Kdo přepadá vlaky, které vozí do Luhačovic nóbl hosty? A pojede kvůli tomu prezident Masaryk při státní návštěvě po jiné trati? Četníci z Luhačovic řeší zapeklitý případ spojený s místní politikou. Kdo a proč přepadá vlaky, které přivážejí do lázní zámožné hosty i ženské, které utržily pár korun na trhu? Chlapíci s puškami a šátky přes obličej jako by vystoupili ze sešitových kovbojek. Velitel Stavinoha (R. Jašków) musí Luhačovickému starostovi odpřisáhnout, že pachatele chytí co nejdříve, protože jinak by byla ohrožena plánovaná návštěva prezidenta Masaryka. Jenže pan vrchní má svoje trable. Zamiloval se do vdovy po baronu Podhajském (T. Bebarová). (Česká televize)

sherpa

Postavit kritiku na tom, že vlak v Luhačovicích končí a dál nejede, je jako kritizovat Star Trek, protože se kosmické lodě dosud nepohybují rychlostí světla. Boha jeho! Jak nemám rád detektivky a zrovna nepadám do kolen ze P.Zedníčka, tak musím podotknout, že tady mu ta role dokonale sedí a toto pojetí prvorepublikové detektivky je pojato skvěle. A Rodokaps byl opravdu od počátku až do konce bezchybný. ()

Winster

Musím říct, že vidím čím dál větší kreativitu a nápaditost autora ...třetí díl a čtvrté okopírování četnických humoresek...(Slepice vs Slepička, Volavka, lázeňské intermezzo, Hypnotizér ). Gratulace....Po shlédnutí dílu Tabačka...doplňuji ještě o vykradení dílu Loupežník. Klucí, vy jste se teda vycajchnovali :-). Je mi z Vás opravdu zle... ()

Jara.Cimrman.jr

"To být celé taktická past." Vlakoví loupežníci, prezident, politika, hazard, vychytralá panička i ztracená bambitka mi přinesli zatím nejlepší četnický příběh, který ovšem nemohu řádně docenit. Mám totiž diagnostikovanou alergii na to, když se chlap převleče do ženských šatů a má to být vtipné. Mě však zmalovaný četník Cmíral v sukni při honění loupežníků po lese připadal spíše trapný, čímž mi to celé pokazil. Ale pokud mi bude chtít vykonat osobní prohlídku, tak zjistí, že mám v trenýrkách schovanou ještě jednu hvězdu k hodnocení, ale tu mu nedám. A nedám, i když bych asi mohl. ()

mosem

o poznání lepší příběh než Kafr. I když stále se pohybujeme v rovině ryze oddechového filmu. Žádná komplikovaná zápletka, sofistikovaný zločin...žádný superinteligentní detektiv ani překvapivá dedukce. Lokalizace příběhu by si navíc žádala dodržení základních reálií. Neřeším takové věci, jako nádraží zjevně neluhačovické (na tom dnešním by příběh ze 20.tých let by fakt natočit nešel) nebo záběry nemocnice v Invalidovně (proč ne). Ale vlak Luhačovicemi neprojíždí a tak přes ně nemohl president navštívit cestou vlakem na Slovensko (mimochodem president město navštívil v roce 1924). To mně přišlo už kapánek přes čáru. Kdyby to byli Četníci z No-Name města, proč ne, ale tihle jsou z Luhačovic. A Stavinohovo těžce dementní chování dnes jednoznačně vyvažoval rytmistr. ()

IvcaSammet

Třetí epizoda mi přišla jako naprosto překombinovaná slátanina, kterou tvůrci do děje zasadili jenom proto, že nebyli schopní všechno vtěstnat do jedhono dílu kvůli zbytečnému odbočování od děje. Samotná kriminální zápletka s přepanenými vlaky byla přesunuta snad až na třetí kolej a i přesto jsem se u vyšetřování nudila. Navíc jejímu idiotskému rozuzlení jsem se musela opravdu jenom smát. Nebýt vtipných scén s přestrojením, asi bych tentokrát opravdu hodnotila odpadem. (SPOILER!) Doufám, že když je teď nesnesitelná postava Roberta Jaškówa konečně pryč, další epizody budou zase o něco lepší. ()

• Volební agitátor se snaží oslovit strážníky a vnutit jim volební program. Je to celkem zbytečná snaha, protože strážníci ani četníci nesměli volit z důvodu nestrannosti. (sator)
  • Prezident Masaryk projíždí vlakem Luhačovicemi na Slovensko. To je však nemožné, protože železniční stanice v Luhačovicích je slepá. (frolish01)
  • Natáčelo se na zámku Hoštice, Jimramově, zámku Lesní Hluboké, klášteru Rajhrad, Luhačovicích. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)