Letní lázeňskou idylu naruší hned několik nečekaných událostí. Zámožný lázeňský host si přijde stěžovat, že mu neznámý obchodník s obrazy prodal za nehorázné peníze padělek, k tomu je vzápětí ve svém domě nalezen mrtvý místní malíř – amatér. Jaká je souvislost mezi těmito dvěma případy? Martin Láska navíc zjistí, že jeho milá, dcera četnické hospodyně Stáňa Hejkalová, se nakrucuje před jakýmsi Čechoameričanem, který také maluje obrazy. Tentokrát bude pátrání Četníků z Luhačovic zvláště zapeklité. A to navíc přichází nový velitel! (Česká televize)

mosem

Je složité hodnotit. Příběh je zajímavý, má napětí i spád. Stále víc sympatií si u mne získává postava Geberta, a to nejen svojí loajalitou. Také Zedníček se s postupujícími díly podává lepší výkon. Bohužel nový četnický velitel patří do psychiatrické léčebny, nikoliv jako velitel stanice. Nevím, co bylo účelem takto karikované postavy - osobně si myslím, že (nejen) v prvorepublikovém četnictvu by takový člověk neobstál více než několik dnů. A nevím, jestli bylo účelem toto popřít. U minulého velitele (Vlacha) bylo akceptovatelné jeho trauma z války a tyto projevy ve službě, ale nový velitel předvádí jedním slovem frašku. I za něj mně to bylo líto. A musím říci, že díky tomu jen tři hvězdy. ()

v.indruchova

Karikatura séfa policie přináší úsměvnou grotesku. Jsem ráda že podobné dílka vznikají. Člověk se nenásilně seznámí s historií. Kriminálním případem je zde ukázán problém s devalvací mněny. Jak vidíte i zde lidé jsou vlastně pořád stejní (jak před 100 lety) jen v jiné době využívají jiných či podobných situací. ()

Ironfood

Konec předchozího dílu byl nějak příliš vážný, takže se nám to scénáristé rozhodli odlehčit komickou postavou nového velitele. Bohužel je to přehnaná karikatura, kvůli které celý příběh ztrácí na realističnosti. V nějakém vysloveně komediálním seriálu by sice mohla zabodovat, sem se ale fakt moc nehodí. ()

otík

Tak já vám opravdu nevím. Po naprosto výtečném šestém dílu a hlavně po nasazení výborně obsazeného druhého velitele přichází nový velitel - hypochondr Arnošt Sova, který mi do děje po přísném Vlachovi vůbec nezapadá. Langmajer ho hraje s lehkostí sobě vlastní, ale právě tohle je jako pěst na oko po dramatických třech dílech. Jinak se v ději nijak dál neposouváme, detektivní příběh je dost zamotaný a komplikovaný, hodně jsem se v tom ztrácel. Opět návrat do průměru. ()

IvcaSammet

Viděno asi 50 minut, poté jsem sledování zase vzdala. Zase jsem se nechala přemluvit a zase jsem toho litovala. Oba hlavní hrdinové Martin Donutil a Robert Hájek mi lezou čím dál více na nervy, stejně jako hudba, která se k určitým scénám prostě nehodí. Do toho ještě šišlající Zedníček, kterému občas prostě nerozumím, no prostě hrůza. Místo toho, aby se tvůrci soustředili na policejní zápletku, věnují více času osobním životům hlavních postav a to způsobem trapného pokusu o komedii ... A to jsem se tentokrát opravdu snažila, abych se aspoň na tento díl dodívala ... EDIT 07.04.2024: Bohužel s příchodem nového velitele se seriál zase vrací do kategorie nepovedené parodie. Když jsem si ze začátku myslela, že většího idiota, než byla postava Roberta Jaškówa, tvůrci vymyslet nemohli, pořádně jsem se spletla. Jiří Langmajer je tu podobná karikatura, kterou ztvárňuje Dana Batulková, takže opravdu snižuje seriál na hranici odpadu. Navíc soukromé dějové linky začínají zabíhat do totálních absurdit a zase se začínají přesunovat do popředí, takže z odpadu zvedám hodnocení pouze o jednu hvězdičku. Samotný případ mi sice i tentokrát přišel zbytečně překombinovaný, ale alespoň jsem se u jeho vyšetřování nenudila. ()

• Zazní zde slangová slova „vachcimra“ (německy wachzimmer), což je místnost pro stráž (strážnice), a slovo „varta“ („vartovat“) z německého warten, tedy čekat, hlídat, hlídkovat. (sator)
  • Natáčelo se v Jimramově, Prostějově, Borovnici, Ubušínku, zámku Tovačov, zámku Lesní hluboké. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)