivně obtěžuje. (TV Nova)

VojtaMarek00

No takhle. Zatim to vubec neni spatny, porad o neco lepsi nez prumernej americkej detektivni serial. Libi se mi tam to temno a vsechno okolo, kvuli tomu dam tomhle serosi jeste sanci. Prvni dil teda fakt dobrej. ()

Hanz924

Seriál, který by se dal natočit jako 90ti minutový film. Každá epizoda stejná, děj naprosto předvídatelný s úplně nudným koncem. 10 %. ()

challik

Páči sa mi, že je to niečo neobvyklé. Nepoznám veľa seriálov, no, prakticky ani neviem, či existujú ešte nejaké seriály podobné tomuto. Teda seriály s témou stalkingu. Až teraz si poriadne uvedomujem, čo je ten stalking vlastne zač a tento seriál ma veľmi baví. Jeden z najlepších seriálov z roku 2014 [spolu s The Flash]. Seriálu dávam 85%. ()

Jason13

Na první pohled obyčejná kriminálka. Například záběry z konců jednotlivých případů (za zvuků divného coveru nějakého známého songu) jsou vyloženě klišoidní.. Přidanou hodnotu tvoří něco, čemu se při zamhouřených očích dá říkat hororové prvky, závan psychologického rozboru stalkerů a především příběhová linka s šéfkou detektivů Beth - kvůli té jsem taky dokoukal všech 20 dílů. Tahle storyline je ale bohužel napřed strašně natahovaná a její vyvrcholení mi naopak přišlo velmi uspěchané - kvůli tomu škrtám čtvrtou hvězdu.. V posledních dvou zbytečných dílech se tvůrci snažili přehodit příběh na jinou policistku, ale další sérii si (snad bohudík) nevymodlili... ()

lukas11the

Stalker Na tomto seriálu, mě zaujala hlavně práce s kamerou, moc se mi líbí záběry voyerského typu (různé záběry přes zrcadla, přes místnosti, přes hranu dvěří, stěny, atd.). Jednoznačně přesně podtrhávají atmosféru a pomáhají se nám vcítit do situace. A druhé pro mě osobně obrovksé plus, je postava agenta, který je sám vlastně stalker, tohle spojení mě prostě baví. Navíc obličej Dylana McDermotta má v sobě něco tajemného, pamatuji si, že si mě získal už v seriálu American Horror story, kam se také výtečně hodil. Bohužel se mi zdá, že přibližně od 7. dílu, jde seriál dolů. To co mě ze začátku tak uchvátilo, už není vidět tak, často. A sleduji ho, jen díky hlavní zápletce, ktéra mě stále drží. (psáno v roce 2014) ()

pepca72

Opět další z řady rádoby cool kriminálek, tentokrát na téma stalkingu. Hlavní tahák Dylan McDermot, casting solidní ale jinak tuctová detektivka, kterých jsou v televizi mraky. Po druhém díle, který spadl ještě pod průměr prvního dílu, se seriálem končím. Ztráta času. ()

dveslunicka

Trochu jiný seriál, o stalkingu.. Zajímavé se dozvědět, jak takoví lidé přemýšlí ... Konec první série dobře vrcholí. Těším se na druhou sérii. ()

Bubulatko

Musím uznat, že detektivky a kriminálky miluju už od dětství. Ze Stalker jsem viděla pár dílů, ale musím říct, že je to pěkně zapletená psychárna. Uhrančivá chladná Maggie Q, na kterou se dobře kouká. A stejně tak jako u Odložených případů (Cold Case), tak i v tomto případě je to nejen příjemná podívaná, ale též poslouchaná. Fantastický soundtrack. Na hudbě ujíždím a ne málo. Za mě palečky nahoru. ()

in flames

Nič extra nového pod slnkom, postavy sú však sympatické, zápletky zmysluplné, rieši sa aj osobný život postáv aj vzťahy v práci, seriál baví a nenudí, slušný priemer, určite ešte pár epizod zvládnem. ()

Anubiska

Po sedmi dílech...průměr,který ale pravidelně sleduji. Určitě lepší než všechny ty provařené CSI apod., herecké obsazení také velmi slušné,ale něco tomu chybí. Téma je zajímavé a uvidíme,jak se to vyvine. ()

Meitee

V některých momentech, mě tento seriál pohltil, bohužel napětí střídají hluchá místa a navíc je až k neuvěření kolik stalkerů existuje? Bohužel je mi nesympatická a protivná hlavní detektivka. Ale určitě doporučuji lidem, kteří mají rádi tento žánr. ()

jjemi

Pro mně je téma neotřelé. Každý díl řeší jiný zločin, jsou zde malinko prvky hororu a sem tam lekačka. Seriál ukazuje, že v detektivce nemusí být rozpárané mrtvoly, aby byl příběh děsivý. Hlavní hrdinové v skrytu svých myslí bojují s vlastními démony a mají nepříjemná tajemství, které jsou zpočátku jen naznačována a odkrývají je před sebou i před námi pomalu a jen neradi. Vtahy mezi detektivy jsou dlouho chladné, každý si dává pozor, aby nebyl osobně nebo profesionálně raněn. Ale samota se těžko snáší. Naštěstí nejsem postižena znalostí tolika seriálů jako kritici. Hodnotím po 7 ep. ()

cartyci

Hľadal som nejaký lepší seriál ale chcel som aby to nebolo nejako otrepane ako niekoľko C.S.I...... a myslim , že STALKER je to pravé.Psychologický trošku podobný ako myšlienky zločinca a to mi sedí. ()

3logix

Tretia hviezda je hlavne za Maggie... Na pobavenie to nie je zle, problemom je ale uplna predvidatelnost a rovnaky skript takmer vsetkych epizod. ()