Četníci z Luhačovic

• Česko Četnické trampoty (neoficiálny názov)
TV spot 1
Česko, 2017, 16 h 42 min (Minutáž: 82–86 min)

Hudba:

Jiří Hájek

Pavel Zedníček, Robert Hájek, Martin Donutil, Robert Jašków, Karel Dobrý, Jiří Langmajer, Igor Bareš, Dana Batulková, Ondřej Malý, Pavla Tomicová (viac)

Na žandársku stanicu v Luhačoviciach prichádza posila. Sú to dvaja mladí vojaci Zdenek a Martin, ktorí boli prevelení rovno z vojnového frontu. O policajnej práci vedia iba to, čo im povedali na prípravnom kurze, alebo čo sa dozvedeli z príručiek. Lenže prax je úplne iná a situácia na stanici zodpovedá povojnovému chaosu. Skúsený rakúsky veliteľ je odstavený na vedľajšiu koľaj a kvalifikáciou toho nového je najmä to, že ovláda český jazyk. Zdenek a Martin sú hodení do vody a neostáva im nič iné, len sa rýchlo zorientovať, pretože len čo si stihnú odložiť svoje vojenské kufre, odchádzajú k svojmu prvému prípadu. (RTVS)

Recenzie používateľa GeusX k tomuto seriálu (3)

Pytláci (2017) (E01)

Před tv premiérou prvního dílu nových Četníku jsem zahlédl na webu kritickou recenzi na tento nový seriálový počin. Zas nějakej "kritik", na to nebudu hledět, na nějakého pisálka. Ale, oh mein gott, tak slabé jsem to nečekal. Zda-li Pavel Zedníček paroduje cigány nebo němčinu zprvu není úplně jasné. Snad si trochu zvyknu (ale je to děsné), mohla by to být přece jen nejzajímavější postava, nepočítám-li Vicu hrající roli "chyť mě, když to dokážeš". Celé to bylo takové zvadlé a utahané. Místy hluchá a tápající místa, stejně jako četničtí novicové, kterým chybí charizma. Styl řešení-smetení případu ze stolu rychleji než Sherlock i přes evidentní indicie zločinu, mi přišlo až nesmyslné. Exteriéry a dobová výprava zdařilá. Humoru jsem moc neshledal a ta lámaná česko-rakušáčtina mi vtipná nepřišla. Toto není volné pokračování Četnických humoresek. Za první díl přísné jen 2*! 50% ()

Tabačka (2017) (E04)

Konečně hezký četnický díl s řádným vyšetřováním. Více hřejivého humoru mi chybělo. 70% ()

Dražba (2017) (E12)

Skandální dramatické vyústění vztahu ala "zkroucená" hora na mne působilo dost prvoplánovaně, jako mrkej jak dnes společnost pokročila a je tolerantní... To mne docela otrávilo, to mne totiž do četnického příběhu vůbec neštimovalo. Krimi zápletka i komické scény by jinak byly vcelku fajn, na vyšší hodnocení. ()